Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pedofilia wśród księży. Benedykt XVI zabrał głos. Padły nieoczekiwane słowa

476
Podziel się:

Emerytowany papież Benedykt XVI twierdzi, że rewolucja seksualna z 1968 roku i "ogólny upadek moralny" przyczyniły się do powstania problemu pedofilii w Kościele.

Pedofilia wśród księży. Benedykt XVI zabrał głos. Padły nieoczekiwane słowa
(East News)

Niespełna 92-letni Benedykt XVI napisał obszerny tekst po lutowym szczycie w Watykanie. Zwołany przez papieża Franciszka zjazd poświęcony był ochronie nieletnich. Benedykt XVI zaznaczył, że nie jest już dłużej "bezpośrednio odpowiedzialny" za Kościół, ale dodał, że konsultował się z Franciszkiem, zanim podjął decyzję o publikacji tekstu.

Były papież zwraca uwagę na skutki rewolucji z 1968 roku. Jak twierdzi, po rewolucji „pedofilia była diagnozowana jako dopuszczalna i stosowna”. Stwierdza też, że w trakcie rewolucji walczono "o całkowitą wolność seksualną, niepodlegającą żadnym normom".

Zawsze się zastanawiałem, jak młodzi ludzie mogli w takiej sytuacji podejść do kapłaństwa i je zaakceptować, wraz ze wszelkimi jego konsekwencjami – stwierdził w tekście, który opublikowała gazeta "Corriere della Sera".

Zobacz także: Zobacz też: Abp Gądecki: pedofilia to nie problem samego Kościoła. To jest problem całego świata

Benedykt XVI pisze o "upadku umysłowym". Wiąże go z "przemocą charakteryzującą tamte lata". Twierdzi na przykład, że "w samolotach zakazano puszczania filmów seksualnych, bo wśród pasażerów dochodziło do przemocy".

Wielki upadek kolejnego pokolenia księży w tych latach i rosnąca laicyzacja były konsekwencjami tych wszystkich procesów – oświadczył.

Według byłego papieża "w niektórych seminariach powstały kluby homoseksualne". Miały one działać w sposób "bardziej lub mniej otwarty" i "znacząco zmienić klimat panujący w seminariach". Jak twierdzi, jeden z biskupów wyświetlał nawet na seminariach filmy pornograficzne.

Jego zdaniem w Kościele potrzebna jest reforma. Benedykt XVI pisze, że ostatecznym powodem, dla którego pedofilia rozrosła się do takich proporcji, jest "absencja Boga". Tekst kończy jednak pozytywnym akcentem.

Tak, w Kościele są grzech i zło. Nawet dzisiaj istnieje jednak Święty Kościół, który jest niezniszczalny – oznajmił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(476)
Ddd
rok temu
chyba księżulo odlatuje, w 68r byłam mlodą choć świadomą osobą i nie pamietam mody na rozwiązłość seksualną, ani na akceptację pedofili, oczywiście wśród normalsów bo kościół zawsze był święty i niewinny. Zwyczajnie dzieci sie na nich rzucają, a homo mafia w kościele miała i ma się świetnie od stuleci
Ivv
2 lata temu
Agenci szatana w seminariach rozwalili nam Kościół, idąc do nich by skryć się pod sutanną, a nie z powołania. Ale to nie oni stanowią prawdziwy Kościół. To tylko zdegenerowana hierarchia, która odwaliła chałę z intronizacją Chrystusa po łebkach. Prawdziwy Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą, to wierni Bogu, którzy przetrwają mimo upadku instytucji.
mini_strant
2 lata temu
Kim chciałbyś być w życiu, pyta nauczycielka w 4 klasie? Szymonek odpowiada. - Ja chciałbym być księdzem jak mój ojciec, bo ma wszystko o czym zamarzy!- chociaż prawie nic nie robi!
ksiondz
2 lata temu
Na każdej gębie obecnych hierarchów koscioła kat. wymalowane jest zboczenie, bądź to homosesualizm, albo pedofilia. Tego nie da się ukryć. To twarze zboczonych staruchów, które od początku samego, kiedy zaistnieli w kościole byli zboczeni do niebywałych wymiarów. Także ich wszelkie kościelne awanse wynikały z usług poddaństwa seksualnego wobec ważniejszych w hierarchii. Zapluty świat zboczonych ludzi, poprzebieranych w sukienki i śmieszno-dziwaczne kolorowe szaty, dla których kościół od zarania samego był ostoją i przechowalnią tych zboczeńców, nie mających wiele wspólnego z wiarą i bogiem, w którego sami nie wierzą!
redok
2 lata temu
Czym jest dziś Kościół rzymski i kler ? To jest kasta obłudników i oszustów opętanych chciwością. To tarzająca się w brudzie i rozpuście banda złoczyńców, syta bogactwem, władzą, zaszczytami, odziana w pozór świętości i maskę religii. Banda czyniąca z imienia bożego złodziejskie narzędzie i rynsztunek dla swego nierządu. Kościół rzymski jest diecezją Diabła i jaskinią zbójców. To zręczni szalbierze, fałszywi prorocy, oszukańczy kapłani, kłamliwi nauczyciele i zdradzieccy pasterze. Dla zaspokojenia swej chciwości sprzedadzą was. Spojrzyjcie na ich pałace, kapiące złotem stroje, kościoły, limuzyny, majątki, rozpasane życie , na kłamliwe msze i odpusty. Ohyda.
okav
2 lata temu
A co z Bogiem ma wspólnego spasiony facet ubrany w złotą suknie, obwieszony zlotem? Co wspólnego z Bogiem maja budowle ze ścianami ociekającymi zlotem ? Co wspólnego z Bogiem maja hierarchowie kościelni w pałacach mieszkający ? Co z dobrym i sprawiedliwym Bogiem ma wieczne straszenie ludzi piekłem i wmawianie jacy to grzeszni są? Wieczne trzymanie ludzi na kolanach i nakaz umartwiania sie? Gdzie Jezus umiłował takie chrześcijaństwo? Gdzie nakazał dojenie swych owieczek?
rab
2 lata temu
Będzie jeszcze gorzej jeżeli ludzie nie przestaną korzystać z usług zakłamanego kościoła, który pierze mózgi od przedszkola do starości wpędzając wiernych we wszelkiego typu kompleksy, poczucia winy, filozofię cierpienia i nicości, toksycznego strachu przed gniewem bożym, piekłem, diabłami i In. Wpaja nienawiść do inaczej myślących. Czy kiedykolwiek na swoich kazaniach powiedzieli coś pozytywnego o szczęściu w życiu seksualnym, o jego potrzebie, o tym że może dawać zadowolenie i radość? Sami wiecie że nigdy!!! Macie być tylko reproduktorami przyszłych wiernych, macie się tego wstydzić, o tym nie mówić ale za to ze szczegółów się spowiadać...ohyda!!! A jednak lgniecie do nich jak zahipnotyzowani i pozbawieni własnego myślenia, wysłuchując połajanek na każdym kroku, od takich fałszywych, zboczonych, przebieranych facetów w sukienkach. Sami widzicie i słyszycie co oni sami wyprawiają, jak żyją i z jakich przywilejów korzystają.....Dlaczego pozwalacie na to???? Obudźcie się!!!
Damian
3 lata temu
zakończenie mrosi krew w żyłach cyt: co z tego że powiedzmy zlikwidujemy problem pedofili w kościele jak on będzie w tym wymiarze w społeczeństwie , czy ktos tego słuchał? co jest nie tak z tym światem ????
Aga
3 lata temu
Że też były papież, w swych starczych przemyśleniach, takie głupoty gada. Lepiej by się w ogóle w temacie nie odzywał.
Mariusz
3 lata temu
A pytanie -co zmieni zniesienie celibatu jak tam wiekszość to bynajmniej za kobietami się nie ogląda. Jeszcze trzeba im związków partnerskich ;-) I bedzie wtedy normalnie...
Gacia
3 lata temu
Łolaboga, niezniszczalny.....
Jolo
3 lata temu
Jaka pedofilia? Efebofilia! W Kościele szaleje efebowilia przez to, że przez wieki znajdowali tam schronienie homoseksualiści! 99, 9% tzw. pedofilii w Kościele dotyczy dojrzewających chłopców.
JANA
3 lata temu
Nie likwidują celibatu i pozwalają na przestępstwa tylko ze względów finansowych. Mowa o dochodzeniu spadkowym. Kościół nie lubi się dzielić.
RAMA
3 lata temu
To problem Kościoła najbardziej. Specjalnie pisze się, że to problem świata, aby celowo rozwodnić odpowiedzialność tych, od których nigdy nie spodziewaliśmy się takich przestępstw. Ksiądz nigdy nie był o to podejrzewany i z racji zawodu ( tak zawodu a nie jakiegoś bzdurnego powołania ) nie ma prawa!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić