Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Śląskie. 10-latek zapomniał o chorobie. Policjanci już o to zadbali

8
Podziel się:

Policjanci z woj. śląskiego spełnili jedno z największych marzeń małego Miłosza. Razem z Ogólnopolską Fundacją SPINA sprawili, że chłopiec z Tarnowskich Gór na jeden dzień stał się jednym z funkcjonariuszy. Mógł zwiedzić posterunek, porozmawiać z policjantami. Powstała także sesja to niezwykłego kalendarza. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Śląskie. 10-latek zapomniał o chorobie. Policjanci już o to zadbali
(Policja, policja ślaska)

Miłosz zmaga się od lat z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest podopiecznym Ogólnopolskiej Fundacji SPINA, która wspiera chore dzieci oraz ich rodziny. W tym roku fundacja, z okazji swojego 10-lecia, chce wydać specjalny kalendarz. Na każdej karcie ma umieszczona fotografia jednego z podopiecznych, jak spełnia swoje największe marzenie.

Marzeniem Miłosza jest zostać policjantem. Chłopiec ze Śląska chce w przyszłości wybrać dla siebie właśnie taki zawód. Dzięki fundacji i uprzejmości funkcjonariuszy z Tarnowskich Gór, przez jeden dzień mógł zobaczyć, jak to jest.

Chłopiec, w trakcie wizyty na posterunku, wykonał sesję do kalendarza, podczas, której pozował z policjantami. Później mógł zwiedzić cały budynek, porozmawiać z funkcjonariuszami różnych wydziałów. Na miejscu pojawił się także technik kryminalistyki, który pokazał Miłoszowi jak zdejmuje się odciski palców przestępcom.

Chłopiec był niezwykle uradowany tą wizytą. Zapomniał na jeden dzień o swoich problemach zdrowotnych i mógł zobaczyć jak naprawdę wygląda jego wymarzony zawód. Już niedługo pojawi się kalendarz ze zdjęciem upamiętniającym wydarzenie.

Zobacz także: Rozmowa z Ewą Błaszczyk o założeniu fundacji

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(8)
ja
3 lata temu
wielu by chciało nie pracować, tylko żyć z podatków innych ludzi...
uj
3 lata temu
ten tytuł jakos dziwnie brzmi.. już lepiej jakby bylo napisane : Policjanci zadbali o to by chłopiec mógł na chwile zapomnieć o chorobie czy jakos tak
Ania
3 lata temu
No i fajnie !
janusz
3 lata temu
super! chociaż tyle dla dziecka! nie rozumiem Boga że tak doświadcza małe dzieci!
Xbx
3 lata temu
Brawo dla Policjantów
Jurek
3 lata temu
Dobre chociaż tyle, bo ja bardzo nie mogę patrzeć jak te dzieci cierpią przez te choroby. Niektóre skazane na całe życie. Dlaczego. Czy jesteś Boże.
łobuz
3 lata temu
Spędziłem wiele godzin wśród policjantów, a dokładnie 36 i nie powiem, by było to moim marzeniem. Za to poznałem ciekawych ludzi w podobnej do mojej sytuacji. Dzięki za kajzerkę i kawę
wax
3 lata temu
Przykre to.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić