o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Sensacyjne odkrycie polskich archeologów. Historyczne znalezisko na Sycylii

10
Podziel się

800-letnie grobowce odkryli polscy archeolodzy w mieście Enna na Sycylii.

Sensacyjne odkrycie polskich archeologów. Historyczne znalezisko na Sycylii
(East News)
bEJronjF

Odkrycia dokonali obok średniowiecznego kościoła San Michele del Golfo. Szczątki należały najprawdopodobniej do potomków wikingów - Normanów. Znalezione grobowce to cmentarzysko wysoko postawionej grupy ówczesnej społeczności.

Część ze zmarłych pochowanych na cmentarzu niewątpliwie należała do przedstawicieli elity lub duchowieństwa, na co wskazuje forma niektórych grobów - powiedział kierownik wykopalisk prof. Sławomir Moździoch z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN we Wrocławiu.

Zobacz także: Zobacz także: Niesamowite odkrycie w dolinie piramid
bEJronjH

Pochodzenie szczątków to dla badaczy prawdziwe zaskoczenie. Wstępnie ustalono, że byli to przybysze z zachodniej Europy - Normadowie, czyli potomkowie wikingów. Zdaniem miejscowego antropologa, wskazuje na to ich wzrost i masywna budowa szkieletów.

Archeolodzy natrafili w sumie na 10 pochówków, w tym trojga kobiet i dwojga dzieci. Pozostałe szkielety były trudne do zidentyfikowania - informuje RMF 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJronjN
bEJronki
KOMENTARZE
(10)
???
3 lata temu
Szkielety Polaków do średniowiecza miały inne kształty, np czaszki były wydłużone (nie okrągłe jak teraz) jak więc po wyglądzie mogli stwierdzić, że to wikingowie?
anka
3 lata temu
Problem z polskimi archeologami jest taki, że oni kurczowo się trzymają nazistowskiej wersji archeologii gdzie germanie byli aryjską rasą panów, nie przyjmują do wiadomości osiągnięć badań genetycznych, które zrewolucjonizowały wiedzę o przeszłości i pochodzeniu ludzi
anda
3 lata temu
Trojga kobiet!!! Ręce opadają, czy dziennikarz nie musi skończyć nawet podstawówki?
bEJronkj
bezczel
3 lata temu
W Niemczech dawno nie ma demokracji. Merkel zablokowała reportaż o jej aktach w STASI a potem o gwałtach islomistów w Hamburgu. NIie wolno też pisać o Jugendamtach i ich polityce wynaradawiania Polaków.
Tomasz
3 lata temu
Polscy archeolodzy ocdniają znalezisko "na oko?" Barany. Natychmiast sprawdzić haplogrupę krwi. Założę się, że będzie to r1a1. Pamiętajmy, że nasi przodkowie Wandalowie w 455 podbili Rzym i wyspy na morzu Śródziemnym. Teraz będziemy mieli kolejny namacalny dowód tej historycznej prawdy.. No i potwierdzenie, że byli to blondyni atletycznej budowy..
Facka
3 lata temu
"Część ze zmarłych pochowanych na cmentarzu niewątpliwie należała do przedstawicieli elity lub duchowieństwa".Ja się pytam :dobrodziej pedofil jaka to elyta.
uuu
3 lata temu
trojga kobiet !!!! kiedyś zatrudniano korektorów,obecnie nawet edytor błędów nie daje rady :)
plenery net
3 lata temu
plenery na lato - WWW PLENERY NET
jarek
3 lata temu
jak mozna brac na powaznie naukowcow skoro ciagle zmieniaja swoje wersje!
Pan Próchnica...
3 lata temu
.... a w Polsce groby są likwidowane po 20 latach jak nie zapłacisz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić