Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

"Swatka ISIS" naganiała dziewczyny terrorystom. Teraz błaga o pomoc

202

"Swatka ISIS" zwabiała dziewczyny do Syrii, aby przyłączały się do organizacji i wychodziły za mąż za terrorystów. Po 4 latach takiej działalności "zmądrzała" i chce wrócić do dawnego, wygodnego życia w Wielkiej Brytanii. Dziewczyna błaga władze w Londynie o możliwość powrotu.

"Swatka ISIS" naganiała dziewczyny terrorystom. Teraz błaga o pomoc
(Twitter, Newsypeople)

Tooba Gondal, jest znana także jako „swatka ISIS”. W 2015 roku przeniosła się z Wielkiej Brytanii do Syrii, aby przyłączyć się do grupy terrorystycznej. Przez lata zachęcała młode kobiety do przyjazdu do Syrii, aby poślubiły bojowników.

Kobieta świętowała także masakrę w Bataclan oraz zamieszczała zdjęcia z bronią. Ponadto Tooba znana jest z wychwalania swojej religii i popierała radykalizm.

Na początku tego roku próbowała uciec, aby wrócić do Wielkiej Brytanii. Jednak przy granicy z Turcją została zatrzymana przez siły kurdyjskie i wysłana z dziećmi do obozu w Ain Issa.

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Teraz w liście otwartym błaga Wielką Brytanię o możliwość powrotu. Twierdzi, że nie jest już żadnym zagrożeniem, a ISIS ją zmanipulowało.

Desperacko pragnę, aby rząd brytyjski zabrał nas z powrotem. Chcę udowodnić, że się zmieniłam, że jestem o wiele lepsza. Chcę stanąć przed sądem brytyjskim i odkupić winy. Chciałbym, aby Wielka Brytania przyjęła moje przeprosiny i dała mi kolejną szansę – napisała Tooba.

Kobieta twierdzi, że organizacja ją zmanipulowała. Była przekonana, że dołączenie jest obowiązkiem każdego muzułmanina. Podobno chciała wielokrotnie uciec, ale bała się o swoje życie.

Tooba dodaje, że jej dzieci są niewinne. Nie pozwalała aby poddano je radykalizacji. Do tej pory kobieta spotkała się jedynie z odmową powrotu.

Brytyjski rząd odmówił powrotu także innej kobiecie. Shamima Begum twierdzi, że była ofiarą Tooby i także została zmanipulowana przez ISIS. W 2015 roku, mając zaledwie 15 lat, opuściła Wielką Brytanię. Teraz może zapomnieć o powrocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić