Robert Czykiel| 

Polska policja się zbroi. Prewencja dostanie ponad sto nowych pojazdów

726

Nowe armatki wodne i furgonetki jeszcze w tym roku mają dostać oddziały prewencji. Polska policja zbroi się w pojazdy, które mogą być wykorzystywane m.in. do tłumienia zamieszek.

Polska policja w tym roku kupi pięć nowych armatek wodnych
Polska policja w tym roku kupi pięć nowych armatek wodnych (East News, PIOTR MOLECKI)

Policjanci w trakcie pandemii koronawirusa mają ręce pełne roboty. To jednak nie zmienia planów na ten rok, a jednym z nich jest zakupienie ponad stu nowych samochodów. Polska policja niedawno ogłosiła przetargi w tej sprawie.

Policja kupi armatki wodne i furgonetki

W planach jest zakupienie pięciu nowych armatek wodnych, które są wykorzystywane do tłumienia zamieszek. Pojazdy zostaną przekazane oddziałom prewencji. Na tym jednak nie koniec zakupów.

Drugi przetarg dotyczy pojazdów typu furgon, które są powszechnie stosowane w prewencji. Tych policja chce kupić aż 124 sztuki. Do 30 listopada tego roku zwycięzca przetargu musi dostarczyć 80 furgonetek, a kolejne 44 do 14 grudnia.

Wszystkie pojazdy muszą być wyposażone m.in. w kuloodporne szyby, monitoring, czy sprzęt w postaci młota fortyfikacyjnego. Konkretne wymagania dotyczą też silnika. Furgonetki muszą osiągać prędkość maksymalną co najmniej 150 km/h, a armatki wodne 90 km/h.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić