Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Trafią do Polski. Te testy na koronawirusa pomogły w Korei Płd. Andrzej Duda uzgodnił warunki

4
Podziel się:

Andrzej Duda odbył rozmowę telefoniczną z Moon Jae-inem, prezydentem Korei Południowej. Państwa ustaliły podczas niej warunki najbliższej współpracy. W jej ramach, do Polski trafią nowoczesne testy, które w kraju azjatyckim pozwoliły zahamować rozwój koronawirusa.

Andrzej Duda informuje o współpracy Polski z Koreą Południową w zakresie testów na koronawirusa
Andrzej Duda informuje o współpracy Polski z Koreą Południową w zakresie testów na koronawirusa (Getty Images, Mehmet Emin Menguarslan)

Liczba obostrzeń i zakazów w Polsce z tygodnia na tydzień rośnie. Choć mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli i zahamowanie rozwoju koronawirusa to niektóre z nich wywołują spore kontrowersje.

Prezydent Andrzej Duda jest jednak ich sporym zwolennikiem. Porównuje on aktualną sytuacje w naszym państwie do innych krajów europejskich i podkreśla jednocześnie, że działania podjęte przez rząd okazały się naprawdę skuteczne.

Bez wątpienia wprowadzone restrykcje ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa, a tym samym chronią zdrowie i życie ludzi. Naprawdę poziom zachorowań, jak na standardy europejskie i wielkość naszego kraju, mamy na niskim poziomie - zauważył.

Współpraca z Koreą Płd. Nowoczesne testy trafią do Polski

Korea Południowa jest przykładem skutecznej walki z koronawirusem na skalę światową. Większość państw próbuje wdrażać środki stosowane w azjatyckim kraju, aby przeciwdziałać dalszemu rozwojowi wirusa. Dzięki dobrym stosunkom dyplomatycznym pomiędzy Polską, a Koreą, trafią do nas nowoczesne testy białkowe. W Azji sprawdziły się one rewelacyjnie i pomogły w efektywnym zahamowaniu choroby.

Bardzo się ucieszyłem, że pan prezydent Moon Jae-In powiedział mi, że oni są na to otwarci, żebyśmy się drogą dyplomatyczną zwrócili z zapotrzebowaniem na zakup takich testów, że będzie starał się ze swojej strony nas jak najbardziej wesprzeć - podkreślił prezydent Duda.

Prezydent Polski podkreślił również, że dzięki tym testom wykrywalność wirusa znacząco wzrośnie. Na ten moment udaje się przeprowadzać około 7 tys. testów dziennie. Ta wartość ma w najbliższym czasie dzięki pomocy Korei Południowej ulec zdecydowanemu zwiększeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
ip123
3 lata temu
Byłem w ogromnym stresie po przeczytaniu tytułu i kilku wersów artykułu.Prezydent A.Duda "załatwił" testy, które używane były w Korei Południowej sprawdziły się. Pomyślałem:używane kupili. Faktycznie:nie ma nikogo z central handlowych tylko Prezydent RP musi INTERWENIOWAĆ i prowadzić rozmowy. Przestań my się błaźnić. Jak Putin.
Dariusz
3 lata temu
Dlaczego nie popieramy polskich wytwórców tylko dajemy zarobić Koreańczykom??Lubelska firma BIOMAXIMA oferuje testy na najwyższym światowym poziomie..I co??I nic...
jaro
3 lata temu
Duda to mąż stanu i zbawca narodu. Najlepszy kandydat na prezydenta. Kocha ludzi, szanuje wymiar sprawiedliwości i Konstytucję. Tylko dlaczego lansuje się w mediach skoro są powołane specjalne służby do prowadzenia takich zakupów. Coś marna ta kampania. Ciemny lud to kupi???
Maria
3 lata temu
To w Polsce już nie ma Min.Spraw Zagr.? albo innych odpowiedzialnych za handlowe umowy? tylko wielki i jedyny Prezydent Duda?dlaczego uczestniczycie w Jego kampanii wyborczej???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić