o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Papież Franciszek sprawił wielką radość na Boże Narodzenie

58
Podziel się

Papież Franciszek zdecydował, a jego postanowienie wywołało ogromną radość w Betlejem i nie tylko tam. Fragment drewna, który w tradycji chrześcijańskiej był częścią żłóbka Jezusa, zostanie zwrócony do Betlejem. Relikwia ponad tysiąc lat spędziła w Europie.

Papież Franciszek sprawił wielką radość na Boże Narodzenie
(Getty Images, Stefano Montesi - Corbis)
bDTUIuuZ

Papież Franciszek zwrócił drogocenną relikwię. Kawałek drewna wielkości kciuka prawdopodobnie jest częścią żłobka Jezusa. Od VII wieku był wystawiany w Rzymie w bazylice Santa Maria Maggiore.

Relikwia, w trakcie podróży, została na krótko wystawiona w Jerozolimie. Do Betlejem ma trafić tuż przed Bożym Narodzeniem. Urzędnicy oświadczyli, że teraz będzie przechowywana w kościele franciszkańskim św. Katarzyny obok kościoła Narodzenia Pańskiego. W tradycji chrześcijańskiej jest to miejsce narodzin Jezusa.

Chrześcijanie wierzą, że mały kawałek drewna jest częścią żłóbka Jezusa. Patriarcha Jerozolimy, św. Sofroniusz, podarował relikwie papieżowi Teodorowi I w VII wieku.

bDTUIuvb
Zobacz także: Zobacz także: Prześwietlili święty posąg. Niesamowite, co znaleźli w środku

Świętowanie Bożego Narodzenia z udziałem części żłóbka, w którym urodził się Jezus Chrystus, będzie wspaniałym i ogromnym wydarzeniem - powiedziała Amira Hanania, członek palestyńskiej Komisji do spraw Kościołów.

bDTUIuvh

Fragment żłóbka nie jest pierwszym artefaktem religijnym, który papież zwrócił. Na początku tego roku przekazał fragmenty kości świętego Piotra, przywódcy Wschodniego Kościoła Prawosławnego. Później powiedział, że ten ruch miał na celu zbliżenie Kościołów prawosławnego i katolickiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDTUIuvC
KOMENTARZE
(58)
Rycho
rok temu
Tak i maja jeszcze kopytko osiolka na ktorym uciekal sw.Jozef!! Trzeba natomiast zwrocic uwage na samochod jakim porusza sie Papierz?? Widac ze jest biedniejszy od naszych bisupow!!!
zibi171
rok temu
Niech żyje Papież Franciszek nasz Papież
aa
rok temu
Patrzcie polscy biskupi i się uczcie , Papież jeździ starym fordem focusem a wy wozicie swoje spasłe tyłki wypasionymi limuzynami.
bDTUIuvD
iw
rok temu
Termin Bożego Narodzenia jest SYMBOLICZNY , nie można go brać dosłownie , jakby to była konkretna data z kalendarza .Chodziło o uczczenie ,że przyszedł na świat .Z tymi relikwiami typu drzazgi ze żłóbka to też więcej w tym tradycji i wiary niż prawdopodobieństwa.
sc
rok temu
Zbyszka z Bogdańca namawiano na zakup: kopytka osiołka, na którym Święta Rodzina uciekała do Egiptu, pióra ze skrzydeł Archanioła Gabriela zgubionego podczas zwiastowania, dwóch głów jaskółek zesłanych Izraelitom w puszczy, oleju, w którym poganie chcieli usmażyć Jana Chrzciciela, szczebla z drabiny, o której śniło się Jakubowi, łez Marii Egipcjanki, rdzy z kluczy św. Piotra, krople potu św. Jerzego, które wylał walcząc ze smokiem.
Najnowsze komentarze (58)
Św.Józef Roga...
rok temu
Mam zapięcie z jezusowych sandałów i pieluchę ze żłoba nie praną
Rostal
rok temu
Kościół próbuje się ratować dziwnymi zachowaniami a ten Ford Fokus to pokazówka ale wszyscy już wiedzą czym księża się zajmują pedo....... jedno wielkie !!!!
Mariusz
rok temu
Prawdopodobnie a napewno robi różnice.
CNNNC
rok temu
Franciszek , PO , Nowoczesna , Bolek , Palikot , Kopacz Michnik chcieli zrobic nam niespodziankę . Chcieli sprowadzic z Niemiec do Polski 300 tysiecy tych , ktorych Niemcy nie chca u siebie w Niemczech . Bolek chcial dla nich gotowac
Ra
rok temu
Kościół ukradł Palestyńczykom i 1000 lat później oddaję , ale obłuda
Panie czemuś ...
rok temu
Co raz to więcej tych "cud-u-w " dla dojonych aby nie zapominali o hojne "co łaska". Niebawem znajdzie się sianko lub inna "relikwia ".
Gandalf
rok temu
Sarumanie, idź obmyj nogi orkom. Tylko to potrafisz, fałszywcu.
kicha
rok temu
A ja mam szczebel z drabiny, która się śniła św. jakubowi. Komu mam oddać, bo mi już się znudził ??
bDTUIuvv
don
rok temu
A kiedy zwróci pieluchy
Grzegorz
rok temu
Myślałem że wziął z tysiąc muzelmanskich bandytów do Watykanu to by była radość wielka
Tathagata
rok temu
Katolicyzm, czyli kult kawałka drewna, trupów i ich części ciała, obrazów, krzyży, medalików itd. Dla Boga w tej religii zabrakło miejsca. Jak z resztą w każdej.
gosc
rok temu
To jest bałwochwalstwo . A co na to biblia ?Księga Wyjścia 20: 1-6 .to bardzo ważne dla chrześcijan .Proponuje też psalm 49 ( BT)
pawel
rok temu
penis to też święta relikwia ?
pawel
rok temu
a celibat ???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić