Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma koronawirusa

Choroba wywołana przez koronawirusa dotyka coraz większej liczny osób na świecie. W piątek brytyjski premier Boris Johnson poinformował w mediach społecznościowych, że należy do osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Zapewnił, że swoje obowiązki będzie wykonywać teraz zdalnie.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poinformował w piątek, że ma koronawirusa.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Peter Summers

Boris Johnson informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa przekazał w mediach społecznościowych. Na zamieszczonym nagraniu zapewnia obywateli, że będzie kontynuował swoje obowiązki z domu, teraz ma poddać się izolacji.

Premier na nagraniu opowiedział o łagodnych objawach, kaszlu i gorączce, które dziś odczuwał. To skłoniło go do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa. Boris Johnson podziękował także wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią i przypomniał obywatelom, by pozostawali w domach.

Boris Johnson to kolejna ważna postać dla Wielkiej Brytanii, u której stwierdzono chorobę COVID-19. W tym tygodniu media obiegła także informacja o zakażeniu księcia Karola. Książę także odczuwał jedynie łagodne objawy i poddał się izolacji.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Łukasz Jankowski opowiedział o naciskach na lekarzy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie