Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Pedofil zgwałcił 12-latkę. Zostanie wykastrowany

649

Napaść na nastolatkę miała miejsce w listopadzie 2019 roku. Pedofil dostał się na teren szkoły i zaczaił na dziecko godzinę wcześniej. Kiedy dziewczynka poszła do toalety na podwórku, mężczyzna zaatakował ją i wykorzystał seksualnie.

Pedofil zgwałcił 12-latkę. Zostanie wykastrowany
(Telewizja KTK)

Tożsamość 12-latki została objęta tajemnicą. Jak informuje "Mail Online", jej oprawcą był 38-letni mężczyzna o imieniu Waliew. Schwytano go dzięki szkolnym kamerom bezpieczeństwa.

Jaką karę otrzymał pedofil?

Pedofil został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. W toku śledztwa wyszło na jaw, że na terenie szkoły znajdowali się ochroniarze. Jednak żaden z nich nie zwrócił uwagi na to, że Waliew znajduje się w pobliżu dzieci.

Swoje oburzenie brakiem reakcji wyraziła Rachia Turmaganbetowa, szefowa regionalnych władz oświatowych. Władze szkolne tłumaczyły policjantom, że osoba, która jest odpowiedzialna za monitoring, w trakcie ataku na 12-latkę była akurat nieobecna.

Zobacz też: Czarzasty: pedofil to zwykły bandyta

38-latek został schwytany dwie godziny po napaści na dziewczynkę. Ofiara rozpoznała w nim mężczyznę, który wykorzystał ją seksualnie. Gulsara Muchtarkulowa, rzeczniczka miejscowej policji, potwierdziła, że 38-latek był wcześniej skazany za gwałt.

Waliew usłyszał wyrok w sobotę 25 stycznia. Zgodnie z nowym prawem zostanie również poddany kastracji chemicznej.

Według badań psychiatrycznych Waliew jest nie tylko pedofilem, ale jest też uzależniony od narkotyków i alkoholu. Sąd orzekł, że Waliew będzie przymusowo leczony z alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków, a także zostanie poddany kastracji chemicznej w więzieniu – powiedział Kenzhegali Kenzhebekow, sędzia prowadzący sprawę.

W sprawie wypowiedział się sam prezydent Kazachstanu.Kasym-Żomart Tokajew określił sprawę jako "haniebną" i zażądał, aby na terenie szkół i żłobków zainstalowano więcej kamer bezpieczeństwa. Dyrektor placówki, do której uczęszczała 12-latka, został zwolniony ze stanowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić