REKLAMA
Odświeżone 43 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Wojciech Darewicz25.03.19 (06:44)

Tragiczny finał rytuału. Nie żyje 5-miesięczny chłopiec

Zmarł chłopiec, którego rodzicie obrzezali w domowych warunkach. Do tragedii doszło we Włoszech.
East News

Zatrzymanie akcji serca. Chłopiec urodził się w pochodzącej z Ghany rodzinie mieszkającej w Scandiano, które znajduje się w regionie Reggio Emilia. Do szpitala trafił w piątek wieczorem. Gdy ustała akcja serca maluszka, podjęto decyzję, o jego przetransportowaniu do placówki w Bolonii. Niestety dziecka nie udało się uratować.

Trudno uwierzyć, że w 2019 roku wciąż trafiamy na osoby praktykujące starożytne rytuały – powiedział Alessio Mammi, burmistrz liczącego 26 tys. mieszkańców miasta, w którym mieszka rodzina zmarłego.

REKLAMA

Przeciwko rodzicom wszczęto dochodzenie. Jak przypomina BBC, przypadek ze Scandiano wyróżnia się tragicznym finałem, ale nie jest wyjątkowy. We Włoszech dokonuje się około 5 tys. obrzezań rocznie. Jedne trzecia z nich przeprowadzana jest nielegalnie. Wynika to z faktu, że mieszka tam wielu muzułmańskich imigrantów, przez których rytuał traktowany jest jako nakaz.

W Wielkiej Brytanii ojciec nie może sam obrzezać syna. Zgodnie z zaleceniami Rady Europy z 2013 roku, na Wyspach jest nie nielegalne. Chodzi o stosowanie tzw. dobrych praktyk sanitarnych i medycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Niebezpieczny wirus i religijny rytuał. Lekarze opisali przypadek

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij