o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Skazany za pedofilię kardynał George Pell uniewinniony. Reakcja Watykanu

158
Podziel się

Sąd Najwyższy Australii uniewinnił kardynała Georga Pella od zarzutów molestowania seksualnego dzieci. Watykan ogłosił, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję sądu. Kilka godzin po jej ogłoszeniu papież Franciszek modlił się za tych, którzy cierpią z powodu "niesprawiedliwych wyroków".

Papież Franciszek i kardynał George Pell w 2015 r.
Papież Franciszek i kardynał George Pell w 2015 r. (East News)
bDUBzKTF

Kardynał George Pell po roku spędzonym w więzieniu wychodzi na wolność. We wtorek Sąd Najwyższy w Australii uchylił wyrok skazujący go na sześć lat więzienia za pedofilię.

Reakcja Watykanu na uniewinnienie kardynała Pella

Watykan ogłosił, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję sądu. Jednocześnie Stolica Apostolska podkreśliła, że jest zaangażowana w "zapobieganie i ściganie wszelkich nadużyć wobec małoletnich".

Stolica Apostolska, która zawsze obdarzała zaufaniem australijskie władze sądownicze, przyjmuje z zadowoleniem jednomyślne orzeczenie Sądu Najwyższego wobec kardynała George'a Pella, uwalniające go od zarzutów wykorzystywania małoletnich i uchyla wyrok skazujący. Kardynał Pell poddając się osądowi wymiaru sprawiedliwości zawsze podkreślał swoją niewinność oczekując na potwierdzenie prawdy - przekazało biuro prasowe Watykanu.

bDUBzKTH

Kilka godzin po ogłoszeniu decyzji sądu, papież Franciszek modlił się za tych, którzy cierpią z powodu „niesprawiedliwych wyroków”. Na transmitowanej na żywo mszy wspominał również o prześladowaniach, jakich doświadczył Jezus, mimo że był niewinny.

Kardynał George Pell pełnił funkcję skarbnika Watykanu. Doradca papieża Franciszka był najwyższym rangą duchownym oskarżanym o pedofilię. Zarzucano mu molestowanie dwóch chłopców, do którego miało dojść w 1996 r. Kardynał od początku utrzymywał, że jest niewinny.

Stale utrzymywałem swoją niewinność, cierpiałem z powodu poważnej niesprawiedliwości. Zostało to dzisiaj naprawione jednomyślną decyzją Sądu Najwyższego. Nie żywię złych uczuć wobec mojego oskarżyciela. Nie chcę aby mojego uniewinnienia dodawać do cierpienia i goryczy, jakie wielu odczuwa. Jest ich wystarczająco dużo - oświadczył we wtorek George Pell.

Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

bDUBzKTN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUBzKUi
KOMENTARZE
(158)
Luc
rok temu
pedofile mają duże wpływy ,w Polsce tez
Ateusz
rok temu
Wyrok UCHYLONO - bez podania powodu! - to nie oznacza uniewinnienia. Trochę to podobne do sytuacji Mariusza Kamińskiego - zanim wyrok się uprawomocnił, został on "uniewinniony". Można? Można!
Brawo
rok temu
Winnny czy niewinny sprawiedliwość po naszej stronie i takim sposobem dalej będą molestować. Lepiej niech Franek weźmie się za kastracje.
bDUBzKUj
HKO
rok temu
UNIEWINNIENIE W TM SYSTEMIE POLEGA TAKŻE NA STWIERDZENIU, ŻE NIE PRZESTRZEGANO PROCEDUR, TAK JAK W USA, GDZIE POLICJANT ODCZYTUJE PRAWA ZATRZYMANEMU, ABY SIĘ NIE POMYLIĆ ZAPOMINAJĄC NP. O JEDNYM SŁOWIE. JEST TO NIEPRZESTRZEGANIE PROCEDUR. POLSKI SYSTEM JEST INNY, TAK JAK W POZOSTAŁYCH KRAJACH EUROPY KONTYNENTALNEJ. ZATEM TO UNIEWINNIENIE NIE MUSI PRZESĄDZAĆ O NIEWINNOŚCI, A NP. TYLKO UDOWODNIONO NIEPRZESTRZEGANIE JAKIEJŚ PROCEDURY.
Tu i teraz
rok temu
nóż sie otwiera w kieszeni...pedofile ponad prawem
Najnowsze komentarze (158)
marek
rok temu
a caritas już zbiera pieniążki na rentę dla niego
Jan
rok temu
I dobrze się stało. Plaga fałszywych oskarżeń, właściwie skazuje się "na słowo" tutaj też oskarżenie było niedorzeczne a jednak niższe sądy się skompromitowały i skazały.
Midi
rok temu
Na miejscu Kardynała wytoczyłbym proces na duże pieniądze oskarżycielowi. Niech płaci za zniesławienie.
macoch
rok temu
Obecna epidemia to kara boska za różne dewiacje i gendery oraz fałszywe oskarżenia sług bożych. Niejeden z tych oskarżycieli obudzi się, gdy duszność go dopadnie. Wtedy przerażony będzie skowyczeć jak zbity pies błagając o ostatnią posługę księdza dobrodzieja.
Pochylony
rok temu
Zapraszamy do Polski!
Andre
rok temu
To uniewinnił go, czy uchylił wyrok. Bo to dwie różne procedury.
ds.
rok temu
Matka jednego z molestowanych podała, że na łożu śmierci powiedział jej, że nie był molestowany - czyli nawet nie on sam odwołał swoich zeznań. I to już sędziom 2. instancji wystarczyło do podważenia wyroku i zeznań wszystkich pozostałych ofiar ? Rzeczywiście, wpływy sprzedawców bajek są przeogromne, cóż pranie mózgu od najmłodszych lat przez dziesiątki pokoleń przynosi oczekiwane efekty. Żenujące, ale u nas byłoby zapewne tak samo
tak
rok temu
kazdy rabin to pedofil
bDUBzKUb
JJJ
rok temu
Zastanawia mnie, że tyle jest komentarzy stwierdzających, że uniewinnienie księdza to kombinacja i układy. I zapewne są to komentarze tych samych osób, które piszą w przypadku oskarżeń zgłaszanych wobec celebrytów i polityków z tej właściwej strony to "nic jeszcze nie potwierdzono", "poczekajmy na wyrok sądu" itp. Takie dwoiste podejście to chyba objaw rozdwojenia jaźni albo .... podłości
Ula
rok temu
Chwała Panu Bogu ! Wielu księży cierpi niewinnie.
KATOLIK
rok temu
DLA MNIE JEST PRZESTĘPCĄ
NIE WIERZĘ
rok temu
A KTÓRY TO SĘDZDZIA, TEN ZNAJOMY ????
Pro.1
rok temu
Faszyzm watykański, pomimo zakończenia II w.ś. ma nadal status NAZISTY XX-XXI wieku - i tyle w temacie!!!
agata
rok temu
Kościół od zawsze potrzebował ciemnego ludu, by móc pomnażać swoje bizancjum!Kościół zawsze wykorzystywał ludzi do własnych celów i dziś pomimo 2000 tyś. rządów hierarchów kościelnych jest zupełnie tak samo z tą małą różnicą, że taksa się zmieniła!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić