Aldona Brauła
|

Poseł PiS w telewizji Al Jazeera. Nie powstrzymał języka

348 reakcji
2
0
346
Podziel się

Poseł PiS w telewizji Al Jazeera mówił bez ogródek, co sądzi o imigrantach i wielokulturowości. Dominik Tarczyński stwierdził, że muzułmanie i buddyści nie przejmą Polski. Prowadzący program w katarskiej telewizji starał się ripostować na temat polityki prowadzonej przez PiS.

Poseł PiS w telewizji Al Jazeera. Nie powstrzymał języka
(aljazeera)

W ostatnim odcinku programu UpFront pojawił się wątek Polski. W telewizji Al Jazeera rozprawiano z Dominikiem Tarczyńskim na temat wielokulturowości oraz polityki imigracyjnej, jaką przyjął nasz kraj.

Posłowi PiS wypomniano zdarzenia z 2015 roku. W Europie trwał wtedy kryzysy migracyjny. W tym tygodniu pojawiła się opinia prawna, że rządy krajów odmawiających przyjęcia imigrantów złamały prawo Unii.

Nie chcemy, aby Polska została przejęta przez muzułmanów, buddystów lub kogoś innego … i nikt nigdy nie zmusi nas do przyjmowania muzułmanów, buddystów i niewierzących w ogromnych ilościach - powiedział poseł PiS Dominik Tarczyński w telewizji Al Jazeera.

Zobacz także: Krystyna Pawłowicz "wytnie numer PiS-owi"? Joanna Senyszyn o "kreacji" kandydatki do TK

Dominik Tarczyński dodał, że w Wielkiej Brytanii i USA poznał życie w wielokulturowym społeczeństwie. Nie widzi w tym żadnej wartości i docenia wartości obecnie promowane przez władze w Polsce.

Dla mnie, wielokulturowe społeczeństwo, to nie jest wartość… to nie jest cnota. Kultura chrześcijańska, prawo rzymskie, greccy filozofowie, to są dla nas cnoty – mówił poseł PiS Dominik Tarczyński.

Prowadzący program w telewizji Al Jazeera odpowiedział. Zachęcił polskie władze, by "zainteresowały się problemem migracyjnym z jakimi boryka się Europa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

346
2
0
KOMENTARZE
(346)
mul
3 miesiące temu
mam pytanie - ilu uchodźców przyjmuje Katar?
Ali
3 miesiące temu
Brawo Tarczyński popieram 100% tak trzymać dokąd się da bo inaczej polskość zniknie jak to jest w innych krajach zdominowanych przez imigrantów
bolo
3 miesiące temu
Brawo Tarczyński , czy padło pytanie ilu swoich braci przyjął Katar ?
dac
3 miesiące temu
Dlaczego te bogate kraje arabskie nie przyjmuja swoich(muzulmanow)? Tacy sa bogaci ale na demokracje najlepiej odsylac do Europy.Niech przyjmuja ich wszystkich skoro sa taaaacy religijni i rope naftowa tez,
/???/
3 miesiące temu
A dlaczego Al Jazeera nie apeluje do swoich współbraci aby zajęli się swoimi rodakami - a nie budowaniem najwyższych drapaczy chmur, apartamentowców, lodowisk na środku pustyni. Maja tyle kasy , którą trwonią bez umiaru na zbyteczne rzeczy, a swoich biednych chcą podrzucać europie, aby się pozbyć kłopotu.
Najnowsze komentarze (346)
Wkoncucosmadr...
2 miesiące temu
Polac mu ?
józek
2 miesiące temu
Brawo .
Twój Nick
2 miesiące temu
Już niedługo klimat zmieni się tak że będziemy musieli uciekać z polski.Ciekawy jestem gdzie?
słuchaj tylko
2 miesiące temu
halo.radio
Olo
2 miesiące temu
A Tatarzy to kto?Katolicy ?
Theo_UK
2 miesiące temu
Sam obecnie żyjąc w UK, przeciwnie do posła Tarczyńskiego, ja dostrzegam wartość w multikulturowości. Polityka izolacji to nie jest wartość. Uchodźców Polska powinna przyjmować, jeżeli nawet nie z humanitarnych pobudek to choćby dlatego, że polskich uchodźców przyjmowały kraje odmienne kulturowo, w tym również kraje muzułmańskie. Poseł ma odmienne zdanie, ale potrafił je uargumentować na tyle skutecznie, że dziennikarz nie był w stanie wygrać na argumenty. Jeśli chodzi o całą dyskusję to dziennikarz nie był zbyt dobrze do niej przygotowany, bo zakładał, że posła Tarczyńskiego będzie w stanie zawstydzić.
luk
2 miesiące temu
Zgadzam się, dlatego większość Polaków na głosowała na PIS. To Polacy zaczynają uczyć cały świat na czym polega życie społeczeństwa o jednolitej przeszłości. Dlatego u nas jest BEZPIECZNIE !!!
Dzienciol
2 miesiące temu
Odpowiedz P. Tarczynskiego byla prawidlowa, czyli taka ja sadzi wiekszosc polskiego spoleczenstwa, rowniez i mnie. Wszelkie rezolucje potepiajace Polske przez EU to ja mam gleboko w du...!
Limciu
2 miesiące temu
Powiedział to w najbardziej właściwym miejscu. Potencjalni "uchodźcy" nie czytają europejskich gazet ani nie oglądają europejskich telewizji. Niech wiedzą, że przynajmniej w Polsce nikt ich ciasteczkami na dworcach nie będzie witał. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę jakie idiotyczne legendy krążą po Afryce o raju w Unii Europejskiej i o tym jak z utęsknieniem czekamy na ich przybycie oferując darmowy wikt i opierunek dla nich, ich dzieci, wnuków i prawnuków. Potem jak po wielu miesiącach ryzykownej i kosztownej podróży lądują w obozie na Lesbos są szczerze zdziwieni i zrozpaczeni że jest inaczej niż im mówili.
Zenek
2 miesiące temu
Blisko wschodni islam nie cierpi innej kultury niż własnej. Nie tylko ze względów religijnych, ale też historycznych. Warto sobie przypomnieć historię Egiptu, który kiedyś nie był muzułmański i jak jest obecnie traktowana jego rdzenna ludność, będąca w mniejszości.
Paweł
2 miesiące temu
A co Katar ma do naszego kraju? Popieram słowa posła - wielokulturowość to brak tożsamości i wartości. Wielokulturowość to brak szacunku i poszanowania wartości narodowych i kulturalnych.
Mr Nice Guy
3 miesiące temu
Polecam wywiad, w tym artykule widzę stronniczosc i wyrwany kontekst. Brawa dla Pana Dominika, bo redaktor prowadzoacy odwtacal kota ogonem, a Pan Poseł potrafił sensownie sie wypowiedźiec niczym Max Kolonko;)
NO moj
3 miesiące temu
Kataraska telewizja poucza na temat koniecznosci przyjmowania uchodzcow ? Druga sprawa , zastnawiam sie dlaczego Tarczynski nigdy w tego typu wystapieniach nie podaje liczb imigrantow przyjmowanych przez Polske ? Przyjelismy milion ukraincow , dziesiatki tysiecy obywateli Izraela , Indii , Pakistanu itd . Dlaczego ten czlowiek przemilcza te fakty ?
Tak
3 miesiące temu
Chłopie idź do stodoły przerzucić siano, tylko do tego nadajesz się.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić