REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła07.11.19 (06:23)

Sensacyjne odkrycie. Dron wychwycił nieznane obiekty

Drony wyposażone w najnowocześniejsze lasery zostały wykorzystane do dokładnego przeskanowania terenu wybrzeża. Odwzorowanie w 3D pozwoliło dostrzec sekret, który kryła jedna z wysp na Florydzie. Naukowcy znaleźli w ten sposób nowe szczegóły dotyczące starożytnej osady.
University of Florida

Niecodziennego odkrycia dokonały bezzałogowe samoloty wyposażone w odpowiednie czujniki. Badacze z University of Florida wykorzystali drony w pracach na wyspie Raleigh.

Dane z badań lotniczych pomogły stworzyć mapę 3D powierzchni wyspy. Ujawniły nieznane wcześniej detale architektoniczne osady wiejskiej. Wioska prawdopodobnie istniała od 900 do 1200 roku.

REKLAMA

Osada składała się z około 37 obszarów mieszkalnych, otoczonych stertami muszli ostryg. Prowizoryczne ogrodzenie mogło mieć wysokość do czterech metrów.

Zobacz także: Znaleźli zaginiony kontynent. Leży pod Europą

Potwierdzono także, że tamtejsi ludzie wytwarzali wysoko cenione koraliki z dużych mięczaków morskich. Później były one sprzedawane aż na środkowy zachód Ameryki - setki kilometrów dalej.

Poprzednie badania nie wykazały tak wielu szczegółów. Badaczom przeszkadzały gęste liście i duża ilość ziemi na wyspie Raleigh.

Forma i cel osadnictwa na wyspie Raleigh nie ma odpowiednika w osadnictwie z południowo-wschodniej Ameryki (…) to miejsce jest naprawdę wyjątkowe i jak na razie jedyne - powiedział o odkryciu profesor Ken Sassaman z University of Florida.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij