aktualizacja 

Polityczny maraton uśmiechu we Włoszech

Obserwatorzy obrad włoskiego parlamentu nie mogli w tym roku narzekać na nudę. Na podstawie samych projektów ustaw można napisać niejeden dobry skecz.

Polityczny maraton uśmiechu we Włoszech
(East News)

Te próby zmiany prawa mogą rozbawić do łez. Urzędnicy proponowali np. specjalną ochronę królików i osłów, loterię, w której nagrodą jest dom. Ostatecznie tych uchwał nie przegłosowano - informuje Agencja Ansa.

Największe emocje wzbudziła dyskusja o hazardzie. Parlamentarzyści zgłosili 38 projektów ustaw dotyczących walki z grami hazardowymi, które we Włoszech są poważnym społecznym problemem. Z drugiej strony posłowie przedstawiali również projekty ustaw związanych z budową nowych kasyn w różnych zakątkach kraju.

Politycy walczyli o godny pochówek mieszkańców. Jeden z posłów złożył wniosek o nałożenie na gminy obowiązkowego posadzenia drzewa po śmierci każdego obywatela, który nie ukończył 50 lat. Inny niecodzienny pomysł to próba ogłoszenia miejscowości Basilicata "narodowym miastem szopki".

To nie koniec "oryginalnych" pomysłów. Niektórzy urzędnicy chcieli zadbać o bezpieczeństwo obywateli, próbując przegłosować ustawę dopuszczającą korzystanie z gazu pieprzowego w sprayu w razie obrony przed dzikimi zwierzętami. Kolejne projekty ustaw dotyczyły ogłoszenia dni narodowych z okazji adopcji, wolności badań naukowych, pamięci ofiar kryzys, czy walki z ubóstwem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić