Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rekordowa emerytura Donalda Tuska. Polacy nie dają zgody

1192
Podziel się:

Donald Tusk będzie dostawać najwyższą emeryturę w Polsce. O takich pieniądzach przeciętni Kowalski i Kowalska mogą tylko pomarzyć. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o rekordowo wysokiej emeryturze Donalda Tuska.

donald tusk emerytura
donald tusk emerytura (East News, Zheng Huansong/Xinhua News)

Przewodniczącemu Rady Europejskiej na początku grudnia kończy się kadencja. Na tym stanowisku Donald Tusk zarabiał 105 tys. zł miesięcznie.

Po zakończeniu kadencji wpływy byłego premiera się uszczuplą, ale biedować z pewnością nie będzie.

Byłemu premierowi będzie przysługiwać świadczenie w wysokości ponad 21 tys. zł miesięcznie. Do tego dochodzi krajowa emerytura. W sumie Donald Tusk co miesiąc będzie otrzymywać ok. 30 tys. zł emerytury.

Zobacz także: Zobacz też: Donald Tusk zdecydował. Politycy opozycji oceniają jego ruch

Mało komu w Polsce przysługuje choćby zbliżone świadczenie. Do wąskiego grona emerytów otrzymujących co miesiąc 15 tys. zł lub więcej należy zaledwie 12 osób.

Nie dziwi więc, że emerytura Donalda Tuska budzi duże emocje wśród Polaków. Z naszego badania na panelu Ariadna wynika, że 59 proc. Polaków uważa, że ok. 30 tys. zł miesięcznie to zbyt dużo.

Według 25 proc. badanych emerytura Donalda Tuska jest odpowiednia. Tylko 3 proc. badanych twierdzi, że świadczenie dla byłego premiera jest za niskie.

Jak można było podejrzewać, wysokość emerytury przewodniczącego Rady Europejskiej szczególnie oburza zwolenników PiS. Aż 85 proc. badanych wyborców tej partii uważa, że Donald Tusk będzie dostawać zbyt duże pieniądze. W przypadku elektoratu KO odsetek ten wynosi 20 proc.

A co Wy myślicie o emeryturze Donalda Tuska? Za wysoka, za niska, a może w sam raz? Dajcie nam znać w komentarzach.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1028 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 8 – 12 listopada 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1192)
Katka
2 lata temu
To jakaś kpina. Moja babcia ma ok.1200 (z dodatkiem ZUS za wiek)i musi opłacić rachunki kupić leki i jedzenie.-i jak tu żyć
Janina
2 lata temu
powinien dostać najniższą bo ma tak dużo że na pewno mu nie zabraknie
SuperGość
2 lata temu
Niech mu tam.....pokombinował to ma, ale komu jak komu jednak jemu należy zacząć wypłacać emeryturę od 67 roku życia zwłaszcza, że o to walczył w zaparte. W ten sam sposób czyli od 67 roku życia należy wypłacać emerytury wszystkim pozostałym cwaniakom którzy tak dzielnie go wtedy wspierali a to długa lista czynowników z PO i PSL z Kosiniakiem i Kamyszem na czele
Pytanie
2 lata temu
A ja sie pytam za co pan Tusk dostanie taką olbrzymią emeryturę, za co? Za to, że rozwalił Polskę, a potem dobrze urządził się w UE? A tam nic, kompletnie nic dla Polski nie zrobił, był przeciwny wszystkiemu co dla Polski było dobre. O tak właśnie PO nabijało sobie kabzy, a teraz dążą do tego samego.
polityk
3 lata temu
to naprawdę za dużo
polityk
3 lata temu
To naprawdę za dużo trzeba być sprawiedliwym
kolo
3 lata temu
Banda prdlonych zlodziei...
Hiki
3 lata temu
Zarabiał to ma. Nikt za darmo mu nie płacił. Rozsiewacz nienawisc
Konrad
3 lata temu
Polacy nie wyrażają zgody? bo Polacy są zazdrośni, zawistni i mściwi.Kieeedyś jak buntowaliśmy się z pracy, to szef krótko ocenił naszą jedność pracowniczą.Stwierdził że, jednemu da !zł podwyżki, innemu da 50gr podwyżki,innemu da 10 groszy podwyżki, niektórym wogóle nie da podwyżki,aa brygadzistów opieprzy.II my sami załatwimy swój strajk. Większe podwyżki dostali ci najsłabsi.III co? miał rację jedność pękła po tygodniu!,koledzy zaczęli skakać sobie do gardeł i było po buncie i koleżeństwie.Tacy jesteśmy solidarni.Widać zresztą to także po naszej Solidarności,ile ich się póżniej narobiło, co się z nią stało po stanie wojennym
wow
3 lata temu
a co tu dywagować; wysokość emerytury uzależniona jest od pewnych parametrów określonych w Ustawie emerytalnej,więc jej wysokość wynika ze stażu pracy i wielkości składek odprowadzonych do wspólnej puli zakładu ubezpieczeń, a chyba nie były one tylko przeciętne
By żyło się l...
3 lata temu
Doniu musi mieć dużą emeryturę, ponieważ nie wiadomo czy to mu wystarczy na pokrycie kosztów związanych z dewastacją Polski.
Janusz
3 lata temu
Nie każdy może być Prezydentem Europy. Na taką emeryturę zasłużył, bardziej niż blondynki na 65 tys. poborów w NBP.
Arek
3 lata temu
Dzisiaj czytałem, że ZUS komuś wypłacił zasiłek chorobowy w wysokości około 40 tysięcy. I nie był to Tusk. Tak więc nie jest to wcale szokująca emerytura. Porównując np błogie nic nierobienie Dudy z ogromnie stresującą i odpowiedzialną rola jaka odgrywał Tusk w PE to różnica świadczeń jest szokująco mała.
Andrzej
3 lata temu
Jak biskup Głodź ma 28 tysięcy emerytury jakoś wyznawcy PISu nie protestują !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić