Takie święto muzyki i tańca jest tylko jedno

0

Od 29 do 31 lipca Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury organizuje ósmą edycję Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. Już można się zapisywać.

Takie święto muzyki i tańca jest tylko jedno
(Shutterstock.com)

W programie są trzy dni i trzy noce prawdziwego muzyczno-tanecznego święta! Plac Zebrań Ludowych (znajdujący się w samym sercu Gdańska), przekształci się w miasteczko festiwalowe ze Strefami Tanecznymi, Muzyczną Sceną Główną, Graffiti, Strefą Chillout i wieloma innymi przestrzeniami różnych aktywności. To jedyny festiwal o takiej formule w Polsce, a drugi w Europie. Czterech światowej klasy tancerzy, 14 godzin warsztatów w dwóch strefach tanecznych: Power of Flava i Art Of Dance, także Hip Hop, Popping, House i Dancehall pod kierunkiem wybitnych i utalentowanych tancerzy oraz widowiskowe bitwy taneczne. A wieczorami 12 koncertów muzycznych na dużej scenie plenerowej.

Główną atrakcją Festiwalu jest dwudniowy cykl warsztatów tanecznych. Do dyspozycji gości Festiwalu zostaną oddane profesjonalnie przygotowane namioty taneczne. Wychodząc z założenia, że taniec to nie tylko pasja, ale również sztuka, kultura i styl bycia, organizatorzy stworzą alternatywną wobec stricte muzycznych festiwali, wakacyjną formę spędzenia czasu wolnego.

Do tej pory festiwal gościł choreografów z całego świata. Przyjeźdżali m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Japonii, Algierii, Niemiec czy Rosji. Nie inaczej będzie i w tym roku. W specjalnie przygotowanych strefach tanecznych Power of Flava i Art Of Dance odbędą się warsztaty pod okiem największych światowych gwiazd tańca. W tym roku warsztatowicze będą mieli okazję ćwiczyć popping z Nelsonem, hip hop z Ukay’em, house z niezastąpionym Mamsonem oraz dancehall z Lorenzo Hanna.

Po warsztatach uczestnicy będą mielisprawdzić się w walkach tanecznych. Tegoroczne bitwy odbędą się w czterech kategoriach pod okiem
największych gwiazd tanecznej sceny. Walki z poppingu sędziować będą Nelson, Bionic Man i Lipskee, dancehall zatańczą pod okiem Lorenzo Hanna, Swaggi Maggi oraz Kasi Jukowskiej, hip hop natomiast posędziują Mamson, Ukay i Ben Wichert, a breakdance przebiegnie pod okiem największych bboys nie tylko z Polski, ale również Europy - Bboy Blanka, Bboy Skoora, Bboy Decó.

**Więcej informacji na temat zapisów znajdziecie na stronie festiwalu.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić