REKLAMA
Odświeżone 6 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kacper Krysztofik17.04.18 (13:52)

Syryjczycy odkryli bazę rebeliantów. To podziemia szpitala w Doumie

Terrorystyczna grupa Jaysh al-Islam (Armia Islamu) wykorzystywała rozległy system podziemnych tuneli znajdujących się pod szpitalem w syryjskiej Doumie jako kryjówkę i skład broni. Żołnierze Armii Syryjskiej właśnie opublikowali nagranie z tych podziemi.
Youtube.com

Placówka medyczna miała być gwarancją bezpieczeństwa rebeliantów. Jednak to odkrycie prawdopodobnie nie pozostawi żadnej z sił obojętną, nawet wobec takich miejsc jak szpitale, gdzie leczeni są m.in. cywile poszkodowani w wyniku nieustającej wojny domowej.

Wojskowi reprezentujący syryjski rząd pokazali jak wygląda długi rozległy system korytarzy. Bynajmniej, nie jest to przykład ubogich ziemianek połączonych ciasnymi tunelami - przejścia są szerokie na cztery metry, a wysokością sięgają nawet sześciu metrów. Na nagraniu widzimy, że kryjówka została profesjonalnie przygotowana - na ścianach tunelu można zauważyć specjalne wzmocnienia, które mają zapobiec jego zawaleniu w czasie bombardowania. Ponadto uwagę zwraca duża ilość pomieszczeń oraz poprowadzona wszędzie elektryczność.

REKLAMA

Syryjscy żołnierze weszli do Doumy po tym jak przejęli kontrolę nad regionem wschodniej Ghouty. Umożliwiły to m.in. amerykańskie ataki na fabrykę broni chemicznej. Obecnie na tych terenach prowadzone są działania mające na celu rozbrojenie niebezpiecznego regionu - żołnierze szukają ukrytych na drogach usuwanie min i unieszkodliwiają pułapki zastawione w strategicznych miejscach. Następnym celem syryjskiej armii będzie region wschodniego Damaszku, nad którym terroryści z ISIS wciąż mają kontrolę.

Wikimedia Commons CC BY

Zobacz także: Nowa "zimna wojna". Jacek Żakowski wskazuje na polski wątek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl .

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij