Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|

Opluł muzułmankę, usłyszał wyrok. Kara za nienawiść rasową

58
Podziel się

Mirosław P. jest winny przestępstwa tzw. nienawiści rasowej - orzekł sąd w Lublinie i skazał 42-latka na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Mężczyzna opluł młodą Niemkę w hidżabie, podczas jej wizyty w Polsce 1,5 roku temu.

Uczniowie z Berlina zwiedzają obóz w Majdanku
Uczniowie z Berlina zwiedzają obóz w Majdanku (Magdalena Zagórski/archiwum)

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód oprócz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu nakazał 42-latkowi także pisemnie przeprosić muzułmankę z Niemiec. 42-latek ma również zapłacić jej 1,5 tyś. zł zadośćuczynienie - podaje kurierlubelski.pl. Mirosław P. ma na to miesiąc.

Mężczyzny nie było na sali sądowej. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd orzekając w tej sprawie, wziął pod uwagę fakt, że Mirosław P. przyznał się do winy i sam - w uzgodnieniu z prokuratorem - wnioskował o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania procesu. Jak relacjonuje PAP, sędzia Marcin Mietlicki w uzasadnieniu orzeczenia uznał, że zaproponowana kara była adekwatna do winy i stopnia szkodliwości społecznej ataku na Demlę U.

Wcześniej w Niemczech - w ramach pomocy prawnej - przesłuchana została ofiara ataku, a także jej koleżanki i koledzy, którzy w czerwcu 2017 r. przyjechali do Polski. Był to wyjazd w ramach programu edukacyjnego dla niemieckiej młodzieży na temat Holocaustu.

"Nie znali języka"

Mężczyzna stanął przed sądem za nienawiść rasową, choć początkowo służby zignorowały zawiadomienie ws. oplucia jednej z uczestniczek wycieczki dzieci z rodzin muzułmańskich imigrantów z Berlina.

Jak ustaliła wówczas Wirtualna Polska, obcokrajowcy podczas spaceru ulicami Lublina byli obrażani i poniżani. W okolicach pl. Litewskiego do nastolatki w chuście na głowie podszedł mężczyzna i napluł jej w twarz. Policjanci, którzy byli w pobliżu zlekceważyli najpierw sygnały o napaści. Przełożeni wyjaśniali, że mundurowi nie znali języka angielskiego i stąd miało dojść do nieporozumienia.

Ostatecznie śledczy ustalili sprawcę napaści i postawili mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej Demly U. z powodu jej przynależności wyznaniowej. Grozi za to kara nawet trzech lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(58)
Biały Człowie...
rok temu
Nie wolno ich opluwać, ale oni mogą odcinać nam głowy.
Max
rok temu
Reforma sądownictwa to KONIECZNOŚĆ.
Kirkuma
rok temu
Fajna ta nietykalnośc cielesna, nawet nie trzeba kogoś dotknąć żeby ją złamać
olekk
rok temu
Jak muzułmanie gwałcą europejki to jest to tuszowane i bagatelizowane, a wystarczy źle spojrzeć na te szmatogłowe i już wielka afera...
olo
rok temu
Niemka w hidżabie ? to chyba jednak nie Niemka
Najnowsze komentarze (58)
Patriota
rok temu
Niestety lewaccy sedziowie maja sie swietnie w naszym pieknym kraju. Pytam sie gdzie jest sprawiedliwosc w tym wyroku. Czy sedzia wydajacy wyrok jest tak zepsuty, czy tak glupi? Mam nadzieje ze PiS dobierze sie wam do 4liter I wszyscy slonczycie w posredniaku.
???
rok temu
te komentarze mnie zdumiewają.Pluć na wszystkich , których nie lubimy? Tego chcecie? Czy będąc zagranica ktoś was opluje to będziecie piać z zachwytu?
Ja85
rok temu
Czy ktoś może wytłumaczyć jaki związek z rasa ma symbol religii muzułmańskiej? Całe życie uczono mnie że rasa nie ma religii.
fhgjhkj
rok temu
wywalić wszystkich tam skąd przyszli do tankowca i baj baj allachu
Xxx
rok temu
Nic nie płać, wyrok jest nieprawomocny
tfuj
rok temu
plujemy na taki sąd
kimać
rok temu
te sondy,te sedziowie ,co za błazenada
Gość 87
rok temu
Ale chrześcijankę skopać ze schodów w metrze to jest zasługa u Allacha
ip
rok temu
Czy szacowny sąd ma coś z myśleniem logicznym? Muzułmanizm to stan umysłu, islam to jedna z wielu religii o jednym, jedynym Bogu tylko inaczej a rasa to rasa. Rasizm to rasizm. Rasa to rasa a religię tego danego gatunku wyznają różne rasy. Nie można Sądzie rasowo obrazić białej rasy z Niemiec przez białą rasę z Polski? A co ma do tego stan umysłu i ew. Religia Isslamsk?
Polacco
rok temu
Jak za komuny skazywani są bohaterowie narodowi. Jak można była Polaka skazać za oplucie to mała społeczna szkodliwość czyny. Potraktowali go mocniej niż gwałcicieli albo terrorystów.
Pl
rok temu
Ci co beda wydawali wyroki będą pierwsi sądzeni za sympatię do islamistów.
JM
rok temu
Muzułmanie ich trzeba zabijać! Ale muzułmanki to trzeba gwałcić ładne sa!
Grzegorz
rok temu
Prawidlowo postapil nie trzeba nam terrorystow
pokum
rok temu
Niemkę w hidżabie???? LITOSCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić