Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Tragedia imigrantów na Morzu Śródziemnym. Zginęło 170 osób

341 reakcji
0
0
341
Podziel się

Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców podaje, że prawdopodobnie ok. 170 imigrantów zginęło w wyniku dwóch oddzielnych wypadków na morzu. Jedna z łodzi wywróciła się u wybrzeży Libii, a druga zaginęła po kolizji w pobliżu Maroka.

Tragedia imigrantów na Morzu Śródziemnym. Zginęło 170 osób
(East News, Kenny Karpov)

Na pokładzie łódki, która w piątek wieczorem zatonęła u wybrzeży Libii było 120 imigrantów. Uciekinierzy z Afryki przez trzy godziny czekali na pomoc. W końcu zauważył ich samolot włoskiej marynarki, który rzucił dwie tratwy ratunkowe. Przeżyły tylko trzy osoby, które miały głęboką hipotermię. Ocalali to dwaj Sudańczycy oraz jeden Gambijczyk. Przekazali, że na łodzi było 10 kobiet, w tym jedna nastolatka w ciąży.

Druga łódź zaginęła w Morzu Alborańskim w zachodniej części Morza Śródziemnego. Na jej pokładzie były 54 osoby. Spośród nich przeżył tylko jeden imigrant, który spędził w morzu 24 godziny. Kilkudniowe poszukiwania łodzi zakończyły się niepowodzeniem.

Wcześniej odnotowano już zgony 83 osób, które od początku 2019 r. próbowały dostać się do Europy. W zeszłym roku w basenie Morza Śródziemnego zginęło co najmniej 2297 migrantów - podaje Sky News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

341
0
0
KOMENTARZE
(341)
???
rok temu
Jakich kużwa biednych ludzi? Widzisz na tym zdjęciu chociaż jedną kobietę albo dziecko? Same chłopy w sile wieku, którym nie na rączkę ani praca ani adaptacja w nowym środowisku. Akurat afryka to najbogatszy kontynent (jak nie wiecie to się douczcie) więc Ci "inżynierowie" powinni zacząć od zrobienia porządku w swoich krajach ze skorumpowanymi włazami itd. A wszyscy co chcą na siłę komuś pomagać to proponuje wziąć po jednym po swój dach. Efekt gwarantowany-patrz Szwecja!
zak.opcja nie...
rok temu
I większości byli to młodzi faceci. Po co pchają się do europy, Powinni swój kraj budować, a nie żerować na unijnym socjalu.Statki ratujące rozbitków powinny odwozić ich do kraju skąd przybywają, wtedy nie było by takiego nawału migrantów, bo by im się to nie opłaciło.Tych co ich przemycają zamykać na od 5-10 lat.
rekin
rok temu
przecież oni chcieli nielegalnie przekroczyć granicę UE to przestępstwo zagrozone więzieniem ! straz graniczna ma uniemożliwiać tego typu ataki a nie współpracować z przmytnikami ludzi !
dor
rok temu
Smutne, ale w europie też jest mnóstwo ludzi którym trzeba dać pracę, mieszkanie, szkołę
ja
rok temu
Uwaga Afrykanscy chrześcijanie ostrzegają Europe I Europejczykow przed statkami I pontonami z mężczyznami płynącymi z Afryki, w większości są to muzułmanie którzy jada walczyć z cywilizacja zachodnia I chrześcijaństwem. Afrykanie ci którzy są chrześcijanami wysylaja filmy jak Ci ludzie pala całe wioski chrześcijańskie w Afryce. Trzeba konieczn8e sprawdzać kto płynie do Europy, może to być koń trojański..
Najnowsze komentarze (341)
Myk666
12 miesięcy temu
To jest niby tragedia? Deus vult! Sku*wyżyny! XD
ość
12 miesięcy temu
Nareszcie dobre wiadomości z morza Śródziemnego, tylko liczby mogłyby być większe.
Jens
12 miesięcy temu
Tylu wybitnych lekarzy i inzynierow utoneło
Aga
12 miesięcy temu
120 mniej, niby niewiele ale zawsze coś.
Joanna
12 miesięcy temu
‘Ratowac’ i odsylac fo ich wlasnych krajow
Joanna
12 miesięcy temu
170 uciekinierow??? W tym a jakze az 10 kobiet???????
Poznaniak
12 miesięcy temu
Patrolowac i odwozic skąd przybyli jeśli nie zrobimy z nimi porządku to zrobią oni zmienia rase
Kolo z Pikolo
12 miesięcy temu
Czyli coraz sprawniej bronimy się przed napływem żółtej febry, epidemii i czarnej zarazy ...
Seba
12 miesięcy temu
Hehe nastolatka w ciazy nastepny muziol w brzuchu.to sa nielegalni imigranci ktorzy nie powinna dotrzec donEuropy
.
rok temu
Po co tu się pchają skoro ich nikt nie chce, nieroby i smierdzieli.
gosc
rok temu
Szkoda tych inzynierow i lekarzy.
Luca
rok temu
Imigrant przekazał ze na Łodzi było 10 kobiet wiec pozostali to 110 biednych uciekinierów płci męskiej. Ładna proporcja:)
Www
rok temu
Tragedia okropna, szkoda ludzi, mogli żyć, ale ale... 10 kobiet na 120 pasażerów... No lewacy gdzie te same kobiety i dzieci płynące na pontonach?
Olaf
rok temu
Napiszcie o tym jak czarni rasiści mordują białych farmerów w RPA!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić