Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Prezydent Brazylii obraża Gretę Thunberg. Reakcja była natychmiastowa

540

Greta Thunberg przechodzi ciężki czas. Aktywistka przyznała, że czuje się zawiedziona tym, jak niewiele udało jej się wywalczyć. Na dodatek coraz częściej musi odpierać zarzuty ze strony osób publicznych. Teraz na Szwedkę spadły słowa krytyki ze strony samego prezydenta Brazylii.

Prezydent Brazylii obraża Gretę Thunberg. Reakcja była natychmiastowa
(East News, CRISTINA QUICLER/AFP)

Wzrost liczby pożarów w Amazonii jest jednym z największych problemów Brazylii. Jair Bolsonaro, prezydent kraju, jako winnych wskazuje m.in. Indian. W związku z oskarżeniami coraz częściej dochodzi do aktów przemocy wobec rdzennej ludności.

Greta Thunberg postanowiła zabrać głos na temat sytuacji Indian. Młoda aktywistka uważa, że świat powinien zareagować i pomóc mieszkańcom Amazonii. Zaapelowała o to za pośrednictwem konta na Twitterze.

Na poparcie swoich słów Greta udostępniła głośne wideo. Chodzi o film, na którym widać, jak prorządowe siły strzelają do grupy Indian. Dwóch mężczyzn ginie na miejscu.

Rdzenni mieszkańcy są dosłownie mordowani za próby ochrony lasu [sic] przed nielegalnym wylesianiem. W kółko. To wstyd, że świat milczy na ten temat.

Zobacz także: Zobacz też: 4000 nowych ognisk. Przerażające dane z Amazonii

Apel działaczki wywołał burzę w Brazylii. Głos na temat Grety Thunberg zabrał sam Jair Bolsonaro. Lider skrajnej prawicy wydał oficjalne oświadczenie
dziennikarzom, którzy zgromadzili się przed pałacem prezydenckim. W trakcie przemówienia szeroko się uśmiechał.

Greta twierdzi, że Indianie zginęli, ponieważ bronili Amazonki. To niesamowite, ile miejsca prasa daje tego rodzaju małemu bachorowi - oświadczył prezydent Brazylii.

Przez pozostały czas Jair Bolsonaro nazywał Szwedkę "tą dziewczyną". Jak informują media, prezydent Brazylii po prostu nie pamiętał imienia i nazwiska działaczki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Greta Thunberg nie odniosła się do słów prezydenta. To jednak nie znaczy, że nie zareagowała na obrazę. Nastolatka zmieniła opis na Twitterze, zastępując wcześniejszy tekst jednym słowem – "pirralha", czyli "bachor". Właśnie tego sformułowania użył Jair Bolsonaro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić