Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Barbara Jaros
|

Rzeźnia tygrysów odkryta w Pradze. Mordowali je tak, żeby nie stracić futra

105
Podziel się:

Śledztwo w sprawie nielegalnego handlu tygrysimi organami w Czechach trwało 5 lat. Nawet funkcjonariusze byli wstrząśnięci tym, co zobaczyli w praskiej rzeźni.

Rzeźnia tygrysów odkryta w Pradze. Mordowali je tak, żeby nie stracić futra
(Facebook.com, World Heritage Species)

Zwierzęta były przetrzymywane w brudnych, ciasnych klatkach. Następnie mordowano je w niehumanitarny sposób, a ich organy sprzedawano do Azji, między innymi chińskim znachorom - donosi "Science Alert". Według tradycyjnych wierzeń tamtego regionu części ciała tygrysów mają lecznicze właściwości.

Nad sprawą pracowały Czeska Inspekcja Środowiska i policja. W nalocie wzięło udział ponad 200 funkcjonariuszy. W jednym z budynków znaleźli niedawno zabitego 4-letniego tygrysa. Samiec nie miał oka, a na jego szyi widoczna była krwawa rana. Sekcja zwłok wykazała, że zwierzę zamordowano, strzelając mu w gardło tak, by stracić możliwie najmniej wartościowego futra.

Pracuję w Inspekcji Środowiska od 25 lat... ale to było naprawdę straszne - mówi Pavla Říhová, która brała udział w nalocie.

Zdaniem policji siatka handlarzy tygrysami może rozciągać się na całą Europę. Jak wynika z raportu organizacji "Four Paws", biznes jest niezwykle intratny. Z jednego zwierzęcia uzyskuje się 10 kg towaru, a za każdy gram sprzedawca dostaje 70 dolarów (ok. 265 zł). Z kolei cena tygrysich pazurów wynosi 115 dolarów (435 zł). Żywe osobniki, którymi zainteresowane są zoo i cyrki, kosztują ponad 25 tys. dolarów (ok. 95 tys. zł).

W Azji uważa się, że tygrysy z Europy są większe i silniejsze. To tak, jak z samochodami - europejskie znaczy dobre jakościowo - mówi przedstawiciel organizacji Kieran Harkin.

Zwierzęta hodowano w innym obiekcie. Niektóre z nich, trzymane w betonowych boksach, prawie nie widziały światła. Śledczy twierdzą, że od 2013 roku biznes znacznie się rozrósł. Tymczasem na wolności żyją już tylko mniej niż 4 tysiące tygrysów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Tygrys traci przytomność podczas pokazu. Drastyczne wideo
KOMENTARZE
(105)
avalonnn35
3 lata temu
ale bydło - mówie o ludziach
pit
3 lata temu
Pozwolić na kontrolowaną hodowlę i po kłopocie. Będzie jak z wieprzowiną, jak mamy świnie nie polujemy na dziki. Jak będą hodowle, w których pochodzenie kotów będzie znane, a futra dostępne ludzie zaprzestaną kłusować. A jak ktoś zlapie dzikiego kota to powinni zarekwirować majątek całej rodziny i wsadzić do pierdla.
ERYK ANTYKLER...
4 lata temu
NIE OBCHODZI MNIE LOS LUDZKI. OCHODZI MNIE LOS ZWIERZAT.
Olo
4 lata temu
Bandyci . Takie piękne zwierzęta . Powinna być kara śmierci . Kul w łeb odrazu
Mojra
4 lata temu
Kiedy kara dożywocia i kamieniołomy w bonusie dla oprawców? I podobne kary dla pośredników, handlarzy i kupujacych?
J23
4 lata temu
Czy gdyby tygrysy były hodowane w "czystych" warunkach, humanitarnie uśmiercane i zgłoszone do odpowiedniego US, to nikt do niczego by się nie doczepił ?
bbm
4 lata temu
powinni zaczac od chinczykow nabywcow towarow, przez nich gina nosorozce, slonie, tygrysy I inne biedne zwierzeta. Ponoc trawa ma lepsze wialsciwosci niz tygrysi pecherz moczowy.
grimm
4 lata temu
powinni goscia wsadzic za znęcanie sie
zbuntowany
4 lata temu
Ludzie to BESTIE!!! Karma wraca:(
smiech
4 lata temu
a Polacy to ideały i naród wybrany
kim
4 lata temu
naród bez wiary , wieczni kolaboranci i najlepsi pracownicy hitlera,,,kasa kasa kasa trzeba ich zaorac i zrobic parking
knedle
4 lata temu
Czesi to jednak podły naród
gość
4 lata temu
Powinni wprowadzić zakaz hodowli i tresury dzikich zwierząt,a najlepiej wszystkich zwierząt, zakaz występowania zwierząt w cyrku i ulicznych pokazów tresury tych zwierząt oraz zakaz trzymania ich w domach . Zwierzęta powinny żyć na wolności a ludzie powinni je chronić.
mara
4 lata temu
najglupsze zwierzeta na swiecie to ludzie!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić