Natalia Bogucka| 

Płyn do dezynfekcji Orlenu w Intermarche. Sieć tłumaczy

23

Grupa Muszkieterów, która jest właścicielem sieci Intermarche, wyjaśniła, w jaki sposób płyn do dezynfekcji Orlenu trafił do sprzedaży. Tłumaczy, że doszło do nieporozumienia i produkty zniknęły już z półek.

Niektóre sieci handlowe sprzedawały płyn do dezynfekcji Orlenu po zawyżonej cenie
Niektóre sieci handlowe sprzedawały płyn do dezynfekcji Orlenu po zawyżonej cenie (East News, BARTOSZ KRUPA)

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o tym, że niektóre sieci handlowe próbują zarabiać na płynie do dezynfekcji Orlenu. Znalazł się on na półkach sieci E.Leclerc oraz Intermarche i był sprzedawany ze znaczną przebitką cenową.

Orlen podkreślił, że płyn trafił do sklepów z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być wykorzystywany jedynie na własny użytek. Spółka paliwowa zapowiedziała, że wyciągnie konsekwencje prawne wobec sieci, które złamały zapisy umowy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sieci przepraszają

E.Leclerc przeprosił PKN Orlen i tłumaczył, że płyn trafił do sprzedaży "w wyniku pomyłki". Teraz oświadczenie opublikowała również Grupa Muszkieterów - właściciel sklepów Intermarche.

W komunikacji związanej z transakcją, spółka Orlen Oil rekomendowała wykorzystanie płynu do dezynfekcji na potrzeby własne przedsiębiorców. Podobnie Grupa Muszkieterów zaleciła przedsiębiorcom, prowadzącym działalność pod szyldem Intermarché, żeby w pierwszej kolejności przeznaczyli płyny na użytek własny - przekazano w oświadczeniu przesłanym do redakcji WP Finanse.

W odosobnionych, pojedynczych przypadkach, powstałe w ten sposób nadwyżki, trafiły do oferty handlowej, by zaspokoić potrzeby klientów.

Biorąc pod uwagę zaistniałe nieporozumienie, sieć zapewnia, że przedmiotowe płyny do dezynfekcji zostały niezwłocznie wycofane z oferty supermarketów w dniu 31 marca 2020 roku, a wszyscy przedsiębiorcy poinformowani o zakazie odsprzedaży tych środków.

Co z wycofanymi płynami?

Grupa Muszkieterów przekazała także, że właściciel sklepu Intermarche w Bystrzycy Kłodzkiej przekazał nieodpłatnie nadwyżki magazynowe płynów do dezynfekcji do Bystrzyckiego Centrum Zdrowia w Bystrzycy Kłodzkiej.

Zobacz także: Koronawirus i fake newsy. "W dezinformację mogą być zaangażowane obce wywiady"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić