Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Nowy sposób oszustów. Podają się za dostawcę prądu

11
Podziel się:

RWE ostrzega przed ludźmi podającymi się za pracowników firmy. Łatwo można paść ofiarą oszustwa.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)

Oszuści wykorzystują zmianę nazwy firmy RWE na innogy. Przychodzą do klientów tego dostawcy energii i informują ich o konieczności podpisania nowej umowy. Tłumaczą to właśnie nową nazwą, która rzekomo musi widnieć na wszelkich dokumentach. Tymczasem dla osób korzystających z usług RWE zmiana nazwy nic nie zmienia - informuje RMF24.

Nikt nie przyjdzie, kto nas naprawdę reprezentuje i nie powie, że jest potrzebna jakakolwiek zmiana umowy czy czegokolwiek. Taka sytuacja nie występuje - zapewnia Janusz Moroz z innogy.

Nawet kilkaset osób mogło zostać oszukanych w ten sposób. Podpisywały one umowy na kilkanaście miesięcy, czego mogą dla nich wyniknąć poważne konsekwencje finansowe. Prawdopodobnie, jeśli nie uda im się umów wypowiedzieć, mogą nawet być zmuszeni do podwójnej opłaty za energię elektryczną.

Autor: Kamil Karnowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
rubikoń
6 lat temu
Aj tam ,aj tam,POprostu chłopcy zbierają na kampanię prezydencka dla Petru,on ich POtem ułaskawi,za inicjatywę społeczną.
Adaś
6 lat temu
Podpisałem niedawno taką umowę z Energie2, ale od razu wiedziałem co podpisuje. Nawet zostałem poinformowany o wszystkich ważnych wariantach umowy. Zostały mi zakreślone kolorem. Ze swojej strony polecam!
csi
6 lat temu
gdy oszukają pisowca zadzwoni do zbigniewa i sprawa załatwiona, reakcja będzie od ręki.
5by
6 lat temu
Nauczyli się oszukiwać od RWE
Marko
6 lat temu
Takie przestępstwa powinny być ścigane z mocy prawa a nie żeby porządni ludzie przez złodzieji cierpieli,mówcie co chcecie ale za komuny takich rzeczy nie było.Teraz jedynym wytłumaczeniem zaistniałej sytuacji może być fakt,że władza ma w tym swój interes.
prawy
6 lat temu
jak to możliwe ,że oszukani muszą płacić ---a gdzie jest polskie prawo ,skoro wiadomo że oszukiwali to takie umowy nie są ważne i nie powinny mieć możliwości z tego tytułu pociągać do odpowiedzialności podpisujących tylko sami przez prokuratora powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za oszustwa. jak to jest ,że w Polsce prawo broni przestępcę?
zibi
6 lat temu
Mnie w świetle prawa oszukała Enea. Podpisałem umowę na 3 lata pod nazwą Pewna Cena. Miało być 53 gr za kilowat a teraz każda faktura to ponad 70 gr za kilowat a ostatnia ponad 80 gr za kilowat. A na wszystkie reklamacje odpisują,że wszystko jest zgodnie z prawem.
Alojz Wiertar...
6 lat temu
A jest bardzo prosty sposób, żeby uniknąć oszustwa. Wystarczy wziąć telefon i zadzwonić do firmy. Mogę się założyć o każdą sumę, że w momencie wzięcia telefonu do ręki i powiedzeniu człowiekowi, że muszę zadzwonić i się upewnić, to, jeśli jest oszustem, uciekając pobije wszelkie rekordy prędkości. Niewiele to kosztuje, a ile kłopotów może zaoszczędzić...
ecik
6 lat temu
A od czego jest Ziobro i PiS. Unieważnić każdą taką umowę a sprawców ukarać za fałszowanie dokumentów i naciąganie .
ja
6 lat temu
Rozwalic takiemu leb I wyslac na wies cwoka
Trwasz
6 lat temu
znowu PO rzygac się chce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić