REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
04.03.19 (13:04)

Sanepid ostrzega: nie odkrawaj pleśni z jedzenia

Co zrobić, kiedy zobaczymy pleśń na jedzeniu? Czy wystarczy odkroić spleśniałą część i można bezpiecznie zjeść resztę? Na te pytania odpowiada Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Warszawie.
Facebook.com

Odkrojenie spleśniałej części nie wystarczy. Sanepid stanowczo dementuje opinię, jakoby wystarczyło usunąć pleśń, by można było bezpiecznie zjeść produkty spożywcze. Spleśniałe warzywa, owoce, pieczywo etc. trzeba wyrzucić w całości. Usunięcie ze słoika z dżemem puchatej "kołderki" także nie pomoże.

Wyrzucajmy zepsute, spleśniałe produkty! Są rzeczy, na których oszczędzać nie warto - nasze zdrowie! - apeluje sanepid na Facebooku.

REKLAMA

Kiedy pojawia się kożuch, jest już za późno. To znak, że reszta produktu, choć nie jesteśmy w stanie tego dostrzec, również jest już zaatakowana pleśnią. Mykotoksyny wytwarzane przez pleśnie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Mogą wywołać alergię lub wysypkę, a także negatywnie wpłynąć na układ pokarmowy i wątrobę.

Szkoda wyrzucać? Sposoby na zapobieganie marnowaniu żywności można poznać m.in. dzięki ogólnopolskiej inicjatywie edukacyjnej "Trzymaj Formę!"..

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zdrowotna mikstura z imbirem

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij