Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Papież Franciszek sprawił wielką radość na Boże Narodzenie

57
Podziel się:

Papież Franciszek zdecydował, a jego postanowienie wywołało ogromną radość w Betlejem i nie tylko tam. Fragment drewna, który w tradycji chrześcijańskiej był częścią żłóbka Jezusa, zostanie zwrócony do Betlejem. Relikwia ponad tysiąc lat spędziła w Europie.

Papież Franciszek sprawił wielką radość na Boże Narodzenie
(Getty Images, Stefano Montesi - Corbis)

Papież Franciszek zwrócił drogocenną relikwię. Kawałek drewna wielkości kciuka prawdopodobnie jest częścią żłobka Jezusa. Od VII wieku był wystawiany w Rzymie w bazylice Santa Maria Maggiore.

Relikwia, w trakcie podróży, została na krótko wystawiona w Jerozolimie. Do Betlejem ma trafić tuż przed Bożym Narodzeniem. Urzędnicy oświadczyli, że teraz będzie przechowywana w kościele franciszkańskim św. Katarzyny obok kościoła Narodzenia Pańskiego. W tradycji chrześcijańskiej jest to miejsce narodzin Jezusa.

Chrześcijanie wierzą, że mały kawałek drewna jest częścią żłóbka Jezusa. Patriarcha Jerozolimy, św. Sofroniusz, podarował relikwie papieżowi Teodorowi I w VII wieku.

Zobacz także: Zobacz także: Prześwietlili święty posąg. Niesamowite, co znaleźli w środku

Świętowanie Bożego Narodzenia z udziałem części żłóbka, w którym urodził się Jezus Chrystus, będzie wspaniałym i ogromnym wydarzeniem - powiedziała Amira Hanania, członek palestyńskiej Komisji do spraw Kościołów.

Fragment żłóbka nie jest pierwszym artefaktem religijnym, który papież zwrócił. Na początku tego roku przekazał fragmenty kości świętego Piotra, przywódcy Wschodniego Kościoła Prawosławnego. Później powiedział, że ten ruch miał na celu zbliżenie Kościołów prawosławnego i katolickiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
Św.Józef Roga...
3 lata temu
Mam zapięcie z jezusowych sandałów i pieluchę ze żłoba nie praną
Rostal
3 lata temu
Kościół próbuje się ratować dziwnymi zachowaniami a ten Ford Fokus to pokazówka ale wszyscy już wiedzą czym księża się zajmują pedo....... jedno wielkie !!!!
Mariusz
3 lata temu
Prawdopodobnie a napewno robi różnice.
CNNNC
3 lata temu
Franciszek , PO , Nowoczesna , Bolek , Palikot , Kopacz Michnik chcieli zrobic nam niespodziankę . Chcieli sprowadzic z Niemiec do Polski 300 tysiecy tych , ktorych Niemcy nie chca u siebie w Niemczech . Bolek chcial dla nich gotowac
Ra
3 lata temu
Kościół ukradł Palestyńczykom i 1000 lat później oddaję , ale obłuda
Panie czemuś ...
3 lata temu
Co raz to więcej tych "cud-u-w " dla dojonych aby nie zapominali o hojne "co łaska". Niebawem znajdzie się sianko lub inna "relikwia ".
Gandalf
3 lata temu
Sarumanie, idź obmyj nogi orkom. Tylko to potrafisz, fałszywcu.
kicha
3 lata temu
A ja mam szczebel z drabiny, która się śniła św. jakubowi. Komu mam oddać, bo mi już się znudził ??
don
3 lata temu
A kiedy zwróci pieluchy
Grzegorz
3 lata temu
Myślałem że wziął z tysiąc muzelmanskich bandytów do Watykanu to by była radość wielka
Tathagata
3 lata temu
Katolicyzm, czyli kult kawałka drewna, trupów i ich części ciała, obrazów, krzyży, medalików itd. Dla Boga w tej religii zabrakło miejsca. Jak z resztą w każdej.
gosc
3 lata temu
To jest bałwochwalstwo . A co na to biblia ?Księga Wyjścia 20: 1-6 .to bardzo ważne dla chrześcijan .Proponuje też psalm 49 ( BT)
pawel
3 lata temu
penis to też święta relikwia ?
pawel
3 lata temu
a celibat ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić