Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Rosja: NATO szykuje się do wojny

372

Czy jesteśmy świadkami rozpoczęcia nowego konfliktu zbrojnego? Takie obawy wyrazili przedstawiciele najwyższego dowództwa rosyjskiego wojska. Wszystko przez ostatnie ruchy NATO. Żołnierze układu rozpoczęli ćwiczenia nieopodal granicy z Federacją Rosyjską.

Rosja: NATO szykuje się do wojny
(East News, Aleksey Nikolskyi/SPUTNIK Russia)

Temat został poruszony podczas międzynarodowego spotkania. Odbyło się ono we wtorek 17 grudnia w Moskwie.

Swoje obawy odnośnie do NATO przedstawił generał Walerij Gierasimow. To dowódca generalny sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Jak twierdzi Gierasimow, wybór przez NATO miejsca odbywania ćwiczeń nie jest przypadkowy.

Zdaniem wojskowego, NATO przygotowuje żołnierzy do udziału w konflikcie zbrojnym. Walerij Gierasimow uważa, że to już kolejny krok, który podjął Sojusz Północnoatlantycki w kierunku rozpętania walk. Zauważył, że od 2016 roku NATO wyraźnie zwiększyło wydatki na obronność, a kolejny rok może przynieść podwyższenie tej kwoty.

Zobacz także: Zobacz też: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Nie tylko Walerij Gierasimow wyraził zaniepokojenie. Dowódcę poparł Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla. Jak twierdzi przedstawiciel Władimira Putina, rosyjscy wojskowi stale monitorują przedsięwzięcia podejmowane przez NATO. W ten sposób rząd zyskał pewność, że układ buduje tuż przy granicy militarną infrastrukturę.

Jakie rozwiązanie zaproponowali Rosjanie? Walerij Gierasimow twierdzi, że nie obędzie się bez podjęcia dialogu z NATO.

Niezbędne jest wznowienie współpracy Rosja - NATO w celu rozwiązania nagromadzonych problemów – cytuje generała Gierasimowa portal polskieradio24.pl

Z drugiej strony, zdaniem generała nie należy obawiać się wybuchu wojny. Ostrzegł jedynie, że obecna sytuacja polityczna jest niestabilna i należy brać pod uwagę zagrożenie poważnym kryzysem. Jednak gdyby stał się trudny do opanowania, według Walerija Gierasimowa może przerodzić się nawet w regularną walkę zbrojną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić