REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller12.07.17 (19:50)

Sfingowali zatrucie i nieudane wakacje. Biuro ich pozwało. Teraz turyści srogo za to zapłacą

Biuro podróży Thomas Cook próbę wyłudzenia odszkodowania postanowiło rozstrzygnąć w sądzie. I po raz pierwszy w historii wygrał.
iStock.com

Chcieli wyciągnąć od biura 10 tys. funtów (48 tys. zł), sami muszą wpłacić do sądu 4 tys. funtów (20 tys. zł). Wydając wyrok, sędzia nazwał Julie Lavell i Michaela McIntyre ludźmi "fundamentalnie nieuczciwymi". Udowodniono im, że po 2-tygodniowych wakacjach typu all-inclusive w hotelu Parque Cristobal na wyspie Gran Canaria próbowali oszukać organizatora wyjazdu.

W trakcie pobytu nie mieli żadnych uwag krytycznych. Jednak już po wyjeździe złożyli wniosek o przyznanie im odszkodowania za urlop zepsuty silnym zatruciem pokarmowym. Biegunka i wymioty miały uprzykrzać pobyt całej czwórce już od 3 dnia i długo po powrocie do Londynu - donosi "The Telegraph".

REKLAMA

Prawnicy Thomasa Cooka szybko zwęszyli oszustwo. Tym bardziej, że brytyjscy turyści tuż po opuszczeniu hotelu wypełniali ankietę, w której chwalili miejsce, a nawet obsługę. McIntyre tłumaczył, że pochwały były celowym kłamstwem. Po prostu chciał "wygrać coś" w loterii biura i dlatego wypełnił formularz w taki, a nie inny sposób. Do tego robił to na lotnisku "po wypiciu 6 piw". Nie umiał jednak wyjaśnić, dlaczego - pomimo rzekomej choroby - oboje dorośli, dzień po powrocie z wakacji, poszli do pracy, a dzieci do przedszkola.

Nie płacimy za fałszywe, naszym zdaniem, wnioski o odszkodowanie i będziemy kierować sprawy do sądu - mówi po wygranej przedstawiciel Thomasa Cooka i dodaje, że to "jasny sygnał dla wszystkich nieuczciwych turystów".

Liczba prób wyłudzeń stale rośnie. *Brytyjska organizacja turystyczna, Abta, uruchomiła w czerwcu specjalną *kampanię informującą o zgubnych skutkach oszukiwania biur podróży. To poważny problem. Mimo braku wzrostu liczby zachorowań w kurortach, w ostatnim roku złożono dziesiątki tysięcy wniosków o odszkodowanie za zepsute, z winy biura, wakacje. Ludzie domagają się średnio od 3 do 5 tys funtów (14-24 tys. zł).

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij