o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Powojenny los Adolfa Hitlera. FBI odtajniło akta z 1945 roku

226
Podziel się

Z odtajnionych dokumentów wynika, że FBI rozpatrywało wersję wydarzeń, zgodnie z którą Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa 30 kwietnia 1945 roku.

Powojenny los Adolfa Hitlera. FBI odtajniło akta z 1945 roku
(Wikimedia Commons CC BY)
bDoAwUXV

Wódz III Rzeszy miał rzekomo dostać się do Argentyny. Z informacji, która uzyskała wtedy amerykańska agencja rządowa wynikało, że dopłynął do niej łodzią podwodną. Miało to mieć miejsce 5 miesięcy po tym, jak ciało Hitlera znaleziono w berlińskim bunkrze. Jak donosi "Mirror", akta pochodzą z 21 września 1945 roku.

Według historyków Hitler popełnił samobójstwo prawie dokładnie 74 lata temu. Od dawna krążą jednak plotki o rzekomym przetrwaniu wojny przez zbrodniarza. Akta FBI ujawniają śledztwo, które toczyło się w sprawie ucieczki Hitlera, w tym bogatą korespondencję między ówczesnym dyrektorem agencji Johnem Edgarem Hooverem i jego podwładnymi. Z dokumentów wynika, że biuro śledcze dostało poufną informację o dwóch tajemniczych łodziach podwodnych, które dwa tygodnie po upadku Berlina przybiły od wybrzeża Argentyny.

Informacja pochodziła od osoby, która "chciała uniknąć deportacji do Argentyny". Z jej relacji wynikało, że nazistowski przywódca cierpiał na astmę i wrzody. Do Ameryki Południowej miał przypłynąć razem z około 50 osobami, prawdopodobnie urzędnikami i członkami ich rodzin. Informator wymienił też z nazwiska 6 wysoko postawionych Argentyńczyków, którzy pomogli znaleźć schronienie dla nazistów.

bDoAwUXX
Zobacz także: Zobacz też: Sensacyjne doniesienia z dziennika oficera SS. Hitler ukrył w Polsce 260 ciężarówek złota

FBI zamknęło śledztwo z powodu "braku dowodów potwierdzających historię". Zdaniem agencji podane informacje były "niekompletne". W uzasadnieniu napisano też, że "nie ma możliwości namierzenia lokalizacji Hitlera przy tak małej liczbie danych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDoAwUYy
KOMENTARZE
(226)
to po pierwsz...
2 lata temu
Po pierwsze w ramach reparacji Niemcy mają sprzątnąć BAŁTYK Z NAZISTOWSKICH BOMB CHEMICZNYCH
Abc
2 lata temu
Nie zdziwiłbym się gdyby Żydzi to sfinansowali.
Siwyjon
2 lata temu
Każdy logicznie myślący człowiek wie że nie popełnił samobojstwa tylko uciekł nawet jak jego stan umysłu był zły
bDoAwUYz
m_czester
2 lata temu
Ten zbrodniarz jest chyba bardziej popularny po śmierci , niż był za życia. Jakoś nie słychać sprzeciwów ze strony środowisk , które tak bardzo protestują w obronie kukły Judasza. Dziwny jest ten świat.
Invader7
2 lata temu
Przypominam, że w 1945 roku Watykan pomagał faszystom w ucieczce do Ameryki Południowej, w zamian za złoto z obozów koncentracyjnych.
Najnowsze komentarze (226)
sierz74
2 lata temu
amerykanie dzieki niemiecim nazista ruszyli z programem kosmicznym a dzieki von Braunowi wyladowali na ksiezycu to o czym mowa . . .
GunSheep
2 lata temu
Chcecie powiedzieć, że z Argentyny przeprowadził się do Peru i dlatego - Słońce Peru? Aaa... Dobre, dobre. Nie ma jak profesjonalne dziennikarstwo śledcze ;)
1
2 lata temu
TVN najlepiej kręci filmiki z Hitlerem
mark
2 lata temu
najpier niech amerykanie uderza sie w piersi i powiedzia z ilu ss-manow tanjniakow zbrodniarzy korzystali dla swoich interesow i ile dzieki tym uratowali - wielcy przywodcy demokracji
antyusek
2 lata temu
Amerykańskie brednie.choć można się nie dziwić , że zbrodniarze i bandyci USA ratowali barbarzyńców sobie podobnych. Żeby Rosjanie pogonili amerykanów i zatrzymali się nad oceanem a Niemczech wspominano by tylko w historii to świat byłby dużo lepszy
Piss
2 lata temu
Najwięcej zbrodniarzy SS uratował Watykan ,który szmuglował ich do Argentyny
rrrrr
2 lata temu
testujecie opinię publiczną na takie newsy? przecież cały czas trąbią o tym kanały dokumentalno-historyczne ... nic nowego ...
Tom
2 lata temu
Jasne że przeżył. Powiem więcej. Za oddanie technologii amerykana miał spokój w zaciszu Ameryki Południowej
bDoAwUYr
j/ko
2 lata temu
no i co z dziećmi ??? może teraz 3 rzeszę chcą budować bez wojny landy nam zafundują zamiast państw , ile by miały lat ???może wrócili już do Niemiec po operacjach plastycznych ??? kto to wie??? albo ich dzieci !!!!!
kisiel
2 lata temu
Pou
jfk
2 lata temu
A te łodzie podwodne to były amerykańskie czy brytyjskie?
Pit
2 lata temu
Nie wierze w jego śmierć. Tylu niższych rangą nazistów uciekło a on by popełnił samobójstwo? Jeszcze to ciało którego dzięki Rosjanom nikt nigdy nie zbadał jak należy. Moim zdaniem umarł wiele lat po wojnie w Argentynie a różne powojenne interesy z Rosją i USA (pozyskiwanie chocby naukowców) zapewniło mu nietykalność.
Kleryk
2 lata temu
Ostatnio widziano go na mszy w Toruniu i o.Tadeusza
wic
2 lata temu
Znowu amerykanie. Tylko Husajna po zębach poznali w ziemiance.Niektórym to i flaga na księzycu łopocze. A ludek wierzy w bajki aż miło.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić