o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Theresa Knorr. Historia matki-potwora

55
Podziel się

Była jak Dr Jekyll i pan Hyde w jednym. Potrafiła okazywać miłość swoim dzieciom, by za chwilę je torturować i zabijać. Mrożącą krew w żyłach historię Theresy Knorr i jej ofiar przypomina dla nas Riley24, popularna "wykopowiczka" zajmująca się sprawami kryminalnymi.

Theresa Knorr. Historia matki-potwora
(twitter.com/canalaetv)
bEKsyqeZ

Theresa Knorr urodziła się 12 marca1946 roku w Sacramento w Kalifornii. Miała trójkę rodzeństwa, jej ojciec pracował w lokalnej mleczarni, a matka w tartaku. Na początku lat 50. XX wieku przenieśli się do większego domu. Wydawali się być przykładną rodziną.

Sielanka skończyła się jednak pod koniec lat 50., gdy u ojca zdiagnozowano chorobę Parkinsona, która uniemożliwiła mu pracę. Mężczyzna załamał się i pogrążył w depresji, wyładowywał swój gniew na dzieciach. Utrzymanie spoczęło na barkach matki, jednak ta zmarła w 1961 roku.

Był do wielki cios dla Theresy, która była z nią bardzo związana. Dodatkowo rodzina straciła jedynego żywiciela i wkrótce musiała sprzedać dom.

bEKsyqfb

Pierwsze małżeństwo

W 1962 roku zaledwie 16-letnia Theresa wyszła za mąż za o 5 lat starszego Clifforda Clyde Sendersa. Wkrótce rzuciła szkołę i już rok później urodziła pierwsze dziecko, syna Howarda. Kobieta była bardzo apodyktyczna w stosunku do męża i trzymała go na bardzo krótkiej smyczy.

5 lipca 1964 między małżeństwem doszło do kolejnej kłótni. Clifford próbował wyjść z domu i w tym momencie Theresa strzeliła mu w plecy. Mężczyzna zmarł. Kobieta została postawiona w stan oskarżenia, jednak zabójstwo zostało uznane za samoobronę i uniewinniono ją.

Była już wtedy w kolejnej ciąży i w 1965 roku przyszło na świat jej drugie dziecko, Sheila.

bEKsyqfh

Kolejny mąż, kolejne dzieci

#

Niedługo po śmierci męża Theresa rozpoczęła romans z pewnym niepełnosprawnym weteranem. Mężczyzna jednak szybko ją rzucił, ponieważ nadużywała alkoholu, urządzała dzikie awantury i zdradzała go.

W 1966 roku wyszła za mąż za jego przyjaciela, Roberta Knorra. Była już wtedy w siódmym miesiącu ciąży i niedługo po ślubie urodziła swoje trzecie dziecko, córkę Suesan.

bEKsyqfi

W 1967 roku urodził się William, a rok później Robert. Theresa oskarżała męża o zdrady i ostatecznie w czerwcu 1970 roku para rozwiodła się. Dwa miesiące później na świat przyszło ostatnie, szóste dziecko kobiety, córka Theresa nazywana Terry.

Narodziny potwora

#

Theresa Knorr wyszła za mąż jeszcze dwukrotnie, w 1971 roku (rozwód w 1972) i 1976 (rozwód również w 1976). Wspomnienia czterech nieudanych małżeństw topiła w jeszcze większej niż dotychczas ilości alkoholu. Stawała się coraz brutalniejsza i bardziej porywcza wobec dzieci.

Najmłodsza córka wspomina, że była jak „Dr Jekyll i pan Hyde". W jednej chwili była kochającą matką, aby w następnej sekundzie stać się potworem. Przestała widywać się z ludźmi, nie wychodziła z domu i nie przyjmowała żadnych gości.

bEKsyqfj

Pod koniec lat 70. pozbyła się nawet telefonu, aby utrudnić dzieciom kontakt ze światem zewnętrznym.

Wraz z upływem czasu traktowała je zresztą coraz gorzej. Oprócz „zwykłego” bicia, przypalała je także papierosami, rzucała w nie nożami, trzymała pistolet przy ich głowach i karmiła na siłę. Zmuszała je nawet do przytrzymywania się nawzajem podczas tortur.

Znacznie lepiej traktowała synów niż córki. Kobieta stawała się coraz starsza i brzydsza. Była przekonana, że urodę zabierają jej dorastające i rozwijające się córki.

bEKsyqfk
Biedna Suesan

#

Zdecydowanie najgorzej traktowała Suesan. Kobieta nie tylko biła córkę, ale również zmuszała do tego pozostałe dzieci, które na dodatek musiały ją molestować.

Zrozpaczona Suesan uciekła z domu, jednak policja nie uwierzyła w jej zeznania i wkrótce przywieźli ją z powrotem do domu. Theresa wypisała ją ze szkoły, co niedługo później zrobiła także z pozostałymi dziećmi.

W 1982 roku paranoja kobiety wzrosła do tego stopnia, że uznała, iż Suesan jest wiedźmą i rzuca na nią klątwę, aby tyła. Theresa postrzeliła ją w plecy, jednak nastolatka przeżyła.

Została umieszczona w wannie i pozostawiona pod opieką sióstr. O żadnej opiece medycznej nie było mowy. Rana została zabandażowana, a kula pozostawiona w ciele dziewczyny. Dwa lata później Theresa dźgnęła córkę nożyczkami, ale ponownie dziewczyna szczęśliwie nie straciła życia.

Wielokrotnie prosiła matkę, aby pozwoliła jej odejść i zamieszkać na Alasce. O dziwo Theresa w końcu zgodziła się, ale warunek był jeden. *Najpierw muszą wyjąć z ciała Suesan kulę, aby usunąć wszelkie dowody winy. *

Kobieta zmusiła do tego jednego z synów, Roberta. 16-latek wydłubał kulę kuchennym nożem, jednak po kilku dniach w ranę wdała się infekcja. Dziewczyna zwijała się z bólu, a jej oczy nabrały żółtego koloru. Zapadła w śpiączkę.

16 lipca 1984 roku Theresa związała Suesan i zatkała jej usta. Zmusiła dwóch synów, Roberta i Williama, do włożenia dziewczyny i jej rzeczy do bagażnika auta. Następnie wywieźli ją nad brzeg strumienia, gdzie została porzucona, oblana benzyną i podpalona.

Czas na Sheilę

#

To wydarzenie nie wstrząsnęło jednak zbytnio Theresą i już niedługo później jej głównym obiektem nienawiści została druga córka, Sheila. Kobieta była bezrobotna i utrzymywała się z zasiłku, więc zmusiła córkę do prostytuowania się.

Dziewczyna nie miała odwagi, aby sprzeciwić się matce i spełniała jej żądania. Po pewnym czasie nawet dobrze na tym zarabiała.

Jednak już w połowie 1985 roku Theresa oskarżyła Sheilę o ciążę i zarażenie jej chorobą weneryczną przez korzystanie z tej samej toalety. Kobieta za karę ciężko pobiła córkę, związała ją i zamknęła w dusznej szafie bez jedzenia i picia.

Najmłodsza córka, Terry, próbowała pomóc siostrze, jednak bezskutecznie. Sheila powiedziała jej wtedy, że matka zabiła Suesan, teraz pewnie zrobi to samo z nią, a Terry będzie następna. Trzy dni później, 3 czerwca, z szafy wydobyło się głośne uderzenie i nastała cisza.

Theresa zdecydowała się do niej zajrzeć dopiero po kolejnych trzech dniach, gdy w domu unosił się już intensywny zapach rozkładających się zwłok.

Ciało Sheili zostało włożone do starego kartonu i porzucone na polu.* Zostało odkryte już po kilku godzinach, jednak policji nie udało się ustalić kim była zmarła dziewczyna, ani co było przyczyną śmierci. *Sheila została nazwana: Jane Doe #6607-85.

Theresa nie mogła pozbyć się z domu zapachu zwłok. Bała się, że ktoś może powiązać ją z morderstwem. Spakowała wszystkie rzeczy i kazała jedynej wciąż żywej córce, Terry, podpalić dom. Ogień szybko został zauważony przez sąsiadów i została wezwana straż pożarna.

Do 1991 roku wszystkie dzieci oprócz Roberta opuściły Theresę. Matka i syn przeprowadzili się do Las Vegas. Wciąż brakowało im pieniędzy, więc mężczyzna zdecydował się na napad na bar. Podczas ataku zabił jednak barmana, został złapany i skazany na 16 lat więzienia.

Theresa przeniosła się do Salt Lake City w Utah.

Zeznania Terry

#

Po odejściu od matki Terry postanowiła opowiedzieć policji o wszystkim co działo się w jej rodzinnym domu. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ mimo wszystko Theresa była jej matką i Terry ją kochała.

Funkcjonariusze jednak nie uwierzyli w jej zeznania i odprawili z kwitkiem. W 1992 roku kobieta skontaktowała się z programem telewizyjnym „America's Most Wanted”. Tam potraktowano jej słowa poważnie i rozpoczęto dziennikarskie śledztwo.

Na skutek zgromadzonych dowodów policja rozpoczęła dochodzenie i 4 listopada 1993 roku postawiono zarzuty Theresie, Williamowi i Robertowi. Obaj mężczyźni początkowo odmówili składania zeznań, jednak później przyznali się do udziału w zabójstwie sióstr.

Theresa nie przyznawała się do winy, jednak zmieniła zdanie, gdy dowiedziała się, że Robert ma zamiar zeznawać przeciwko niej w zamian za zmniejszenie wyroku. Obawiała się kary śmierci, więc 17 października 1995 roku przyznała się do zabicia córek.

Kobieta została skazana na dwukrotne dożywocie, jednak może ubiegać się o zwolnienie warunkowe w 2027 roku. Będzie miała wtedy 80 lat. Robert został skazany na trzy lata pozbawienia wolności, które odbywał równolegle z karą więzienia za zabicie barmana. Zarzuty wobec Williama zostały zawieszone, a sam mężczyzna poddał się terapii.

Terry twierdzi, że mimo wszystko wciąż kocha Theresę i wybaczyła jej piekło, jakie urządziła swoim dzieciom. Na podstawie tej sprawy nakręcono w 2010 roku horror „The Afficted”.

Przeczytaj też inne teksty Riley24 publikowane w o2.pl:

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Więcej o Riley24 znajdziesz tutaj

bEKsyqfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Diabel
3 lata temu
A policjanci którzy olali sprawę to co święte krowy
F U
3 lata temu
psychole o psycholach C. D
Normalny
3 lata temu
USA to chory kraj, chorzy ludzie.
bEKsyqfD
Rychu
3 lata temu
To koniec wiecej nie korzystam z przypraw Knorra. Nie wiadomo co tam siedzi.
Bibi
3 lata temu
Boże, dziekuje Ci za to, ze mam normalnych rodzicow...
syl
3 lata temu
Boże święty!!!!!!!
Nie zjem
3 lata temu
Już nigdy nie kupię zupki Knorr.
to jest tak
3 lata temu
NIE KUPUJCIE ZUPEK KNORR. JUZ WIECIE CO TAM JEST
Ojciec
3 lata temu
Nie mówcie, że mężczyźni są źli. Mam niedobrą żonę, złą dla dzieci i dla mnie. Panie psycholog nie przejmują się dziećmi ,ciągle szukają- co skłania " biedną" mamę do bycia złą. Faceta już dawno by posłali za kraty, a ja walczę , bo przecież widać, że dzieci nikt , nawet złej babie nie zabierze i nie odda ojcu
lol
3 lata temu
Masakra jakaś... Że tez takie rzeczy naprawdę sie zdarzają. Historia rodem z jakiegoś horroru; Co za demoniczna postać....
Ssa
3 lata temu
Boże, czemu nie krzesło, każdej okruszyny chleba dla niej szkoda!
Smakosz
3 lata temu
Wolę Winiary,zdecydowanie.
-prawda
3 lata temu
Matka KAT agresor, zabojca genetyczny. Dzieci tj,synowie odziedziczyly te geny.Siostry byly bez tych genow, ale byly typowymi ODIARAMI swej Matki-KATA.Tak to jest jak jest sie na wylacznym utrzymaniu takiego kata, nie uczy sie, nie ma wlasnego planu wyjscia z domu patologicznego. Trzeba sie usamodzielnic i wtedy nigdy nie wchodzi w gre typ Ofiary. Ofiary z reguly nie sa niezalezni i samodzielni. Normalny czlowiek idzie do Prokuratury, znanej gazety, szkoly (Dyrektor, wychowaczyni) i ma odrazu pomoc nie tylko Psychologa, ale dach nad glowa w normalnym srodowisku. Jak mozna sobie pozwolic na niszczenie siebie niewinnej, osoby????????????Agresja, katowanie osoby to przeciez niska samoocena i w wiekszosci choroba psychiczna!!!!Unika sie takich rodzin!!!!Kazdy jest kowalem swegolosu mlodziaki!!!!Uczcie sie, badzcie niezalezni, samodzielni z planami na przyszlosc!!!!
bEKsyqfv
ja
3 lata temu
gdzie byli ludzie pytam sie wystarczylo to sprawdzic okrucienstwo zwyrodnienie skad sie tacy ludzie biora
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić