Wróć na
Natalia Bogucka
|

Skazany za pedofilię kardynał George Pell uniewinniony. Reakcja Watykanu

158
Podziel się

Sąd Najwyższy Australii uniewinnił kardynała Georga Pella od zarzutów molestowania seksualnego dzieci. Watykan ogłosił, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję sądu. Kilka godzin po jej ogłoszeniu papież Franciszek modlił się za tych, którzy cierpią z powodu "niesprawiedliwych wyroków".

Papież Franciszek i kardynał George Pell w 2015 r.
Papież Franciszek i kardynał George Pell w 2015 r. (East News)
bCPMCgjV

Kardynał George Pell po roku spędzonym w więzieniu wychodzi na wolność. We wtorek Sąd Najwyższy w Australii uchylił wyrok skazujący go na sześć lat więzienia za pedofilię.

Reakcja Watykanu na uniewinnienie kardynała Pella

Watykan ogłosił, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję sądu. Jednocześnie Stolica Apostolska podkreśliła, że jest zaangażowana w "zapobieganie i ściganie wszelkich nadużyć wobec małoletnich".

Stolica Apostolska, która zawsze obdarzała zaufaniem australijskie władze sądownicze, przyjmuje z zadowoleniem jednomyślne orzeczenie Sądu Najwyższego wobec kardynała George'a Pella, uwalniające go od zarzutów wykorzystywania małoletnich i uchyla wyrok skazujący. Kardynał Pell poddając się osądowi wymiaru sprawiedliwości zawsze podkreślał swoją niewinność oczekując na potwierdzenie prawdy - przekazało biuro prasowe Watykanu.

bCPMCgjX

Kilka godzin po ogłoszeniu decyzji sądu, papież Franciszek modlił się za tych, którzy cierpią z powodu „niesprawiedliwych wyroków”. Na transmitowanej na żywo mszy wspominał również o prześladowaniach, jakich doświadczył Jezus, mimo że był niewinny.

Kardynał George Pell pełnił funkcję skarbnika Watykanu. Doradca papieża Franciszka był najwyższym rangą duchownym oskarżanym o pedofilię. Zarzucano mu molestowanie dwóch chłopców, do którego miało dojść w 1996 r. Kardynał od początku utrzymywał, że jest niewinny.

Stale utrzymywałem swoją niewinność, cierpiałem z powodu poważnej niesprawiedliwości. Zostało to dzisiaj naprawione jednomyślną decyzją Sądu Najwyższego. Nie żywię złych uczuć wobec mojego oskarżyciela. Nie chcę aby mojego uniewinnienia dodawać do cierpienia i goryczy, jakie wielu odczuwa. Jest ich wystarczająco dużo - oświadczył we wtorek George Pell.

Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

bCPMCgkd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPMCgky
KOMENTARZE
(158)
Luc
4 miesiące temu
pedofile mają duże wpływy ,w Polsce tez
Ateusz
4 miesiące temu
Wyrok UCHYLONO - bez podania powodu! - to nie oznacza uniewinnienia. Trochę to podobne do sytuacji Mariusza Kamińskiego - zanim wyrok się uprawomocnił, został on "uniewinniony". Można? Można!
Brawo
4 miesiące temu
Winnny czy niewinny sprawiedliwość po naszej stronie i takim sposobem dalej będą molestować. Lepiej niech Franek weźmie się za kastracje.
bCPMCgkz
HKO
4 miesiące temu
UNIEWINNIENIE W TM SYSTEMIE POLEGA TAKŻE NA STWIERDZENIU, ŻE NIE PRZESTRZEGANO PROCEDUR, TAK JAK W USA, GDZIE POLICJANT ODCZYTUJE PRAWA ZATRZYMANEMU, ABY SIĘ NIE POMYLIĆ ZAPOMINAJĄC NP. O JEDNYM SŁOWIE. JEST TO NIEPRZESTRZEGANIE PROCEDUR. POLSKI SYSTEM JEST INNY, TAK JAK W POZOSTAŁYCH KRAJACH EUROPY KONTYNENTALNEJ. ZATEM TO UNIEWINNIENIE NIE MUSI PRZESĄDZAĆ O NIEWINNOŚCI, A NP. TYLKO UDOWODNIONO NIEPRZESTRZEGANIE JAKIEJŚ PROCEDURY.
Tu i teraz
4 miesiące temu
nóż sie otwiera w kieszeni...pedofile ponad prawem
Najnowsze komentarze (158)
marek
4 miesiące temu
a caritas już zbiera pieniążki na rentę dla niego
Jan
4 miesiące temu
I dobrze się stało. Plaga fałszywych oskarżeń, właściwie skazuje się "na słowo" tutaj też oskarżenie było niedorzeczne a jednak niższe sądy się skompromitowały i skazały.
Midi
4 miesiące temu
Na miejscu Kardynała wytoczyłbym proces na duże pieniądze oskarżycielowi. Niech płaci za zniesławienie.
macoch
4 miesiące temu
Obecna epidemia to kara boska za różne dewiacje i gendery oraz fałszywe oskarżenia sług bożych. Niejeden z tych oskarżycieli obudzi się, gdy duszność go dopadnie. Wtedy przerażony będzie skowyczeć jak zbity pies błagając o ostatnią posługę księdza dobrodzieja.
Pochylony
4 miesiące temu
Zapraszamy do Polski!
Andre
4 miesiące temu
To uniewinnił go, czy uchylił wyrok. Bo to dwie różne procedury.
ds.
4 miesiące temu
Matka jednego z molestowanych podała, że na łożu śmierci powiedział jej, że nie był molestowany - czyli nawet nie on sam odwołał swoich zeznań. I to już sędziom 2. instancji wystarczyło do podważenia wyroku i zeznań wszystkich pozostałych ofiar ? Rzeczywiście, wpływy sprzedawców bajek są przeogromne, cóż pranie mózgu od najmłodszych lat przez dziesiątki pokoleń przynosi oczekiwane efekty. Żenujące, ale u nas byłoby zapewne tak samo
tak
4 miesiące temu
kazdy rabin to pedofil
bCPMCgkr
JJJ
4 miesiące temu
Zastanawia mnie, że tyle jest komentarzy stwierdzających, że uniewinnienie księdza to kombinacja i układy. I zapewne są to komentarze tych samych osób, które piszą w przypadku oskarżeń zgłaszanych wobec celebrytów i polityków z tej właściwej strony to "nic jeszcze nie potwierdzono", "poczekajmy na wyrok sądu" itp. Takie dwoiste podejście to chyba objaw rozdwojenia jaźni albo .... podłości
Ula
4 miesiące temu
Chwała Panu Bogu ! Wielu księży cierpi niewinnie.
KATOLIK
4 miesiące temu
DLA MNIE JEST PRZESTĘPCĄ
NIE WIERZĘ
4 miesiące temu
A KTÓRY TO SĘDZDZIA, TEN ZNAJOMY ????
Pro.1
4 miesiące temu
Faszyzm watykański, pomimo zakończenia II w.ś. ma nadal status NAZISTY XX-XXI wieku - i tyle w temacie!!!
agata
4 miesiące temu
Kościół od zawsze potrzebował ciemnego ludu, by móc pomnażać swoje bizancjum!Kościół zawsze wykorzystywał ludzi do własnych celów i dziś pomimo 2000 tyś. rządów hierarchów kościelnych jest zupełnie tak samo z tą małą różnicą, że taksa się zmieniła!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić