Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Przywódca ISIS przerwał milczenie. Pół godziny szczucia

97
Podziel się

Lider ISIS opublikował nowe nagranie audio, w którym wzywa do jeszcze częstszych ataków terrorystycznych na Zachodzie. Wiadomość od przywódcy ISIS trwa pół godziny.

isis Abu Bakr al-Baghdadi terroryzm państwo islamskie
isis Abu Bakr al-Baghdadi terroryzm państwo islamskie (East News, Balkis Press/ABACA)

Mają być "pionierami islamu". Abu Bakr al-Baghdadi zachęcił dżihadystów do oporu i walki z Zachodem. Stwierdził, że "rezultat jest w rękach Allaha".

Ataki w 8 krajach w ciągu 4 dni. Lider ISIS oznajmił, że niedawno na przestrzeni 96 godzin terroryści zaatakowali 92 cele w ośmiu państwach. Pochwalił ich, mówiąc, że był to "bezprecedensowy atak w nowej historii dżihadu". Dodał, że nie wszystkie z tych ataków zostały odnotowane przez media.

Wspomniał też o krajach, gdzie nadal działają komórki ISIS. Choć grupa terrorystyczna jest coraz słabsza, Abu Bakr al-Baghdadi zaznaczył, że wciąż ma swoje odziały nie tylko w Iraku i Syrii, ale też w Afganistanie, Jemenie, Somalii, Tunezji i Libii.

Przerwał milczenie po 5 latach. W kwietniu lider ISIS wydał pierwszy od lat publiczny komunikat. Teraz, po niespełna pięciu miesiącach, ponownie zabrał głos. Niektórzy spekulują, że ten wzrost jego aktywności oznacza, że Abu Bakr al-Baghdadi podupada na zdrowiu i próbuje jeszcze przed śmiercią zmobilizować swoich bojowników do działania – donosi The Sun.

Gdzie się ukrywa? Przywódca ISIS, jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi świata, za którego głowę wyznaczono 25 milionów dolarów nagrody, przebywa najprawdopodobniej we wschodniej części Syrii. Wiadomo, że zmaga się z cukrzycą i nadciśnieniem. Prawdopodobnie też doznał paraliżu w wyniku nalotów powietrznych w maju 2017 roku.

Mianował następcę. Niedawno Abu Bakr al-Baghdadi desygnował Abdullaha Qardasha na nowego lidera ISIS. Po śmierci obecnego przywódcy Qardash ma nadzorować odbudowę ISIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(97)
zeno
8 miesięcy temu
czy tego świra nie mozna namierzyć i zamknąć?
Tak tak
8 miesięcy temu
To nie do wiary, że taka psychopatyczna organizacja jak ISIS istnieje. Tam sa fanatycy-zbrodniarze i to ich należy wytępić raz a dobrze i chyba kiedys doczekają sie tego, że krsaje islamskie przestana istnieć.
Jany
8 miesięcy temu
Żołnierze przeklęci!
ccc
8 miesięcy temu
Powinien być zakaz w mediach publikowania wszystkich informacji związanych z ISIS. Oczywiście wszystko dostępne dla wojska czy innych służb żeby po cichu z nimi walczyć. Wtedy byłaby cisza w eterze, a głownie takim organizacjom chodzi o rozgłos
Adamo
8 miesięcy temu
tam gdzie islamiści tam syf i armagedon.
Najnowsze komentarze (97)
MARIUSZ SZYMA...
8 miesięcy temu
KUPIĘ WSZY Z BRODY TEGO WIEPRZKA
mmmn
8 miesięcy temu
istnieje taka organizacja bo zamiast zajac sie praca wola,strzelac
Inshallah
8 miesięcy temu
ISIS musi rządzić w Polsce. Polska islamska albo żadna! Allah da kalifat nad Wisłą!
dramat
8 miesięcy temu
niepojęte, usa podsłuchują i nagrywają cały świat cywilizowany a jednego pastucha nie potrafią zlokalizować i zneutralizować od kilku czy kilkunastu lat, dysponują atomem i satelitami a bandy terrorystów na pustyni nie potrafią zlikwidować prze tyle lat
Pro.1
8 miesięcy temu
Największa organizacja terrorystyczna na Świecie, pobiera HARACZ od demokratycznych krajów w Europie, a NAZIŚCI w czarnych sukienkach w Polsce, bezkarnie gwałcą dzieci i okradają kasę Państwa Polskiego, a Koalicja Antyterrorystyczna, szuka wiatru w polu!!!???
bel
8 miesięcy temu
żenująca ta propaganda i artykuły....
werg
8 miesięcy temu
Ale dlaczego milczał? To jak w zakonie jakimś..... A jak się porozumiewał - kartkami papieru???? Kurde - coś chyba fake news kolejny.... WP chyba powinna zastanowić się bo zaczyna być pośmiewiskiem
Ronon Dex
8 miesięcy temu
To ten islamistyczny kundel jeszcze szczeka? Może jako dobry islamista sam dałby przykład swoim współsekciarzom i zamiast mleć ozorem rozerwałby się gdzieś dla przykładu...
jaca
8 miesięcy temu
chory człowiek
kuba
8 miesięcy temu
najprawdopodobniej przebywa w Syrii,tak samo można napisać że prawdopodobnie przebywa w kosmosie albo gdzieś na wyspie prawdopodobnie nowej
KABA
8 miesięcy temu
Zlapac i ze swinkami zamknac w jednym pomieszczeniu do konca zycia!!!
LeszekP.
8 miesięcy temu
Nie zamknąć,lecz zlikwidować,jak każdego terrorystę!!!
Niemożliwe
8 miesięcy temu
Już nawet on przerywa milczenie
a pegasus
8 miesięcy temu
nie jest w stanie go ,,wysiorbac z dziupli,,
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić