Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Tragedia we Francji. W domu seniora zmarło 5 osób.

5
Podziel się:

W domu opieki dla osób starszych, znajdującym się w mieście Lherm leżącym na południu Francji, zmarło 5 osób. Przyczyną było najprawdopodobniej zatrucie pokarmowe.

Tragedia we Francji. W domu seniora zmarło 5 osób.
(iStock.com)

Łącznie poszkodowane są 22 osoby. Niepokojące objawy w postaci wymiotów, u rezydentów domu opieki zaczęły występować zaraz po wspólnym niedzielnym obiedzie. Aż u 15 z 82 mieszkańców, których zabrano do szpitala, stwierdzono stan ciężki.

Podejrzewamy zatrucie pokarmowe, ponieważ zdarzenia te miały miejsce po posiłku – powiedziała zastępczyni prokuratora krajowego, Marie-Paule Demiguel, dodając również, że na czas śledztwa kuchnie znajdujące się w domu spokojnej starości zostaną zamknięte i poddane badaniom.

Jak donosi serwis channelnewsasia.com, właściciel placówki nie komentuje sprawy. Aktualnie są poddawane badaniom posiłki wydane w dniu zatrucia.

Dowiedzieliśmy się wczoraj o tych przypadkach śmiertelnych oraz panującej chorobie. Istnieje podejrzenie zatrucia pokarmowego, jednak nie udzielimy żadnego komentarza, dopóki nie zostaną przeprowadzone dokładne analizy – czytamy w oświadczeniu firmy Korian.

Największa sieć domów opieki w Europie. Do Koriana należy blisko 800 placówek w pięciu krajach, w których zatrudnionych jest niemal 50 000 tysięcy pracowników.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Jak wybrać dom opieki dla seniora?
KOMENTARZE
(5)
Terka
3 lata temu
Ten wpis od Teresa ty kobieto się już lecz kim ty jesteś ile masz lat jesteś z kategorii do izolacji społecznej ludzie starzy to nasze korzenie nie problem ty stanowisz już problem
dom spokojnej...
3 lata temu
Nocy co tu robić... próbowałem śladu nie będzie i benzyna
kuracjuszki
3 lata temu
Pewnie ordynator stosował nową metode na wilgotna wagine i stosował francuski pocałunek
Teresa
3 lata temu
Starsi ludzie musza szybko umierac jak sa w domu starosci szkoda nakladow na nich
Realista
3 lata temu
No tak zaczyna brakowac pieniedzy na normalnie jedzenie dla ludzi ktorzy cale zycie placili skladki wazne zeby na brodaczy i ich dzieci bylo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić