o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Poznań. W zoo wielka radość. "Wzruszenie odbiera nam mowę"

126
Podziel się

Zoo Poznań przekazało dobre informacje na temat niedźwiedzia Baloo. Zwierzę, które uratowano z cyrku, ma się w stolicy Wielkopolski coraz lepiej i są na to bardzo konkretne dowody. Pracownicy Zoo Poznań przyznają, że są niezwykle wzruszeni.

poznań zoo niedźwiedź
poznań zoo niedźwiedź (Facebook.com, Zoo Poznań)
bDIkaQER

Zoo podzieliło się dobrą nowiną. Niedźwiedź Baloo, który po czasie spędzonym w cyrku ma okaleczone łapy bez pazurów, zaczął kopać sobie gawrę. Poznańskie zoo podkreśla, że niedźwiedź "poczuł zew Natury", a to bardzo dobry znak.

Teraz wzruszenie wręcz odbiera nam mowę - nasz kochany Baloo, tymi swoimi biednymi, okaleczonymi łapami bez pazurów, KOPIE SOBIE GAWRĘ! Nie wiemy, czy zapadnie w zimowy sensen, ale już to, że poczuł zew Natury, który każe mu jesienią przygotowywać schronienie na zimę sprawiło nam wielką radość! Brawo Baloo – poinformowało Zoo Poznań na Facebooku.

Niedźwiedź żył w fatalnych warunkach. Zanim trafił do zoo w Poznaniu, występował w cyrku Vegas. Właściciele trzymali go w przyczepie na małym wybiegu. Niedźwiedź nie miał zapewnionego właściwego wyżywienia ani opieki weterynaryjnej. Z bezradności i rozpaczy uderzał łapami i głową o kraty. Był z tego powodu pokaleczony, stwierdzono też u niego choroby uzębienia.

bDIkaQET
Zobacz także: Zobacz też: "Misio" na balkonie. Sekundę później mężczyzna musiał uciekać

Nie ma przyzwolenia na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach! Dla zwierząt to wyłącznie cierpienie, stres, strach, ciągłe podróże w ciasnych wozach i klatkach – podkreśla Zoo Poznań.

Baloo jest już w dobrych rękach. Niedźwiedź jest otoczony opieką i czuje się na tyle dobrze, że zaczął kopać gawrę. Pracownicy zoo w Poznaniu są bardzo szczęśliwi z postępów, jakie czyni niedźwiedź.

bDIkaQEZ

Leczenie, rehabilitacja i odzyskiwanie tożsamości biologicznej przez zwierzęta wyratowane z cyrku jest szalenie pracochłonne i długotrwałe. Z wielką radością i wzruszeniem obserwujemy powracającą radość życia u Baloo – stwierdziło Zoo Poznań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIkaQFa
bDIkaQFu
KOMENTARZE
(126)
koyot
rok temu
niech sobie misio zyje w spokoju szkoda ze nie na wolnosci gdzie jego miejsce ale lepsze zoo niz klatka w cyrku
RABA
rok temu
Brawo Baloo !!!! Przepraszam za tych,którzy Ciebie skrzywdzili.Mam nadzieję,że resztę życia będziesz szczęśliwy.
Mms
rok temu
Powinien być zakaz występowania zwierząt w cyrkach .
bDIkaQFv
Kasztan
rok temu
Cyrki - to domena ubiegłego wieku i jako taka, powinna odejść do lamusa dziejów.
Ziomalka
rok temu
Brawo dla pracowników ZOO,którzy przyczynili się do wyzwolenia w nim zewu natury.Zapewne misiu posiada wszystko, ale stworzenie warunków do poczucia się na tyle wolnym,że kopie sobie ,,schron"na zimę,to dyskretna praca pracowników nad jego psychiką. Jeszcze raz BRAWO.
Najnowsze komentarze (126)
ja
rok temu
jedna dobra wiadomość dzisiaj
O tak
rok temu
Od dzisiaj nie chodzę do cyrku..!
xxxx
rok temu
kto do cyrkow chodzi? dla mnie zoo to meczarnia wielu zwierzat, ale mozna jeszcze gdzies tam uzasadnic. Ale cyrk napewno nie.
anty
rok temu
Ci którzy chodzą do cyrków znęcają się również okrutnie nad tym zwierzętami . Nie ma popytu nie ma podaży !
nina
rok temu
Cyrk powinien być zakazanym miejscem rozrywki ! Jeżeli ludzie potrzebują takich atrakcji to niech sami tresują siebie na wzajem i występują w tym CYRKU !!!!!! Dla MISIA brawo i niech żyje z naturą i w naturze do końca swoich już szczęśliwych dni.
galla
rok temu
Tam w Nowym ZOO w Poznaniu ma super warunki, ogromny, zadrzewiony wybieg. Podobnie jak inne niedźwiedzie. Jeden z niewielu ogrodów zoologicznych, w którym oglądanie zwierząt nie boli. I cudowna jest świadomość, że wszystkie przebywające tam miśki dostały szansę na spokojną emeryturę w takich bliskich naturze warunkach po życiu spędzonym w cyrkach albo malutkich betonowych wybiegach.
see
rok temu
Cyrk to taki teatr dla mniej inteligentnej częsci społeczenstwa tzw gawiedzi
pypy
rok temu
Biedne zwierzę.
bDIkaQFn
cyrk w rozbió...
rok temu
Treser podobno teraz w klatce - leci w konika?
mep
rok temu
wienie takich wiadomości, zaczynam wierzyć, że są dobrzy ludzie
Polacco
rok temu
kocioł do garnka. A wy w zoo co robicie to samo sadystyczne znęcanie. Bandy hipokrytów i sekciarzy.
alfik
rok temu
a gdzie odpowiedzialność lekarzy z inspekcji weterynaryjnej? Czy ktoś w ogóle się za nich wziął? Zasługują na usunięcie z zawodu
Anna
rok temu
Nigdy nie lubiłam cyrków, nawet jako dziecko. Już wtedy źle się czułam widząc takie piękne i majestatyczne zwierzęta wykonujące głupie sztuczki, przed facetem z pejczem. Po cichu miałam nadzieję, że któryś lew czy słoń się odmachnie. Byłam jako dziecko chyba ze trzy razy, jako dorosła osoba nigdy nie poszłam i jestem za tym, żeby zlikwidować wszystkie cyrki.
Gosia
rok temu
Brawo dobrzy ludzie ! Brawo ZOO Poznań !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić