Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|

Podkradasz rzeczy z hotelu? Zobacz co cię może spotkać

13
Podziel się:

Podczas pobytu w hotelu, szczególnie bardziej luksusowym, aż korci, żeby "na pamiątkę" zabrać sobie coś z wyposażenia. Duża część gości to robi, a pracownicy hoteli zdradzają, co można, a czego nie powinno się wynosić. I co za to grozi.

Podkradasz rzeczy z hotelu? Zobacz co cię może spotkać
(Pixabay.com)

Najgorzej zostać przyłapanym na gorącym uczynku. Jeśli obsługa zobaczy, że coś wynosisz, zazwyczaj po prostu poprosi cię o zwrócenie przedmiotów. W skrajnych przypadkach wezwana zostanie policja. Zazwyczaj jednak są to rzeczy mało wartościowe i robienie afery z tego powodu nikomu się nie opłaca.

Nawet jeśli zostaniesz złapany, to jeszcze nie koniec. Przykładem może być Gaby Martino, który podczas pobytu w Ritzu "pożyczył sobie" szlafrok. Kilka dni później jego konto zostało obciążone 150 dolarami za brakujące okrycie. Zadzwonił jednak i udawał, że nic nie wie na ten temat, więc hotel przeprosił go i zwrócił pieniądze. Bardziej opłaca się im przyjmować gości, niż zrażać ich do siebie.

Hotele są przygotowane na kradzieże. W 99 proc. przypadków nic się nie stanie, jeśli w twoim bagażu "zawieruszą się" ręcznik, szlafrok czy miniaturowe kosmetyki. Gościom uchodzi to płazem z dwóch powodów: ciężko po fakcie udowodnić, który gość zabrał coś ze sobą, a poza tym hotele uwzględniają takie straty w swoim rocznym budżecie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
hmm
5 lata temu
I pewnie najwięcej kradną ci co w każda niedzielę są w kościele
K
5 lata temu
DURNY ARTYKUŁ, DORADZAJCIE TAK DALEJ
Polak2017
5 lata temu
"hotele uwzględniają takie straty w swoim rocznym budżecie" - w takim razie nie ma tutaj mowy o kradzieży, bo takie rzeczy, jak kosmetyki, ręczniki czy szlafroki są wliczone w cenę wynajmu pokoju. ;-)
NIE PISOWI
5 lata temu
A jak wyniosę łóżko z pokoju to też nie będą robić afery?
Zero_P
5 lata temu
Fajna informacja ukazała się w Nowinach 24 dotycząca Prezydenta Miasta pt. Wejście smoka". Może Pan prezydent powtórzył by to wejście smoka, do Wydziału Komunikacji w Przemyślu, w którym rządzą handlarze lub pośrednicy sprzedaży samochodów. Szary petent nie ma najmniejszych szans dostać się do osób obsługujących klientów w zakresie rejestracji samochodów. Nawet Panie pracujące w tym wydziale szanują bossów obsługujących Ukraińców, mówiąc panie Robecie proszę podać dokumenty. Najgorsze jest to, że boss zajmuje okienko od godziny otwarcia wydziału i przyjmuje od Ukraińców tablice zbytych samochodów do wyrejestrowania poza kolejnością od swoich pomagierów a ty szary człowieku cierpliwie czekaj, może pani ciebie przyjmie, tylko nie wiadomo kiedy.
Heil Sieg
5 lata temu
Ja pakuję cały ruchomy dobytek z pokoju i przeznaczam na działaczy KODZiarstwa
mójnick
5 lata temu
W co lepszych hotelach każda rzecz ma po prostu swoją cenę, włącznie z oryginalnymi dziełami sztuki zdobiącymi pokój. Ale nie spotkałem się jeszcze z pomysłem, żeby obciążać gościa za powitalnego szampana, owoce, kwiaty czy miniaturowe kosmetyki.
as
5 lata temu
A czy w tych najbardziej luksusowych hotelach szlafroki i ręczniki tekstylne nie są w jednorazowe? - tzn. są wyrzucane, a nie prane, każdy gość dostaje je nowiutkie?
to ja
5 lata temu
głupi tekst. Miniatutowe kosmetyki czy kapcie łazienkowe sa jednorazowe i można je zużyć lub zabrać To nie jest kradziez
Popi
5 lata temu
Zabranie kosmetyków z łazienki, tych jednorazowych i innych podobnych rzeczy za które najzwyczajniej płacimy w cenie pobytu to nie jest kradzież bo wynajmując pokój najzwyczajniej je kupujemy w cenie. Co innego ręcznik, szlafrok itd. gdzie w cenę wkalkulowane jest tylko ich pranie.
sdfsdf
5 lata temu
ja zabieram zawsze mydełka, żele do kąpieli, herbatki ;)
Kibic
6 lat temu
A co się dzieje, jak to hotelowa obsługa kradnie ? W Karlsruhe ktoś ukradł w pierwszym dniu krawat , a w drugim sweter . Zgłosiłem to i nic.
lion
6 lat temu
Te miniaturowe kosmetyki, które są w łazience, to jest element jednorazowy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić