Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Siły rosyjskie zabiły prawie 2 tys. dzieci. Dramatyczny raport z Syrii

63
Podziel się

Opublikowano szokujący raport z Syrii. Według zgromadzonych danych w ciągu ostatnich czterech lat, na skutek rosyjskiej interwencji wojskowej zginęło prawie 7 tys. cywilów. Niemal 2 tys. osób z tej grupy stanowiły dzieci.

DOUMA, DAMASCUS, SYRIA - 2018/02/07: Buildings seen being damaged by the air strike.The Syrian regime forces carried our air strike in the rebel held town of Douma. 14 anti government rebels has reported dead by this attack. (Photo by Muhmmad Al-Najjar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
DOUMA, DAMASCUS, SYRIA - 2018/02/07: Buildings seen being damaged by the air strike.The Syrian regime forces carried our air strike in the rebel held town of Douma. 14 anti government rebels has reported dead by this attack. (Photo by Muhmmad Al-Najjar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) (Getty Images, SOPA Images / Contributor)
bCIfCSzp

Analizie poddano ostatnie 4 lata. Raport stworzony przez Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SNHR) został opracowany z okazji czwartej rocznicy wkroczenia rosyjskich sił zbrojnych do Syrii we wrześniu 2015 roku. Udostępnione statystyki dotyczą ludności cywilnej.

Zebrane liczby przerażają. Według zebranych liczb, Rosjanie podczas trwającej wciąż interwencji zabili łącznie 6686 cywilów, w tym 1928 dzieci i 908 kobiet. Największą liczbę ofiar odnotowano w pierwszych dwóch latach po wkroczeniu do Syrii. Tereny, na których zginęło najwięcej ludzi, to m.in. okolice Aleppo oraz miasta Idlib i Deir az-Zour.

Rosja jest zamieszana w zbrodnie wojenne i musi przeprosić za te zbrodnie, a następnie naprawić to, co zniszczyła, zrekompensować ofiarom i przestać wspierać dynastyczną dyktaturę jednej rodziny w Syrii - powiedział Fadel Abdul Ghany, przewodniczący SNHR.

bCIfCSzr

Rosyjska armia dokonała tysięcy ataków. Według opublikowanego raportu Rosja przeprowadziła co najmniej 1083 zbrojnych natarć na infrastrukturę cywilną, w tym 201 na szkoły i aż 190 na placówki medyczne. Wśród zabitych cywilów było 107 pracowników medycznych, a także 21 dziennikarzy i działaczy medialnych. Eskalacja przemocy przez siły rosyjskie miała też doprowadzić do przymusowego wysiedlenia około 3,3 miliona ludzi.

Zobacz też: Atak na bastion rebeliantów. Zginęło co najmniej 200 cywilów

bCIfCSzx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIfCSzS
KOMENTARZE
(63)
sig
9 miesięcy temu
A gdzie raport ile Amerykańce zabili cywilów?
jm
9 miesięcy temu
Przypomnijcie sobie ile dzieci zabili Amerykanie w Wietnamie.
sprawiedliwy
9 miesięcy temu
Na czyje zlecenie opracowano ten raport czemu nie opublikujecie ile cywili ginie w interwencjach sojuszu z NATO który bierze też udział w wojnie w Syrii
bCIfCSzT
winniwszyscy
9 miesięcy temu
Ile dzieci zabili jankesi w swoich wojnach , czy policzył ktoś ?
potwierdzam
9 miesięcy temu
Natomiast siły usraelsko - issisowskie nie mają na koncie żadnego zabitego dziecka, ponieważ krzewiły tam miłość i demokrację.
Najnowsze komentarze (63)
As
9 miesięcy temu
A w lasach i na Syberii zabili dziesiątki tysięcy Polaków.
Justice
9 miesięcy temu
A myslicie ze skad biora organy fo przeszczepow ??? Jezeli mi kiedys wysiadzie jakis organ to po prostu zakocze zywot i tyle tak jak to kest w naturze .... kim trzeba byc zeby skazywac na straszna smierc dziecko zeby sobie przedluzyc zycie o kilka lat ... wiecznie i tak zyc nie bedziemy .... ludzie pomyslcie troche
Marek
9 miesięcy temu
Tępy narodzie to kogo popierasz?Terroryzm w wydaniu ruskim czy amerykańskim?
Pielęgniarka
9 miesięcy temu
Polityka zdrowotna pis spowodowała śmierć kilku tysięcy Polaków i to was jakoś nie szokuje
Janusz
9 miesięcy temu
A teraz niech podliczają ilu cywili zabiło USA i Izrael. I dlaczego Izrael nie oddał Syrii wzgórz golan zagrabionych w 1981.
Leosia
9 miesięcy temu
Rosja nie musi nikogo nigdy i za nic przepraszac, nawet za atak na Polské 17.września 1939 roku
rrrr
9 miesięcy temu
czyli muzułman ! a ilu zabili muzułmanie !! ?
Znafca
9 miesięcy temu
A kto Rosji zabroni
bCIfCSzL
xzc
9 miesięcy temu
I tak jeszcze daleko im do "wyników" jankeskiej soldateski!
Skala
9 miesięcy temu
Ile dzieci zabił Izrael?
TEGO TYPU
9 miesięcy temu
PRZYPOMNIJCIE SOBIE ILE DZIECI NIEMCY ZABILI DZIECI W POLSCE I W SAMEJ WARSZAWIE
gość
9 miesięcy temu
Każda wojna pożera ofiary cywilne, ale tutaj w przeważającej liczbie byli nie ludzie tylko członkowie bandyckiej ISIS stworzonej przez mossad i CIA do wywołania wojny w Syrii i destabilizacji Bliskiego Wschodu zgodnie z polityką izraela.
ruska pa bi...
9 miesięcy temu
rosja kraj milujacy pokioj
katolik z Far...
9 miesięcy temu
Jak ALI strzelac z kalasznikowa do ludzi, rzucac bomby i zabijac ludzi na ulicach miast to Ali robic CHWALEBNY UCZYNEK. Jak Alemu za to co robi wybieraja jajca to jest to BRZYDKI UCZYNEK wolajacy o pomste Allaha. Jak Ali i Muhamed wystrzeliwac rakiety to jest to CHWALEBNY UCZYNEK. A jak inni wysylaja antyrakiety i zrzucaja bomby w miejsce skad Ali i Muhamed wystrzelili rakiety to sa terrorystami i trzeba to glosic nawet na forum ONZ aby ukarac winnych agresorow.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić