REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 9 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski14.11.19 (09:39)

Poznań. Dziecko ciężko ranne po wypadku w kościele

W kościele w Poznaniu rozegrały się dramatyczne sceny. 3,5-letnie dziecko zsunęło się z klęcznika i nadziało na haczyk wystający z ławki. Z dzieckiem był w kościele w Poznaniu ojciec, który stwierdził, że był to "przerażający widok".
iStock.com

Do zdarzenia doszło w kościele Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej w Poznaniu. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", ojciec i syn zauważyli haczyk wystający z ławki przed tą, w której siedzieli. Ojciec zasugerował, żeby powiesili sobie na nim czapki.

Niedługo potem doszło do wypadku. Chłopiec stanął na klęczniku i w pewnym momencie się z niego ześlizgnął. Upadł i zaczął płakać. Ojciec sądził, że tylko się uderzył, ale kiedy go zobaczył, zauważył, że syn ma rozdarte gardło. Natychmiast wziął syna na ręce, wybiegł z kościoła i pojechał do szpitala.

REKLAMA

Dziecko było w złym stanie. Lekarze stwierdzili, że do rany dostał się gronkowiec. Chłopiec musiał zostać w szpitalu na trzy tygodnie. Przeszedł zabieg, po którym czuje się już dobrze.

Zobacz też: Zakonnice zaszły w ciąże. Kościół wszczął śledztwo

Rodzice chcą nagłośnić sprawę. Jak mówią "Gazecie Wyborczej", starych kościołów z podobnymi haczykami jest w Polsce dużo i taka sytuacja może się powtórzyć. Zwracają uwagę, że "jeżeli syn zahaczyłby o tętnicę, mógłby tego nie przeżyć".

Kościół nic o tym nie wie. Ks. prałat Henryk Nowak stwierdził, że rodzice nie zgłosili się do kościoła i nie opisali zdarzenia. Ksiądz, który prowadził mszę, nie widział incydentu, ponieważ miał on miejsce w bocznej nawie kościoła, a ojciec szybko wybiegł z synem na zewnątrz. Rodzice rozważają wystąpienie z żądaniem odszkodowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij