o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Pożar w Czarnobylu. Ogień objął 20 tys. hektarów

16
Podziel się

Pożar w Czarnobylu, który wybuchł 4 kwietnia, objął łącznie 20 tys. hektarów - przekazały w poniedziałek ukraińskie władze.

Pożar w Czarnobylu. Ogień objął 20 tys. hektarów
(Getty Images)
bEIPQZhh

Pożar w Czarnobylu wymknął się spod kontroli. Płomienie trawiły tereny w strefie wykluczenia wokół elektrowni jądrowej. Objęły w sumie obszar około 20 tys. hektarów. W poniedziałek Siergiej Kałasznik, szef ukraińskiej agencji państwowej ds. zarządzania strefą wykluczenia, podał na ten temat najnowsze informacje.

Całkowita powierzchnia lasów dotkniętych pożarem wynosi około 20 tys. hektarów. Nie oszacowaliśmy jeszcze strat – oznajmił, cytowany przez rosyjską agencję informacyjną TASS.

bEIPQZhj

Dodał, że według wstępnych szacunków około 10 tys. hektarów lasów zostało doszczętnie zniszczonych. W strefie wykluczenia kontynuowana jest akcja gaśnicza, w której bierze około 1000 osób. Zaangażowane są także trzy samoloty gaśnicze An-32P i trzy śmigłowce.

Zobacz także:Czarnobyl w ogniu. Pożary wokół elektrowni

Pożar w strefie wykluczenia rozpoczął się 4 kwietnia. Jest największym pożarem na tamtym ternie od lat. 15 kwietnia poinformowano, że wysiłek służb przyniósł efekty i płomienie są pod kontrolą. Sytuacja szybko się odwróciła. Silny wiatr i brak opadów sprawił, że już kilka dni później ogień przeniósł się w kolejne obszary.

bEIPQZhp

Tak potężnego pożaru nie było w Czarnobylu od dawna. Nawet jeśli na terytorium strefy czarnobylskiej każdego roku dochodziło do niewielkich pożarów, bo ktoś na przykład rzucił niedopałek, ogień był szybko gaszony. Od utworzenia strefy, od 34 lat, nie było takich ogromnych pożarów - skomentował Jarosław Jemelianenko, który organizuje wycieczki po Czarnobylu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEIPQZhK
KOMENTARZE
(16)
czytnik
rok temu
nie ma wycieczek to i nie ma niedopalkow szanowni turysci
22222
rok temu
Who...organi,acja terroryzujaca ludzkosc za kase spons firm farmaceutycznych..tramp mial racje
UNONO
rok temu
Polski atom też się dołoży
bEIPQZhL
loki
rok temu
też mam fatalnych sąsiadów, obawiam się że zaprószą ogień, stracili pracę, brak im źródeł dochodu, zaczęli mocniej pić i rozrabiać. obawiam się , że jak już wszystko przepiją a pomoc społeczna da im za mało pieniędzy, to przyjdą do mnie lub po złości mnie podpalą.
edi
rok temu
Unio wyślij pieniążki bo sami nie kwapimy się ugasić.
cezary
rok temu
Coś mi się wydaje, że drony sąsiada cały czas pracują. Ukraina cały czas jest atakowana przez Sąsiadów w każdej przestrzeni. Jak ktoś nie wie nic o Ukrainie i potrafi ją tylko szkalować to tak jakby mówił o swojej i matce cały czas A to ... y.
Leśnik.
rok temu
Nie "przecinane" lasy muszą płonąć.
j23
rok temu
plonie tylko napromieniowana stodola i wszystko jest pod kontrola.....a za 2 dni bedziemy lykac jod23.
jarek
rok temu
jak się wypali to przestanie
stiga
rok temu
NU WOT ETO NASZ Z MASKWU RABOTAT OGON ,ZUCH BAJEWNIK!
Gość3
rok temu
20 TYSIĘCY HEKTARÓW ?!! - ostatnio mówili że 60-70 hektarów...
Wojtek
rok temu
Nie dowiedziałem się z artykułu czy ugasili czy też nadal się pali.
Off
rok temu
A co ci Ukraincy mają pod kontrolą? NIC!!!
bEIPQZhD
fly
rok temu
Coś mi się wydaje,że przyczyną tych wszystkich nieszczęść spadających na Ukrainę jest powszechny alkoholizm obywateli.Pijany personel elektrowni - wybuch i skażenie,pijani politycy - bieda w kraju,najazd Ruskich - ukraińscy pijani żołnierze nie byli w stanie ustać na nogach.Pijani strażacy nie mogą ugasić jakiegoś ogniska i się babrają się z tym od 4 kwietnia.Byłem na Ukrainie.Tam nawet dzieci piją.To dziwny kraj.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić