Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Publiczna chłosta. Ukarali ich za stosunki pozamałżeńskie

117

W Indonezji w regionie Aceh doszło do kolejnej publicznej chłosty za stosunek seksualny poza małżeństwem. Osiem osób zostało ukaranych i upokorzonych wedle prawa szariatu. Pomimo powszechnej krytyki tej metody wciąż cieszy się ona ogromną popularnością.

Publiczna chłosta. Ukarali ich za stosunki pozamałżeńskie
(PAP, PAP/EPA/HOTLI SIMANJUNTAK)

Do zdarzenia doszło przed meczetem w mieście Banda Aceh w Indonezji. Ośmioro kobiet i mężczyzn zostało poddanych karze chłosty, wykonanej na oczach dziesiątków gapiów.

Zamaskowany kat zadał każdemu od 5 do 45 ciosów batem z trzciny ratanowej. Kara zależała od stopnia przewinienia. Ośmioro przestępców to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostali przyłapani na seksie poza małżeństwem.

Mężczyźni i kobiety zostali zebrani przez urzędników religijnych. W świetle prawa islamskiego ich czyn jest poważnym przewinieniem, które musi być surowo ukarane. Region Aceh, w którym doszło do chłosty, jest jednym z niewielu, który dużą uwagę przywiązuje do prawa szariatu.

Zobacz także: #KresyŚwiata: Noszenie hidżabu jest tu obowiązkiem. Iranki powoli się buntują

Pomimo powszechnej krytyki publiczne biczowanie jest powszechną karą za szereg przestępstw. Jest to przejaw głęboko zakorzenionych, konserwatywnych poglądów mieszkańców tego regionu.

Karę chłosty można otrzymać za hazard, picie alkoholu oraz uprawianie seksu homoseksualnego lub poza małżeństwem. W przeszłości biczowano pary za przytulanie się lub publiczne trzymanie się za ręce. Prezydent Indonezji wezwał do zaprzestania tych praktyk, ale kary wciąż cieszą się szerokim poparciem wśród ludności Aceha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić