o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Tajemnica zaginięcia MH370. "Samolot mógł potajemnie wylądować"

77
Podziel się

Jeff Wise wymienił kraje, w których MH370 mógł - jego zdaniem - wylądować. Autor książki "The Plane That Wasn’t There" przedstawił zaskakującą hipotezę na temat zaginionego 5 lat temu samolotu Malaysia Airlines.

Tajemnica zaginięcia MH370. "Samolot mógł potajemnie wylądować"
(Getty Images, Rahman Roslan)
bDTIMSgR

Kluczowym tropem ma być zniknięcie z radarów. Autor książki na temat zaginionego samolotu malezyjskich linii, przedstawił nową koncepcję na temat losów maszyny i jego pasażerów. Jeff Wise uważa, że MH370 mógł w pewnym momencie wylądować, a potem znowu wzbić się w powietrze.

Wielką niewiadomą jest to, co wydarzyło się między godziną 18.28 a 19.41. Czy samolot wykonał jeden okrąg, latał w kółko, a może nawet wylądował gdzieś i wystartował ponownie? - zastanawia się Wise.

Gdzie mógłby wylądować? Wise uważa, że mogło się to zdarzyć w Malezji lub w którymś z sąsiednich krajów - informuje serwis express.co.uk. Jak podkreśla, najbliżej są Tajlandia, Indonezja, Kambodża i Wietnam. Każdy z wymienionych krajów ma na swoim terytorium rozległą dżunglę lub góry z ukrytymi pośród nimi lokalnymi lądowiskami.

bDTIMSgT

Zaginięcie MH370 to jedna z największych zagadek lotnictwa. Pomimo zakrojonych na ogromną skalę poszukiwań do tej pory nie udało się zlokalizować wraku. Samolot zaginął 8 marca 2014 roku, niedługo po starcie z Kuala Lumpur. Jego portem docelowym miał być Pekin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Piąta rocznica zaginięcia samolotu MH370
bDTIMShu
KOMENTARZE
(77)
kpt. Arianato...
2 lata temu
4 miesiące po zaginięciu MH 370 samolot tych samych linii, tego samego typu zostaje zestrzelony nad Ukrainą przez separatystów. Rodzą się pytania.
wierny
2 lata temu
gdy w gre wchodza tony zlota to wszystko jest mozliwe
Kapitan Sowa
2 lata temu
Przecież doskonale wiadomo co się stało i co przewoził. A teraz nie ma już relacji świadków lądowania? I na dodatek zagubił się MMS i SMS od pasażera?
bDTIMShv
doc
2 lata temu
Oczywiście, Boeing 777 na pewno wyląduje na małym, dzikim lądowisku... A nawet, jeżeli jakimś cudem tam usiądzie, to już na pewno nie wystartuje. Przecież to kolos który potrzebuje 3-4km pasa startowego.
OBSERWATORRA
2 lata temu
JA TO MYŚLĘ ŻE ŁADUNEK ZŁOTA KTOŚ ZWINOŁ WCZEŚNIEJ I DLATEGO ZOSTAŁ STRĄCONY PRZEZ JAKIEŚ SŁUŻBY KTO MA WIEDZIEĆ CO SIĘ STAŁO TO WIE TYLKO ZWYKŁYCH LUDZI ŻAL
Najnowsze komentarze (77)
xxxx
2 lata temu
To ukradł ten samolot Fantomas, lub Arsen Lupo.
nitro
2 lata temu
Zapytać żydów...
Janusz
2 lata temu
Ten samolot mógł wylądować i po załatwieniu czegoś supertajnego wystartować znów w celu rozbicia w oceanie, ale jest to mało prawdopodobne. Jest niewiele miejsc, w których może lądować maszyna o masie własnej ponad 140 ton. A jeszcze mniej miejsc, w których można wylądować takim samolotem i coś zrobić bez świadków.
Ryszard
2 lata temu
a co na tajna policja?? no do roboty wyjaśnić sprawę
mh
2 lata temu
jak leca politycy lub wazni ludzie...cos sie nagle dzieje...zastanawiajace
rafa
2 lata temu
Tak, ten samolot świetnie się nadawał do lądowania w dżungli. Lądując wyciął sobie wśród drzew tor, następnie zawrócił i korzystając z nowo utworzonego pasa wzbił się w powietrze.
Ultra
2 lata temu
Kretynskie teorie, jak można coś takie publikować. Przecież po paru miesiącach na brzegu ludzie znajdowali części tej maszyny. To co, ktoś porozrzucal kawałki takiej samej maszyny, aby zmylic śledczych. Ludzie takie bajki to możesz sobie gadać swoim kolegą
jk
2 lata temu
Na samym środku Oceanu Indyjskiego jest amerykańska baza wojskowa Diego Garcia z odpowiednio długim pasem startowym i w tym kierunku samolot leciał.
bDTIMShn
hite
2 lata temu
wazne jest co lub kto byl na pokladzie tego samolotu :)
Manolo
2 lata temu
Wygląda mi to na robotę Jankesów.
o co tu chodz...
2 lata temu
7 ton złota, jacys naukowcy conajmiej podejrzani...
424
2 lata temu
Po co ??????
Jak jest bied...
2 lata temu
Weźmie kredyt i kupi sobie taką drugą .
tu brzoza
2 lata temu
Antek - Dajesz, DAJESZ !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić