o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Śmierć na Euro 2016. Zmarł angielski kibic

24
Podziel się

Starcia kibiców Rosji i Anglii w Marsylii z 11 czerwca zakończyły się tragicznie dla fana angielskiej drużyny.

Śmierć na Euro 2016. Zmarł angielski kibic
(AFP)
bDSRuzPF

Anglik doznał poważnego urazu głowy. Nie udało się go uratować. Zgon 51-letniego mężczyzny potwierdził rosyjski konsul we Francji, Daniel Boltaks - donosi newsme.com.ua.

W sprawie śmierci kibica będzie przeprowadzone śledztwo. Lokalna prokuratura zdecydowała już o aresztowaniu rosyjskich fanów podróżujących z Paryża do Lille na mecz ze Słowacją. Zatrzymano wszystkie osoby znajdujące się w autobusie, łącznie z kobietami i kierowcą. Zabrano ich do Marsylii, gdzie zostaną przesłuchani.

Do walk kibiców doszło podczas meczu Anglia - Rosja. Zamieszki wybuchły w Marsylii oraz w Lille, gdzie rozrywano spotkanie. Starcia rozpoczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Pod koniec meczu Rosjanie odpalili petardy i race. Po zakończeniu spotkania przedarli się do sektora Anglików, w którym rozpoczęła się regularna bitwa. Z kolei w Marsylii rosyjscy kibice prowokowali angielskich fanów na ulicach.

bDSRuzPH

UEFA zdyskwalifikowała reprezentację Rosji w zawieszeniu. Jeśli ponownie dojdzie do zamieszek z winy rosyjskich kibiców, ich drużyna zostanie wyrzucona z turnieju.

Autor: Olga Mazur

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDSRuzQi
KOMENTARZE
(24)
taak
5 lata temu
A jak u nas gadali że będzie niebezpiecznie i trzeba odebrać ta Francja to jest zaścianek nie potrafią zadbać o bezpieczeństwo itd
qweq
5 lata temu
Bo Rosjanie to rasa panów. Tak tam pojechali, tak się zachowują i tak są traktowani. Jest w internecie film umieszczony przez jednego z tych kiboli, zresztą jest tam fragment gdzie filmujący skacze po twarzy tej osoby która zmarła. Ten człowiek został deportowany do Rosji gdzie uważany jest za bohatera, publikuje film jak zamordował podludzia-Anglika.
Rafał
5 lata temu
Wschodnie bydło.
bDSRuzQj
Tete
5 lata temu
Przede wszystkim to porażka Francji jako organizatorów. Jak można nie zabezpieczyć takiej imprezy? Skandal. I nie piszcie o rosyjskiej dziczy, bo angielscy kibole wcale nie odstają.
Tola
5 lata temu
Czy Ci, co zachowują się okrutnie, biją, poniewierają innych, są bandytami, można ich nazwać kibicami?
Najnowsze komentarze (24)
obcy
5 lata temu
Rosjanie to bydło które nadzje się tylko do żezni na karmę dla dzikich zwierząt,a nie między cywilizowanych ludzi.
sie pamięta
5 lata temu
w zawieszeniu? Czyli 67543 ostrzeżenie...To mi przypomina potyczki między Chinami a Rosją. Tylko że wtedy Rosja wysyłała takie ostrzeżenia a w międzyczasie zwiększała produkcję trumien.
don
5 lata temu
Gdzie jest Parlament europejski.gdzie komisja europejska?!Rudzielec Tusk w sprawy polskie się wpierdziela a we Francji strajkują od tygodni,zamieszki i co ?!Żadna franca z UE się nie wtrąca że to nie konstytucyjne?!Żabojady wcale nie są przygotowani na organizację,Rosji zabrać prawo do organizacji MŚ i będzie spokój !
myciol3
5 lata temu
rosyjski konsul potwierdził zgon kibica angielskiego----litości redaktorku...
f4
5 lata temu
Znowu dzicz angielska szaleje powinni znowu nie wpuszczać do europy tych bandziorów
Quick
5 lata temu
Rosyjscy bandyci są przeszkoleni. Zostali wysłani, po to żeby robić zadymy. To jest sprawdzian reakcji Policji francuskiej.
Mariusz
5 lata temu
Angole prowokują więc dzieje się tak a nie inaczej są taką samą dziczą jak rosjanie i taka prawda.
milk
5 lata temu
znając życie to pewnie anglicy zaczeli a ruscy skończyli ale winni pewnie będą ruscy bo anglicy sa od tamtych równiejsi , jak maja kogoś wywalić to oby dwie druzyny
bDSRuzQb
dsz
5 lata temu
Powinni Rosjan i Anglików wywalić z Euro2016
mm
5 lata temu
do klasyka a dlaczego babci nie zgwałcili przecież oni wszystkich gwałcili tak ty ruso foby piszą babcia to pewnie hrabianka ludzie chleba nie mieli babcia miała pastę do zębów bajki to my ale nie nam synku
Tete
5 lata temu
Przede wszystkim to porażka Francji jako organizatorów. Jak można nie zabezpieczyć takiej imprezy? Skandal. I nie piszcie o rosyjskiej dziczy, bo angielscy kibole wcale nie odstają.
klasyk2012
5 lata temu
To jest dzicz !!!.. w czasie frontu II-wojny jak wpadli do domu mojej babci to pastę do zębów cała tubkę zjadł i i krzyczał "ot charaszo " A w Petersburgu na libacji alkoholowej pokrajali małolatę w łazience i w wannie i zrobili z jej części ciała obiad. Ich koleżanka nawet powiedziała że obiad był dobry....!/ ale jak się zorientowała i udało się jej uciec jakimś sposobem to się to wszystko wydało.... I co mości WASALE ?! wiemy z kim mamy do czynienia ?!
stanik
5 lata temu
powinni wydalić kibiców natychmiast ,a drużyna niech gra dalej bez kibiców ,zobaczymy co są warci ale na boisku
Aga
5 lata temu
Przepraszam, ale kto rozsadny w ogole idzie w tlum i kogo rozsadnego intersuja te cale rozgrywnki. Przeciez to jest do przewidzenia, ze w tlumie cos sie moze stac. Rownie dobrze, moglby byc zamach terrorystyczny. Dlaczego sluzby tylko robily teatr i odgradzaly sie taczami od galganstwa.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić