REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 22 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kacper Krysztofik17.04.18 (13:52)

Syryjczycy odkryli bazę rebeliantów. To podziemia szpitala w Doumie

Terrorystyczna grupa Jaysh al-Islam (Armia Islamu) wykorzystywała rozległy system podziemnych tuneli znajdujących się pod szpitalem w syryjskiej Doumie jako kryjówkę i skład broni. Żołnierze Armii Syryjskiej właśnie opublikowali nagranie z tych podziemi.
Youtube.com

*Placówka medyczna miała być gwarancją bezpieczeństwa rebeliantów. * Jednak to odkrycie prawdopodobnie nie pozostawi żadnej z sił obojętną, nawet wobec takich miejsc jak szpitale, gdzie leczeni są m.in. cywile poszkodowani w wyniku nieustającej wojny domowej.

Wojskowi reprezentujący syryjski rząd pokazali jak wygląda długi rozległy system korytarzy. Bynajmniej, nie jest to przykład ubogich ziemianek połączonych ciasnymi tunelami - przejścia są szerokie na cztery metry, a wysokością sięgają nawet sześciu metrów. Na nagraniu widzimy, że kryjówka została profesjonalnie przygotowana - na ścianach tunelu można zauważyć specjalne wzmocnienia, które mają zapobiec jego zawaleniu w czasie bombardowania. Ponadto uwagę zwraca duża ilość pomieszczeń oraz poprowadzona wszędzie elektryczność.

REKLAMA

*Syryjscy żołnierze weszli do Doumy po tym jak przejęli kontrolę nad regionem wschodniej Ghouty. * Umożliwiły to m.in. amerykańskie ataki na fabrykę broni chemicznej. Obecnie na tych terenach prowadzone są działania mające na celu rozbrojenie niebezpiecznego regionu - żołnierze szukają ukrytych na drogach usuwanie min i unieszkodliwiają pułapki zastawione w strategicznych miejscach. Następnym celem syryjskiej armii będzie region wschodniego Damaszku, nad którym terroryści z ISIS wciąż mają kontrolę.

Wikimedia Commons CC BY

*Zobacz także: Nowa "zimna wojna". Jacek Żakowski wskazuje na polski wątek *

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij