REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski17.09.19 (11:01)

Przywódca ISIS przerwał milczenie. Pół godziny szczucia

Lider ISIS opublikował nowe nagranie audio, w którym wzywa do jeszcze częstszych ataków terrorystycznych na Zachodzie. Wiadomość od przywódcy ISIS trwa pół godziny.
Balkis Press/ABACA / East News

Mają być "pionierami islamu". Abu Bakr al-Baghdadi zachęcił dżihadystów do oporu i walki z Zachodem. Stwierdził, że "rezultat jest w rękach Allaha".

Ataki w 8 krajach w ciągu 4 dni. Lider ISIS oznajmił, że niedawno na przestrzeni 96 godzin terroryści zaatakowali 92 cele w ośmiu państwach. Pochwalił ich, mówiąc, że był to "bezprecedensowy atak w nowej historii dżihadu". Dodał, że nie wszystkie z tych ataków zostały odnotowane przez media.

REKLAMA

Wspomniał też o krajach, gdzie nadal działają komórki ISIS. Choć grupa terrorystyczna jest coraz słabsza, Abu Bakr al-Baghdadi zaznaczył, że wciąż ma swoje odziały nie tylko w Iraku i Syrii, ale też w Afganistanie, Jemenie, Somalii, Tunezji i Libii.

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Przerwał milczenie po 5 latach. W kwietniu lider ISIS wydał pierwszy od lat publiczny komunikat. Teraz, po niespełna pięciu miesiącach, ponownie zabrał głos. Niektórzy spekulują, że ten wzrost jego aktywności oznacza, że Abu Bakr al-Baghdadi podupada na zdrowiu i próbuje jeszcze przed śmiercią zmobilizować swoich bojowników do działania – donosi The Sun.

Gdzie się ukrywa? Przywódca ISIS, jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi świata, za którego głowę wyznaczono 25 milionów dolarów nagrody, przebywa najprawdopodobniej we wschodniej części Syrii. Wiadomo, że zmaga się z cukrzycą i nadciśnieniem. Prawdopodobnie też doznał paraliżu w wyniku nalotów powietrznych w maju 2017 roku.

Mianował następcę. Niedawno Abu Bakr al-Baghdadi desygnował Abdullaha Qardasha na nowego lidera ISIS. Po śmierci obecnego przywódcy Qardash ma nadzorować odbudowę ISIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij