Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Mieśnik
Piotr Mieśnik
|
aktualizacja

Polacy o efektach strajku nauczycieli: Ośmieszyli się [NASZE BADANIE]

770
Podziel się:

Emocje po strajku nauczycieli zdaje się, że już opadły. I właśnie dlatego postanowiliśmy zapytać zwykłych Polaków o to, jak oceniają efekty akcji, której ton nadawał Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Polacy o efektach strajku nauczycieli: Ośmieszyli się [NASZE BADANIE]
(East News, Tomasz Paczos/Fotonova)

Media przez większą część strajku nauczycieli pełne były głosów poparcia dla postulatów pracowników oświaty. Pytanie tylko czy przekonania tzw. "liderów opinii publicznej" rzeczywiście szły w parze z prawdziwymi odczuciami "zwykłych" rodziców?

Gdy kurz po bitwie nauczycieli z rządem nieco opadł, postanowiliśmy zapytać o tę sprawę Polaków - nie tylko tych znanych i aktywnych w mediach społecznościowych. I okazuje się, że gwiazdy mediów swoje, a ogół Polaków jednak coś innego.

Większość badanych na panelu Ariadna, bo aż 51 proc. respondentów uważa, że finalnie efekty strajku "ośmieszyły nauczycieli i wprowadziły chaos". Zaledwie 26 proc. badanych uważa zaś, że "strajk pokazał siłę nauczycieli". 23 proc. nie miało zaś sprecyzowanego zdania w tej sprawie.

Ciekawie zaś głosy rozkładają się jeżeli weźmiemy pod uwagę preferencje partyjne dzielące badanych na tzw. zwolenników PiS i zwolenników PO. Okazuje się, że najsurowiej nauczycieli oceniają respondenci sympatyzujący z partią Jarosława Kaczyńskiego. 65 proc. z nich uważa, że nauczyciele "ośmieszyli się i wprowadzili chaos".

Drugim biegunem są badani określający się jako zwolennicy PO. Aż 59 proc. z nich uważa, że "nauczyciele pokazali siłę".

Tak czy inaczej, wygląda na to, że ogół Polaków po kwietniowym strajku pokazuje nauczycielom żółtą kartkę. To zdecydowanie powinien być materiał do przemyśleń dla związkowych liderów przed kolejnymi tego typu akcjami.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1051 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 26 – 29 kwietnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(770)
Zenek nieuk
3 lata temu
To podobno inteligentni ludzie, a dali się wpuścić w maliny Broniarza oglupiałego przez kolesiów z PO. Przykre, że to jest takie śmieszne, amożliwe były podwyżki do 30 procent, a nie po tysiaku.
BC
3 lata temu
Ja już uczę swoje dzieci!! Bo w szkole laba!
BC
3 lata temu
Brawo dwóch nauczycieli i brak rozwoju u dzieci, bo tak na korepetycje nie było stać!
BC
3 lata temu
Niestety taki poziom w szkole że dzieci uczą się po i szczerze wątpię żeby to się zmieniło po podwyżkach nauczycieli! U nas w szkole brak szacunku dla dzici więc ja też nie mam szacunku do nauczycieli!!
Pampuch
3 lata temu
Chyba Ciebie oplacili że takie bzdury wypisujesz. Wszyscy sa przeciwko.
Pampuch
3 lata temu
Jaką żółta kartkę? Czerwoną kartkę pokazać z wypowiedzeniem!
kuba
3 lata temu
od końca strajku moja córka odrabia lekcje dzień w dzień do 22.00 - 22.30 !!!!! Wychodzi na to, ze najbardziej OBERWAŁO SIĘ DZIECIOM !!!!!! Żenada straciłem resztki szacunku do nauczycieli !!!!!
qer24re
3 lata temu
na jesieni drugie wybory więc będzie znów gorąco , Broniarz zbiera siły i planuje już zamieszki przy pomocy mącicieli z POKOmuny i targowiczan.
Reformy konie...
3 lata temu
W trakcie konfliktu z nauczycielami wyszły nowe zagadnienia , których nie uczy szkoła. Czy ktoś wyciągnie wnioski z tego zdarzenia i uzdrowi polski system nauczania ? Nadto głównie strajkowali i nakręcali atmosferę ci nauczyciele, którzy najwięcej zarabiają, bo mają w związkach partnerów i po załatwieniu sobie po 1,5 etatu w różnych szkołach,żyją jak dyrektorzy z pensjami 80.000 do 100.000 zł rocznie.
mądrość oceny
3 lata temu
Tylko głupcy tak sądzą. Powinni dostać zgodę na nie uczenie się w ogóle. Potrzebni są ludzie do ciężkiej pracy fizycznej. Wystarczy godzinne przyuczenie. To praca dla tych, którzy sądzą, że nauczyciele nie mają racji.
Jaro
3 lata temu
Zlikwidować ZNP i PO
Rozgonic
3 lata temu
Zawsze układy nauczycielskie tworzą kastę w gminie bawią się regularnie z władzą i samorzadow
Broniarze
3 lata temu
Koniec ZNP zabrać im majątki!
Jan
3 lata temu
Szok do prokuratury z nim
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić