REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski06.12.18 (08:07)

Podwójne emerytury dla matek, które wychowywały dzieci i pracowały. Co na to Polacy?

Gdy tylko pojawił się pomysł wprowadzenia emerytur dla matek z czwórką dzieci, które nie pracowały, w sieci pojawiły się głosy oburzenia. Polki pytają: a co z matkami, które wychowały dzieci równocześnie pracując? Z badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna wynika, że również dla nich Polacy chcieliby dodatkowych pieniędzy.
East News

Na różnych facebookowych grupach nie brakowało głosów oburzenia. Kobiety pytały: "Czemu mają dostać te, które nie pracowały? Skoro ja dawałam radę pracować i wychowałam trójkę dzieci to też chcę". Inna matka pisze: "500 + dla nierobów, emerytury dla matek za siedzenie w domu. A co z tymi, które radziły sobie w życiu?" Podobnych głosów nie brakuje, spytaliśmy więc Polaków, co sądzą na ten temat.

Okazuje się, że większość chciałaby podwójnych emerytur dla matek, które pracowały i wychowały kilkoro dzieci. Choć prawie co czwarty badany nie zabrał w sprawie jednoznacznego głosu, to prawie połowa zgodziłaby się na podwójną emeryturę w takiej sytuacji. Jedna trzecia była przeciwna pomysłowi.

REKLAMA

Czy w przypadku wprowadzenia w Polsce emerytur minimalnych dla matek, które nie pracowały, rząd powinien także wprowadzić podwójne emerytury dla matek, które pracowały?

o2.pl

PiS zaproponowało program "Mama plus" podczas kampanii samorządowej. Projekt zakładał, by matki, które wychowywały przynajmniej czwórkę dzieci i nie pracowały, dostawały państwową emeryturę. Projekt ponoć jest gotowy, ale z planowanego wprowadzenia ustawy w życie od 1 stycznia 2019 nici. Powód? Ustawa jest bublem prawnym, a Prawo i Sprawiedliwość musi go jeszcze dopracować. Jednak już teraz pomysł budzi ogromne kontrowersje.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2018 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1057 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij