Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Apokaliptyczne sceny z Czarnobyla. Pokazali zdjęcia po pożarze w Zamkniętej Strefie

19
Podziel się

Ostatnie pożary w okolicy nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu istotnie wpłynęły na krajobraz i przyrodę, która w ostatnich latach na nowo się odradzała. Teraz tereny zamkniętej strefy uległy zniszczeniu. Niesamowite ujęcia zostały ukazane za pomocą drona.

Apokaliptyczne sceny z Czarnobyla. Pokazali zdjęcia po pożarze w Zamkniętej Strefie
(Twitter.com)
bETuVVzF

Ujęcia z drona pokazują apokaliptyczne sceny ze strefy zamkniętej na Ukrainie, przez którą na początku kwietnie przeszedł gwałtowny pożar. Ogień dotarł w okolice nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu i spustoszył tereny, gdzie przed laty doszło do największej katastrofy w historii energetyki jądrowej.

Zobacz także: Czarnobyl w ogniu. Pożary wokół elektrowni

bETuVVzH

Niesamowite widoki zostały uwiecznione przez Stanisława Kapralowa i jego przyjaciół za pomocą drona. Mężczyzna miał na celu w pełni oddać atmosferę z okolic spalonego terenu. W niektórych ujęciach widać dobrze poziom dewastacji, gdyż obszary objęte ogniem rozciągają się aż poza krańce zasięgu kamery.

Niebezpieczne pożary w zamkniętej strefie Czarnobyla rozpoczęły się już na początku kwietnia. Ogień dotarł w pobliże składów radioaktywnych odpadów i Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Dym dotarł także w okolice stolicy Ukrainy, Kijowa. Poziom promieniowania nie uległ zmianie, lecz lokalne władze ostrzegały mieszkańców, aby nie opuszczali swoich domów, chyba że jest to absolutnie konieczne ze względu na zagrożenie, jakie dym stanowi dla ich zdrowia.

bETuVVzN

Według lokalnych mediów, policja twierdzi, że to mieszkańcy rozpoczęli pożar, paląc śmieci wokół swoich domów, a następnie wywożąc tlące się resztki na wysypisko śmieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETuVVAi
KOMENTARZE
(19)
Jerzy
2 lata temu
Przyroda jak zwykle radzi sobie z głupotą człowieka !!!
PAULAA
2 lata temu
Nudzisz się? wszystkie filmy online w sam raz na wieczór mega polecam spawdzona strona łap linka https://ô.cc/filmy.nawieczor
PAULAA
2 lata temu
Nudzisz się? wszystkie filmy online w sam raz na wieczór mega polecam spawdzona strona łap linka https://ô.cc/filmy.nawieczor
bETuVVAj
R55
2 lata temu
Szkoda, że wcześniej nie wycięto drzew wokół Czarnobryla, Ukraińcom również powinna pomóc Unia Europejska, a tak to znowu żyjemy w strachu
Mój nick
2 lata temu
A co ma powiedzieć Australia?
Stary
2 lata temu
Co to za brednie??? Gdzie Czarnobyl a gdzie Obwód źytomierski? Przecież to 200 km odległości!
rezun-one
2 lata temu
Tak będzie wyglądała cała Polska po (nawet) ograniczonym konflikcie z Rosją.. Gdzie tu miejsce na F-35?
OSP
2 lata temu
Ludzie mówią że wypalanie wzmacnia glebę.
Doris
2 lata temu
Przecież prasa podawała informacje że to niejaki młody mężczyzna w wieku około 30 lat wzniecił pożar i że go chwycili i że przyznał się do winy a to co za nowa teoria teraz?
qucio
2 lata temu
oczywiście poziom skażenia nie uległ zmianie, ale dziennikarzyny z różnych kasandrycznych portali walną tytuł "Apokaliptyczne sceny z Czarnobyla". Jak widać zwiększanie lekcji religii w szkołach kosztem np. lekcji fizyki zbliża poziom naszego szkolnictwa do poziomu Wyższej Szkoły Medialnej ojca-przekrętasa z Torunia
asde
2 lata temu
No i była bujna zieleń, znaczy ponury obrazek rzeczywistości zniknął ktoś chciał przywrócić ten klimat z przeszłości
Zeed
2 lata temu
Za chwilę okaże się, że zdjęcia z czasów wybuchu, tak jak setki trumien we Włoszech, tylko, że to zdjęcia po trzęsieniu ziemi a nie z pamdemii, albo pożar lasów deszczowych, a to coroczne wypalanie traw i krzaków.
12 monkeys
2 lata temu
To samo mamy u nas, płonie Biebrzański Park Narodowy i wszyscy jesteśmy happy.
bETuVVAb
Obywatel
2 lata temu
Dlaczego nikt nie mówi że to jest czynny reaktor którego obecnie nie da się wygasić. Jeśli byłby wielki bum to skala tego bum aż do Przemyśla.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić