Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Pokutny Marsz Różańcowy rozsierdził posłankę PO

1085
Podziel się

Jagna Marczułajtis-Walczak z PO jest zbulwersowana zaproszeniem, które otrzymała. Posłanka Platformy Obywatelskiej została zaproszona na Pokutny Marsz Różańcowy. – Jakim prawem? - pyta Jagna Marczułajtis-Walczak.

po jagna marczułajtis-walczak
po jagna marczułajtis-walczak (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bCGYHSxx

Tego się nie spodziewała. Zaproszenie na Pokutny Marsz Różańcowy przyszło do posłanki PO na kalendarz sejmowy. Zbulwersowana tym faktem Jagna Marczułajtis-Walczak domaga się wyjaśnień.

Mam pytanie do Kancelarii Sejmu. Jakim prawem wysyłają mi państwo na kalendarz sejmowy na iPad sejmowy zaproszenie na (UWAGA!): Pokutny Marsz Różańcowy? Co to za szczególne wydarzenie rangi parlamentarnej które jest wpisywane posłom w kalendarz służbowy? Proszę o wyjaśnienie!!! – napisała posłanka PO na Twitterze.

Potem oburzyła się jeszcze bardziej. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że zaproszenie, które dostała Jagna Marczułajtis-Walczak, nie zostało wysłane przez Kancelarię Sejmu, tylko przez sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

bCGYHSxz

Zobacz też: Zarobki posłów. "Uważam, że powinni być dobrze wynagradzani"

To by oznaczało, że sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę ma dostęp do kalendarzy posłów!?? – dziwi się posłanka.

Poseł PiS odpowiada. Do wpisów posłanki, w przeszłości trzykrotnej uczestniczki zimowych igrzysk olimpijskich, odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz z PiS.

Wydaje się, że gdyby dostała zaproszenie na Paradę Równości, nie miałaby nic przeciwko temu, a zaproszenie na publiczną modlitwę ją bardzo mocno parzy – skwitował polityk PiS w rozmowie z "Super Expressem".

bCGYHSxF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGYHSya
KOMENTARZE
(1085)
bubu
7 miesięcy temu
Rozdział kościoła od Państwa - pierwsza rzecz jaką powinna zrobić opozycja po objęciu władzy. Do tego opodatkować.
Tak jest
7 miesięcy temu
Odpowiedz Andruszkuewicza jest co najmniej i.djotyczna.
piotr12345
7 miesięcy temu
Nie "ją " Andruszkiewicz , tylko Panią poseł . Do szkoły raczej razem z Panią poseł nie chodziłeś …
bCGYHSyb
melka
7 miesięcy temu
I to jest właśnie to,że ktoś ma prawo do praktyk religijnych a robi to na własny rachunek .A nie że dobrowolnie pod przymusem.Hipokryzja rządzących.Ma racje pani Jaga.Też bym się wściekła.Jak chcę jakiś informacji o zdarzeniach w których można uczestniczyć to wiem gdzie je znaleźć. .
cghfdhfrh
7 miesięcy temu
zamknąć to całe tałatajstwo, to pokazuje jakie średniowiecze panuje w państwie. Ja stanowczo mówie NIE takim praktykom. Polska jest świecka i taka ma pozostać, a jak ktoś chce innej to watykan stoi otworem....
Najnowsze komentarze (1085)
Emigrant
7 miesięcy temu
nie podoba sie zaproszenie pani posel? moze sie pani przeniesc na zachod - tam nie beda pani zapraszac, wezma sila w ciemnej ulicy i jesli nie bedziesz wielbic alllllaha to gardlem przyplacisz! Juz wyznawcy religii pokoju sie o to zatroszcza!
leshido
7 miesięcy temu
Ja poprosze o zaproszenie do agencji towarzyskiej
Wtf
7 miesięcy temu
To jest właśnie wolnosc:możesz iść ale nie musisz.za trudne?
Hhgf
7 miesięcy temu
Nie masz większych problemów?
wolkar
7 miesięcy temu
W tym chorym na religię kraju można się spodziewać takich niespodzianek. Zamiast robić z tego aferę, można się po prostu obśmiać...
Ccvv
7 miesięcy temu
Przecież to tylko zaproszenie a nie zawiadomienie i obecność obowiązkowa. Nie jest zainteresowana to nie idzie. Widocznie wszystko co związane z wiarą parzy w oczy. Śmieszna reakcja
franek
7 miesięcy temu
dlaczego co roku ministranci pytają mnie czy przyjmuję księdza nie rozumiem nie daje im listy katolików im na osiedlu, mieliby mniej chodzenia.
Abc
7 miesięcy temu
Przydałby się jej za łapówki męża podczas organizowania IO w Krakowie. Już zapomniała?
bCGYHSxT
Wit
7 miesięcy temu
Glupek z PiS nie rozumie.
język kaczowo...
7 miesięcy temu
"...zaproszenie na publiczną modlitwę ją bardzo mocno parzy ..." Ktoś mi wyjaśni w JAKIM JĘZYKU ZOSTAŁA SFORMUŁOWANA TA WYPOWIEDŹ podobno polskiego ministra???
Andruszkiewic...
7 miesięcy temu
Andruszkiewicz szczyknął chamstwem i prymitywizmem... No ale czego innego spodziewać się po naziołku?
Henoch
7 miesięcy temu
Od czasów kiedy sięga moja wiedza, z tego co wiem to "bez Boga ani do proga" Szczęść Boże wszystkim
gfh
7 miesięcy temu
Poślica a nie posłanka.
Set
7 miesięcy temu
pani Marczułajtis brała udział trzykrotnie w ZIO a czy były jakieś sukcesy? a może prokuratura powinna wrócić do sprawy działalności Komitetu Konkursowego Kraków 2022 i wydatkowania przez ten komitet pieniędzy podatników?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić