Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski07.12.17 (15:50)

Pierwszy publiczny koncert kobiety. W Arabii Saudyjskiej runął kolejny mur

Zaśpiewała m.in. covery przebojów Whitney Houston i Celine Dion. Koncert Hiby Tawaji w Rijadzie przejdzie do historii.
Hiba Tawaji / Facebook.com

Nigdy wcześniej kobieta nie wystąpiła publicznie w Arabii Saudyjskiej. Jako pierwsza zaszczytu tego dostąpiła gwiazda z Libanu, Hiba Tawaji. Koncert zorganizowano w stolicy Arabii Saudyjskiej. Wokalistka porwała tłumy widzów, w zdecydowanej większości kobiet - informuje NBC News.

Niektóre z nich zrywały abaje - długie szaty wierzchnie okrywające także włosy. Zgodnie z miejscowym prawem Saudyjki są zobowiązane do ich noszenia w miejscach publicznych. Ale młode kobiety nic sobie z tego nie robiły. Powiewały włosami, tańczyły i kręciły koncert smartfonami. Takie sceny były jeszcze niedawno nie do pomyślenia w Arabii Saudyjskiej.

REKLAMA

To bardzo ważny moment dla Arabii Saudyjskiej. Wszystkie kobiety powinny wyrazić swoje uznanie dla faktu, że kobieta po raz pierwszy występuje na koncercie w naszym kraju - zapowiedział konferansjer występ libańskiej piosenkarki.

Przemianę kraju w państwo "miłych muzułmanów" zapowiedział Mohammed bin Salman. Następca tronu, który już teraz zdobył wielką władzę, ogłosił, że zamierza zmienić swoją ojczyznę z ultrakonserwatywnego królestwa w kraj otwarty i nowoczesny. Zamierza również uniezależnić Arabię od ropy naftowej. Już zapowiedział budowę ogromnego miasta przyszłości nastawionego na najnowocześniejsze technologie.

Zobacz także: Katar odcięty od świata. Wielki kryzys polityczny

Do niedawna nie tylko kobiety nie mogły nawet marzyć o śpiewaniu na estradzie, ale władze niechętnie patrzyły na jakiekolwiek koncerty. Zaczęło się to zmieniać zaledwie kilka miesięcy temu. Jedną z pierwszych tego typu imprez był koncert greckiego kompozytora i muzyka Yanniego. Nieco wcześniej król podpisał dekret, na mocy którego Saudyjki zyskały prawo do samodzielnego prowadzenia samochodu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij