REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
12.09.16 (20:09)

Pierwszy weekend "Smoleńska" w kinach

Twórcy filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej raczej nie mają powodów do zadowolenia. Nie dość, że jest on szeroko krytykowany przez widzów, to jego kinowa oglądalność w pierwszym weekendzie po premierze nie powala.
Materiały prasowe

"Smoleńsk" obejrzało niespełna 108 tys. widzów. Jeśli brać pod uwagę wynik pierwszego weekendu, film o katastrofie plasuje się na 18. miejscu tegorocznych tytułów dostępnych w polskich kinach. Wyprzedziły go takie produkcje jak: "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (241 tys. widzów), "Zwierzogród" (231 tys.), "Pitbull. Nowe porządki" (211 tys.), "Deadpool" (206 tys.) czy "Planeta singli" (202 tys.).

Kaczyński z gorszą oglądalnością niż Wałęsa. Porównując dwa tytuły, "Wyborcza" przypomina, że "Wałęsa. Człowiek z nadziei" trzy lata temu zdobył w pierwszym weekendzie o 40 tys. widzów więcej od "Smoleńska".

REKLAMA

Polacy zdają się woleć seks od poważnych tematów. Niezmiennie od ubiegłego roku na czele najlepiej oglądanych filmów w pierwszym weekendzie, z wynikiem 834 tys. widzów, znajduje się "Pięćdziesiąt twarzy Greya". 793 tysiące pozwoliły "Shrekowi Trzeciemu" na utrzymanie drugiej pozycji. Podium natomiast zamyka "Hobbit: Bitwa pięciu armii" z wynikiem niespełna 700 tys. widzów.

Autor: Kamil Karnowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij