Barbara Jaros
|

Teoria spiskowa przetrwała 70 lat. Są wyniki badania DNA

144 reakcje
0
0
144
Podziel się

Rudolf Hess, jeden z najbliższych współpracowników Hitlera, spędził w więzieniu ostatnie 46 lat życia. Do tej pory wiele osób twierdziło, że zamiast niego w zakładzie karnym wyrok odsiadywał sobowtór.

Teoria spiskowa przetrwała 70 lat. Są wyniki badania DNA
(East News)

Prawdę ujawniły dopiero badania DNA. Naukowcy obalili jedną z najdłużej utrzymujących się teorii spiskowych związanych z II wojną światową. Po porównaniu próbki materiału genetycznego Hessa z tym należącym do jego żyjącego krewnego okazało się, że podobieństwo między nimi wynosi 99,9 proc. Jest więc pewne, że to zbrodniarz wojenny spędził prawie pół wieku za murami więzienia Spandau - donosi newscientist.com.

W 1941 roku Rudolf Hess przedostał się z Niemiec do Szkocji. Miał zamiar złamać porozumienie pokojowe między państwami. Jego plan się nie powiódł - jeden z przywódców III Rzeszy został aresztowany. W 1946 roku po procesie norymberskim trafił do zakładu karnego, gdzie zmarł śmiercią samobójczą w roku 1987.

Wielu miało wątpliwości, czy więzień "Spanadau #7" to rzeczywiście Hess. Przez wiele lat mówiono, że prawdziwemu zbrodniarzowi udało się uciec o osiedlić się w innym kraju. Gdy w 2011 roku skremowano jego szczątki, obalenie tej teorii wydawało się niemożliwe. Okazało się jednak, że w zakładzie karnym zachowało się jednak DNA współpracownika Hitlera. W 1982 roku brytyjski doktor W. Hugh Thomas zabezpieczył próbkę krwi, którą pobierał od więźnia podczas rutynowego badania.

Teoria, według której osadzony "Spandau #7" był oszustem jest bardzo niewiarygodna, dlatego uważamy ją za obaloną - napisali naukowcy.

Austriaccy specjaliści kryminalistyki musieli jeszcze znaleźć krewnego Hessa. Jak przyznał prowadzący badanie biolog molekularny Jan Cemper-Kiesslich, nie było to łatwe, ponieważ rodzina "bardzo ceni sobie swoją prywatność", a nazwisko Hess jest w Niemczech popularne. Ostatecznie udało się uzyskać próbkę. Rodzina nie chce jednak komentować tej sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

144
0
0
KOMENTARZE
(144)
kazio stary
rok temu
To już można zwariować!Grzebią,grzebią w faktach, gdzię beneficjenci już dawno nie istnieją a i świadków też już nie ma. A ja się pytam o: Papałę,Kulczyka,Lepera i innych(?).
bubek.
rok temu
A czy sobowtórem nie mógł być krewny Hessa ?
abc
rok temu
"W 1941 roku Rudolf Hess przedostał się z Niemiec do Szkocji. Miał zamiar złamać porozumienie pokojowe między państwami." Nie zlamac a wrecz przeciwnie, wynegocjowac porozumienie pokojowe, W 1941 wojna miedzy Niemcami i Wielka Brytania trwala w najlepsze. Co za glab pisze artykuly tak falszujace historie, i jaki glab naczelny to zatwierdza?
Asd
rok temu
Tylko GW, TVN i wszystkie niemieckie media mówią prawdę - to sa rzetelne media :-))
Wk
rok temu
A kiedy koncerny niemieckie odpowiedzą za śmierć robotników przymusowych oraz rabowanie mienia polskich przedsiębiorstw?
Najnowsze komentarze (144)
e
12 miesięcy temu
no tak, u nas lekarz weterynarz też przybijał pieczątke, krowa zdrowa, żyje. Do uboju. smacznego obiadku;)
grubybmw
12 miesięcy temu
Dziwne że przez cały czas odsiadki, unikał kontaktu z rodziną. Przez 46 lat nie zobaczył się z nikim bliskim, to jest normalne? Angole jak zwykle łżą w żywe oczy. Gen. Sikorski też zginął w katastrofie? ORP Orkan wiózł zwłoki do Anglii i na jego pokładzie doszło do "ciekawych" sytuacji, może ktoś jeszcze zdoła to kiedyś opisać... Na razie gnoje utajnili fakty na następne 25 lat. Himmler też był "oryginalny", he, he. Nawet tzw. znaki szczególne, "pasowały" jak ulał...
50latek
12 miesięcy temu
Krew łatwiej podmienić niż człowieka , ale mi pewność.
maciek
12 miesięcy temu
redaktorze poczytaj trochę historii, trwała wojna to jaki pakt miał złamać Hess
>
12 miesięcy temu
a co z DNA Hitlera?
Leon G. Oretz...
12 miesięcy temu
Absolutnie mi go nie szkoda, ale to w jaki sposób dał sobie odebrać wolność było idiotyczne. Facet leciał tak naprawdę świadomie w gniazdo szerszeni.
polo
12 miesięcy temu
nie wierze juz w nic co tu wypisujecie wiec wkładam to w teorie spiskowe niepotwierdzone.
Sylwia
12 miesięcy temu
myślę że sytuacja panująca i tym że pięknym miejscu jest w san raz do telewizji...
Pol
12 miesięcy temu
Naukowcy mogą być skorumpowani tak samo jak św. pamięci prezydent wielkiego miasta na literę G.
Adolf
12 miesięcy temu
Pierwsze słyszę o tej teorii, żeby ktoś myślał że to jego sobowtór. Jak zwykle chyba dorabiacie historię.
don Vito
12 miesięcy temu
Miał zamiar w pojedynkę złamać porozumienie. A to zbrodniarz!
tylko nie mów...
12 miesięcy temu
spoko, nie powiem o co tu chodzi?? co ja miałem załatwić!! poczekaj paczki nadam
Jerzy
12 miesięcy temu
kto zabezpiecza próbkę krwi podczas rutynowego badania i przetrzymuje ją 5 lat ??? i pytanie drugie kto kremuje zwłoki 3 lata po śmierci klienta ??? i pytanie 3 prawdopodobieństwo 99,9 % ???
Elvis
12 miesięcy temu
W biedronce bylem przedwczoraj
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić