REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
02.12.19 (18:13)

Tom Hanks wzruszył Polaków. Piękny gest aktora

Aktor Tom Hanks postanowił przekazać jedno ze swoich kultowych aut na licytację. Wyremontowana i piękna Syrena zostanie sprzedana już w przyszłym roku. Pieniądze trafią do Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać.
dominik bindl / Getty Images

2 grudnia o godzinie 9 w Bielsku Białej na Placu Ratuszowym odsłonięto Syrenkę należącą do Toma Hanksa. Samochód został zaprezentowany, ponieważ już w przyszłym roku ma trafić na aukcję. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Organizatorką akcji jest Monika Jaskólak, prezes Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać. Dwa lata temu dzięki niej Tom Hanks otrzymał wymarzonego Fiata 126p. Kobieta nie tylko zorganizowała samochód, ale także jego remont i transport.

REKLAMA

Aktor Tom Hanks, wzruszony tym gestem, postanowił się odwdzięczyć. W ubiegłym roku głosił, że szuka Syrenki wyprodukowanej w Bielsku-Białej w latach 1972-1983. Planował ją kupić i wyremontować, a później przekazać fundacji Moniki Jaskólak.

Zobacz także: Syrena - kultowe auto PRL-u

Plan Toma Hanksa się powiódł. Pan Zbigniew Baran z Krakowa przekazał samochód, który później wyremontowano za darmo.

Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że Tom Hanks sam zaproponował swoją pomoc dzieciom. Postanowił wyremontować Syrenkę, która zostanie finalnie zlicytowana, a dochód przekażemy na Oddział Psychiatryczny Szpitala Dziecięcego w Bielsku-Białej - pisze Fundacja Nie Wypada Nie Pomagać.

Samochód trafi na licytację najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Zaprezentowano go jednak już teraz, ze względu na to jakim miesiącem jest grudzień. To czas największych ilości prób samobójczych i pogłębiania się depresji. Opieka psychiatryczna dla dzieci wciąż działa bardzo źle. Brakuje specjalistów, a na wizytę u lekarza czeka się czasem kilka miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij