Łukasz Dynowski
|

Pedofilia wśród księży. Benedykt XVI zabrał głos. Padły nieoczekiwane słowa

469 reakcji
0
0
469
Podziel się

Emerytowany papież Benedykt XVI twierdzi, że rewolucja seksualna z 1968 roku i "ogólny upadek moralny" przyczyniły się do powstania problemu pedofilii w Kościele.

Pedofilia wśród księży. Benedykt XVI zabrał głos. Padły nieoczekiwane słowa
(East News)

Niespełna 92-letni Benedykt XVI napisał obszerny tekst po lutowym szczycie w Watykanie. Zwołany przez papieża Franciszka zjazd poświęcony był ochronie nieletnich. Benedykt XVI zaznaczył, że nie jest już dłużej "bezpośrednio odpowiedzialny" za Kościół, ale dodał, że konsultował się z Franciszkiem, zanim podjął decyzję o publikacji tekstu.

Były papież zwraca uwagę na skutki rewolucji z 1968 roku. Jak twierdzi, po rewolucji „pedofilia była diagnozowana jako dopuszczalna i stosowna”. Stwierdza też, że w trakcie rewolucji walczono "o całkowitą wolność seksualną, niepodlegającą żadnym normom".

Zawsze się zastanawiałem, jak młodzi ludzie mogli w takiej sytuacji podejść do kapłaństwa i je zaakceptować, wraz ze wszelkimi jego konsekwencjami – stwierdził w tekście, który opublikowała gazeta "Corriere della Sera".

Benedykt XVI pisze o "upadku umysłowym". Wiąże go z "przemocą charakteryzującą tamte lata". Twierdzi na przykład, że "w samolotach zakazano puszczania filmów seksualnych, bo wśród pasażerów dochodziło do przemocy".

Wielki upadek kolejnego pokolenia księży w tych latach i rosnąca laicyzacja były konsekwencjami tych wszystkich procesów – oświadczył.

Według byłego papieża "w niektórych seminariach powstały kluby homoseksualne". Miały one działać w sposób "bardziej lub mniej otwarty" i "znacząco zmienić klimat panujący w seminariach". Jak twierdzi, jeden z biskupów wyświetlał nawet na seminariach filmy pornograficzne.

Jego zdaniem w Kościele potrzebna jest reforma. Benedykt XVI pisze, że ostatecznym powodem, dla którego pedofilia rozrosła się do takich proporcji, jest "absencja Boga". Tekst kończy jednak pozytywnym akcentem.

Tak, w Kościele są grzech i zło. Nawet dzisiaj istnieje jednak Święty Kościół, który jest niezniszczalny – oznajmił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

469
0
0
KOMENTARZE
(469)
cza-rny
10 miesięcy temu
... wszystkich to wina w koło tylko nie ich ...
alleluja
10 miesięcy temu
Brak baby skutkuje degradacją mózgu.
pawel
10 miesięcy temu
największym winowajcą jest papież ,zamiast zlikwidować celibat (przyczynę) ,udaje że nie widzi skutków !
qqq
10 miesięcy temu
Do tej instytucji lgną degeneraci jak do żadnej innej. Tam schronienie przed odpowiedzialnością karną no i towarzystwo wzajemnej adoracji. Alleluja i do przodu, cytując klasyka
alf
10 miesięcy temu
Pedofilia to problem całego świata, ale ten świat nie udaje, że jest święty. Natomiast księża, a szczególnie góra udaje że ich to nie dotyczy, bo są czyści i niepokalani.
Najnowsze komentarze (469)
Damian
9 miesięcy temu
zakończenie mrosi krew w żyłach cyt: co z tego że powiedzmy zlikwidujemy problem pedofili w kościele jak on będzie w tym wymiarze w społeczeństwie , czy ktos tego słuchał? co jest nie tak z tym światem ????
Aga
9 miesięcy temu
Że też były papież, w swych starczych przemyśleniach, takie głupoty gada. Lepiej by się w ogóle w temacie nie odzywał.
Mariusz
9 miesięcy temu
A pytanie -co zmieni zniesienie celibatu jak tam wiekszość to bynajmniej za kobietami się nie ogląda. Jeszcze trzeba im związków partnerskich ;-) I bedzie wtedy normalnie...
Gacia
9 miesięcy temu
Łolaboga, niezniszczalny.....
Jolo
9 miesięcy temu
Jaka pedofilia? Efebofilia! W Kościele szaleje efebowilia przez to, że przez wieki znajdowali tam schronienie homoseksualiści! 99, 9% tzw. pedofilii w Kościele dotyczy dojrzewających chłopców.
JANA
10 miesięcy temu
Nie likwidują celibatu i pozwalają na przestępstwa tylko ze względów finansowych. Mowa o dochodzeniu spadkowym. Kościół nie lubi się dzielić.
RAMA
10 miesięcy temu
To problem Kościoła najbardziej. Specjalnie pisze się, że to problem świata, aby celowo rozwodnić odpowiedzialność tych, od których nigdy nie spodziewaliśmy się takich przestępstw. Ksiądz nigdy nie był o to podejrzewany i z racji zawodu ( tak zawodu a nie jakiegoś bzdurnego powołania ) nie ma prawa!
geszefciarstw...
10 miesięcy temu
ten cały Watykan to prywatna sp. z o.o co 2 t.lat naciąga (nawraca!) na kasę świat cały! Założyciele? 12-tu obrotnych ludzi. sprzedają bilety na Raj po śmierci! nie ma reklamacji! Genialny kant!
reklamacja
10 miesięcy temu
Redkcjo program nie przyjmuje ocen! Co sie dzije ? Po co ja trace czas?
kazio
10 miesięcy temu
A może tak zlikwidować tę watykańską razem z filiami fabrykę nie płacącą podatków?
Ola
10 miesięcy temu
Gdzie jest prawo i prokurator na tych co dokonują przestępstw ?
ETAM
10 miesięcy temu
ZNIEŚĆ CELIBAT !!!!
kardynal
10 miesięcy temu
Dziadziu , juz czas do domu ojca. Stary pedofilu.
dora
10 miesięcy temu
zlikwidować tą sekte - i po kłopocie a i Bóg odetchie ...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić