o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Śmieci zabiły zagrożonego żółwia w Alabamie

24
Podziel się

To zdjęcie powinni zobaczyć wszyscy, którzy zostawiają swoje rzeczy na plaży - napisali obrońcy przyrody.

Śmieci zabiły zagrożonego żółwia w Alabamie
(Facebook.com, Fort Morgan Share the Beach)
bESKuTOZ

W czasie patrolu obrońcy przyrody dokonali smutnego odkrycia. Fala wyrzuciła na plażę w Alabamie ciało żółwia zatokowego, który jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. Jak podało "HuffingtonPost", gad został dosłownie uduszony przez śmieci.

Zaplątał się w sznurek. Sznurek przymocowany do czegoś, co okazało się składanym leżakiem plażowym, zaplątał się wokół szyi zwierzęcia. Żółw oczywiście nie był w stanie go usunąć i udusił się.

bESKuTPb

Zabiła go czyjaś głupota. Zdjęcie opublikowała organizacja The Fort Morgan Share the Beach, zajmująca się ochroną zagrożonych żółwi. Według jej członków wiele rzeczy bezmyślnie pozostawionych przez plażowiczów zostaje zmytych do morza i stanowi śmiertelne zagrożenie dla zwierząt.

Ile setek razy musimy prosić ludzi, aby zabrali z plaży swoje rzeczy? To powinno wynikać ze zwykłej przyzwoitości. Chyba wydrukuję to zdjęcie i pokażę następnym razem ludziom, którzy nie będą chcieli po sobie posprzątać - napisano na profilu grupy.

Rzeczy pozostawione na plaży zawsze są zagrożeniem dla zwierząt. Obrońcy przyrody podkreślają, że nawet jeśli nie zostaną wciągnięte do wody, mogą szkodzić w inny sposób. Leżaki pozostawiane na plaży w Alabamie uniemożliwiają żółwiom i ptakom zagnieżdżanie się w piasku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bESKuTPh
Zobacz także: Zobacz także: Wilki z Czarnobyla
bESKuTPC
KOMENTARZE
(24)
polk
3 lata temu
Brak kultury, a to przecież XX wiek.
ch.b
3 lata temu
Cebulak z tvn (zapomniałem nazwiska) nie nauczył jak zwracać do Walmartu???
Małgorzata 🌼
3 lata temu
Jeśli ludzkość nie przestanie syfu po sobie sprzątać, to prawnukowie już nie dadzą rady popływać 🏊i w piasku się pobawić😎. Opamietajcie się.👊. W domu też stracie pod siebie ?
bESKuTPD
A co, nie pra...
3 lata temu
Człowiek to największe zagrożenie na całej planecie. Głównie ze względu na swoją głupotę, którą się kieruję. Dlatego ludzkość musi wyginąć.
hitokiri
3 lata temu
bzdura. Pewnie tsunami albo huragan zmylo z plazy lezak
Noris
3 lata temu
Leżaki przy plażowe....ciekawe ile już tak odpłynęło.
darekg
3 lata temu
Zacznijmy handlować z Iranem, Rosją i Chinami, wypnijmy się na groźne spojrzenia USI i jego suwerena izraela oraz zapijaczone "władze" Jewropy i niech Polska wyjdzie wreszcie na poziom Niepodległości.A władze bijące POkłony przed żydami usuńmy z granic Polski. POPiS stąpa po cienkiej czerwonej linii !!!
Neo
3 lata temu
Wsaje rano i nic nie pamietam, gorzej wstaje rano i nie jestem w stanie nic zrobić. To tak jak by połączyć je dwie i pościć za mną no jest lepiej niż myślałem
ooo
3 lata temu
a tsunami to mało rzeczy porwało sprzed ludzkich domów? Raczej nikt normalny leżaka do wody nie wrzucił.
kaznodzieja m...
3 lata temu
To samo czeka florę i faunę w puszczy noteckiej jeżeli nic z tym nie zrobimy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przerażony
3 lata temu
To było jednak nieświadome, a co powiedzieć o przypadku z polskiego wybrzeża gdy znaleziono bałtyckiego delfina z rozprutym brzuchem?
gość
3 lata temu
wielu jest takich co matka wypluła z łona a zapomniała wychować
Lisek
3 lata temu
Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi
bESKuTPv
WagON
3 lata temu
prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić