Wróć na
aktualizacja

Tom Hanks wzruszył Polaków. Piękny gest aktora

42
Podziel się

Aktor Tom Hanks postanowił przekazać jedno ze swoich kultowych aut na licytację. Wyremontowana i piękna Syrena zostanie sprzedana już w przyszłym roku. Pieniądze trafią do Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać.

Tom Hanks
Tom Hanks (Getty Images, dominik bindl)

2 grudnia o godzinie 9 w Bielsku Białej na Placu Ratuszowym odsłonięto Syrenkę należącą do Toma Hanksa. Samochód został zaprezentowany, ponieważ już w przyszłym roku ma trafić na aukcję. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Organizatorką akcji jest Monika Jaskólak, prezes Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać. Dwa lata temu dzięki niej Tom Hanks otrzymał wymarzonego Fiata 126p. Kobieta nie tylko zorganizowała samochód, ale także jego remont i transport.

Aktor Tom Hanks, wzruszony tym gestem, postanowił się odwdzięczyć. W ubiegłym roku głosił, że szuka Syrenki wyprodukowanej w Bielsku-Białej w latach 1972-1983. Planował ją kupić i wyremontować, a później przekazać fundacji Moniki Jaskólak.

Plan Toma Hanksa się powiódł. Pan Zbigniew Baran z Krakowa przekazał samochód, który później wyremontowano za darmo.

Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że Tom Hanks sam zaproponował swoją pomoc dzieciom. Postanowił wyremontować Syrenkę, która zostanie finalnie zlicytowana, a dochód przekażemy na Oddział Psychiatryczny Szpitala Dziecięcego w Bielsku-Białej - pisze Fundacja Nie Wypada Nie Pomagać.

Samochód trafi na licytację najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Zaprezentowano go jednak już teraz, ze względu na to jakim miesiącem jest grudzień. To czas największych ilości prób samobójczych i pogłębiania się depresji. Opieka psychiatryczna dla dzieci wciąż działa bardzo źle. Brakuje specjalistów, a na wizytę u lekarza czeka się czasem kilka miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(42)
zaqaz
6 miesięcy temu
No może jednak tak bez przesady z tym wielkim gestem....
kil
6 miesięcy temu
Ta pani nazywa się Monika Jaskólska a nie Jaskólak !!!
Jurek
6 miesięcy temu
jestem wzruszony do takiego stopnia ze do Wigilii nie bede mogl zasnac, po Pasterce sobie strzele klina i mi przejdzie... ale mnie zalatwiliscie tym artykulem!!!
Nazwisko trze...
6 miesięcy temu
Ten przekazał za darmo tamten za darmo wyremontowal a pod wszystkim podpisał się Tom Hanks
pzt
6 miesięcy temu
to kto wyłożył kasę na remont?
Najnowsze komentarze (42)
zuza
6 miesięcy temu
no naprawde wieeeeelkiiiiii gest......bezdomni mają większy ...hahahahah
sławek
6 miesięcy temu
Jaki jest wkład finansowy w to piękne dzieło tego bogatego człowieka
putto
6 miesięcy temu
Ludzie dajcie już spokój temu Hanksowi, nie wypada tak nękać i podwieszać się pod gościa, ta chucpa z prezentami dla Hanksa zaczyna być zawstydzająca
darek70
6 miesięcy temu
ja tez chce wyremontować starego Zaporożca ....
syrenka
6 miesięcy temu
Moglabym taka miec :-)
really?
6 miesięcy temu
Drogi Autorze tekstu, pani Monika Jaskólska zapewne jest zdumiona, że nie przeczyta o sobie w tym artykule...bowiem w jej miejsce zostaje wymieniona inna osoba, której nazwisko jest nieco zbliżone to autentycznej postaci, czyli p. Moniki Jaskólskiej. Szkoda, że gorący news jest opatrzony tak rażącym błędem...
aneta2_20
6 miesięcy temu
Zrobił dobry uczynek a w komentarzach tylko hejt. Ciekawe kiedy ktoś z tych hejtujących przekazał coś na cele charytatywne... Nawet jeśli zrobił to dla reklamy to to zrobił. Poza tym mógł zrobić dla swojego kraju a jednak nie.
jaro
6 miesięcy temu
Zaraz jaki samochód Hanksa? On go szukał, przekazał go jakiś gość z krakowa a ktoś go za darmo wyremontował. Z tego co wiem ma złożyć autograf na masce ale samochód nigdy nie był jego
zaza
6 miesięcy temu
jak widzę faceta z modną brodą to wiem że ten facet jest miętki. trzeba było nosić brodę jak to nie było modne 10, 20 lat temu. ale nie, wtedy na takich mówiliście że to dziady i bezdomni. teraz można. ludzie bez właściwości.
maz
6 miesięcy temu
ależ gest. fiu fiu. nomalnie szok.
Don Carlito
6 miesięcy temu
Oddał podarowaną przez kogoś gratis wyremontowaną. Toż to heroiczne poświęcenie było :)
Libu
6 miesięcy temu
To syrenkę dostał i wyremontował w USA?? Ciekawe który mechanik tam by się czepił złomu 😂
Beware the je...
6 miesięcy temu
Wzruszyli to mnie biedni polacy jak zrobili zrzute na auto dla aktorA
De
6 miesięcy temu
.Wielkim gestem byłoby jakby oddał pol majątku na fundację, a nie syrenke.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić