o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Rekordowa emerytura Donalda Tuska. Polacy nie dają zgody

1192
Podziel się

Donald Tusk będzie dostawać najwyższą emeryturę w Polsce. O takich pieniądzach przeciętni Kowalski i Kowalska mogą tylko pomarzyć. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o rekordowo wysokiej emeryturze Donalda Tuska.

donald tusk emerytura
donald tusk emerytura (East News, Zheng Huansong/Xinhua News)
bDYQHMWJ

Przewodniczącemu Rady Europejskiej na początku grudnia kończy się kadencja. Na tym stanowisku Donald Tusk zarabiał 105 tys. zł miesięcznie.

Po zakończeniu kadencji wpływy byłego premiera się uszczuplą, ale biedować z pewnością nie będzie.

Byłemu premierowi będzie przysługiwać świadczenie w wysokości ponad 21 tys. zł miesięcznie. Do tego dochodzi krajowa emerytura. W sumie Donald Tusk co miesiąc będzie otrzymywać ok. 30 tys. zł emerytury.

bDYQHMWL
Zobacz także: Zobacz też: Donald Tusk zdecydował. Politycy opozycji oceniają jego ruch

Mało komu w Polsce przysługuje choćby zbliżone świadczenie. Do wąskiego grona emerytów otrzymujących co miesiąc 15 tys. zł lub więcej należy zaledwie 12 osób.

Nie dziwi więc, że emerytura Donalda Tuska budzi duże emocje wśród Polaków. Z naszego badania na panelu Ariadna wynika, że 59 proc. Polaków uważa, że ok. 30 tys. zł miesięcznie to zbyt dużo.

bDYQHMWR

Według 25 proc. badanych emerytura Donalda Tuska jest odpowiednia. Tylko 3 proc. badanych twierdzi, że świadczenie dla byłego premiera jest za niskie.

Jak można było podejrzewać, wysokość emerytury przewodniczącego Rady Europejskiej szczególnie oburza zwolenników PiS. Aż 85 proc. badanych wyborców tej partii uważa, że Donald Tusk będzie dostawać zbyt duże pieniądze. W przypadku elektoratu KO odsetek ten wynosi 20 proc.

A co Wy myślicie o emeryturze Donalda Tuska? Za wysoka, za niska, a może w sam raz? Dajcie nam znać w komentarzach.

bDYQHMWS

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1028 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 8 – 12 listopada 2019 roku.

bDYQHMWT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYQHMXm
KOMENTARZE
(1192)
Katka
8 miesięcy temu
To jakaś kpina. Moja babcia ma ok.1200 (z dodatkiem ZUS za wiek)i musi opłacić rachunki kupić leki i jedzenie.-i jak tu żyć
Janina
9 miesięcy temu
powinien dostać najniższą bo ma tak dużo że na pewno mu nie zabraknie
SuperGość
12 miesięcy temu
Niech mu tam.....pokombinował to ma, ale komu jak komu jednak jemu należy zacząć wypłacać emeryturę od 67 roku życia zwłaszcza, że o to walczył w zaparte. W ten sam sposób czyli od 67 roku życia należy wypłacać emerytury wszystkim pozostałym cwaniakom którzy tak dzielnie go wtedy wspierali a to długa lista czynowników z PO i PSL z Kosiniakiem i Kamyszem na czele
bDYQHMXn
Pytanie
12 miesięcy temu
A ja sie pytam za co pan Tusk dostanie taką olbrzymią emeryturę, za co? Za to, że rozwalił Polskę, a potem dobrze urządził się w UE? A tam nic, kompletnie nic dla Polski nie zrobił, był przeciwny wszystkiemu co dla Polski było dobre. O tak właśnie PO nabijało sobie kabzy, a teraz dążą do tego samego.
polityk
rok temu
to naprawdę za dużo
polityk
rok temu
To naprawdę za dużo trzeba być sprawiedliwym
kolo
rok temu
Banda prdlonych zlodziei...
Hiki
rok temu
Zarabiał to ma. Nikt za darmo mu nie płacił. Rozsiewacz nienawisc
Konrad
rok temu
Polacy nie wyrażają zgody? bo Polacy są zazdrośni, zawistni i mściwi.Kieeedyś jak buntowaliśmy się z pracy, to szef krótko ocenił naszą jedność pracowniczą.Stwierdził że, jednemu da !zł podwyżki, innemu da 50gr podwyżki,innemu da 10 groszy podwyżki, niektórym wogóle nie da podwyżki,aa brygadzistów opieprzy.II my sami załatwimy swój strajk. Większe podwyżki dostali ci najsłabsi.III co? miał rację jedność pękła po tygodniu!,koledzy zaczęli skakać sobie do gardeł i było po buncie i koleżeństwie.Tacy jesteśmy solidarni.Widać zresztą to także po naszej Solidarności,ile ich się póżniej narobiło, co się z nią stało po stanie wojennym
wow
rok temu
a co tu dywagować; wysokość emerytury uzależniona jest od pewnych parametrów określonych w Ustawie emerytalnej,więc jej wysokość wynika ze stażu pracy i wielkości składek odprowadzonych do wspólnej puli zakładu ubezpieczeń, a chyba nie były one tylko przeciętne
By żyło się l...
rok temu
Doniu musi mieć dużą emeryturę, ponieważ nie wiadomo czy to mu wystarczy na pokrycie kosztów związanych z dewastacją Polski.
Janusz
rok temu
Nie każdy może być Prezydentem Europy. Na taką emeryturę zasłużył, bardziej niż blondynki na 65 tys. poborów w NBP.
Arek
rok temu
Dzisiaj czytałem, że ZUS komuś wypłacił zasiłek chorobowy w wysokości około 40 tysięcy. I nie był to Tusk. Tak więc nie jest to wcale szokująca emerytura. Porównując np błogie nic nierobienie Dudy z ogromnie stresującą i odpowiedzialną rola jaka odgrywał Tusk w PE to różnica świadczeń jest szokująco mała.
bDYQHMXf
Andrzej
rok temu
Jak biskup Głodź ma 28 tysięcy emerytury jakoś wyznawcy PISu nie protestują !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić