o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Trump straszy stanem wyjątkowym

79
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych chce zbudować mur na granicy z Meksykiem nawet bez zgody Kongresu.

Trump straszy stanem wyjątkowym
(East News)
bEhAYEXV

Nie zamierza zmieniać obecnej sytuacji. W czasie spotkania z przywódcami Demokratów Donald Trump zapowiedział, że może utrzymać częściowe zawieszenie funkcjonowania rządu przez bardzo długi okres, miesiące a nawet lata. Jednocześnie wyraził nadzieję, że impas nie potrwa tak długo.

Rozważa skorzystanie z nadzwyczajnych uprawnień. Prezydent Stanów Zjednoczonych głośno zastanawia się nad ogłoszeniem stanu wyjątkowego w celu szybkiej budowy muru na granicy z Meksykiem. W takiej sytuacji zgoda Kongresu nie byłaby konieczna.

Mogę to zrobić, jeśli zechcę. Możemy ogłosić stan wyjątkowy - podkreślał Trump po spotkaniu.

bEhAYEXX

Prezydent USA na razie jednak negocjuje z Kongresem. Komentatorzy uważają, że Donald Trump jedynie straszy stanem wyjątkowym, żeby zmusić kongresmenów do uwzględnienia w budżecie 5 mld dolarów na budowę muru granicznego - informuje BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Donald Trump zdradził publicznie ważną tajemnicę
bEhAYEYy
KOMENTARZE
(79)
as
2 lata temu
ja do mojego domu wpuszcze kogo bede chcial
JASNOWIDZ Z P...
2 lata temu
DORADZAM WPROWADZIĆ NATYCHMIAST,ABY USA NIE ZALALI UCHODŹCY - TERRORYŚCI,ZA POMOCĄ PLEMIENIA ŻMIJOWEGO - TAK JAK TO ZROBILI W EUROPIE. - - - Rozważa skorzystanie z nadzwyczajnych uprawnień. Prezydent Stanów Zjednoczonych głośno zastanawia się nad ogłoszeniem stanu wyjątkowego w celu szybkiej budowy muru na granicy z Meksykiem. W takiej sytuacji zgoda Kongresu nie byłaby konieczna.
Trump2020
2 lata temu
Szacowany koszt muru: ok. 6 miliardów dolarów. Wydatki na nielegalnych imigrantów (oficjalne): 160 miliardów rocznie.
bEhAYEYz
król
2 lata temu
stary satyr zgłupiał na starość
zigor
2 lata temu
Zbudują mur ale będą trzymać większość nielegalnych u siebie bez ich legalizacji. Kilka gałęzi gospodarki bazuje na nich a nie mają żadnych praw i świadczeń więc niewiele kosztują i państwo umywa ręce od opieki nad nimi na zasadzie :sami sobie są winni bo przyjechali nielegalnie..
uSa
2 lata temu
Wkrotce mur na Odrze i Nysie, uchroni Niemcy przed zlodziejami aut i imigraantami ze wschodu.
Kazimierz
2 lata temu
Pewnie może stan wyjątkowy ogłosić -ale co dalej? Zwykle taki stan kiedyś się kończy i wtedy następuje jakieś rozliczenie -czy Trump tą sytuację przewidział? Może się chyba okazać, że taka decyzja będzie dla niego kosztowniejsza, niż utrata stanowiska. Poza tym przecież to Meksykanie mieli za mur płacić -jak to w sumie jest?
zigor
2 lata temu
I to się nazywa już autokracja. Jedzie po bandzie , nagina prawo do swoich potrzeb. Źle się to skończy dla amerykanów bo większość z nich nie pozwoli na nie demokratyczną działalność. Nasz dyktatorek zrobił to podobnie w kwestii zajęcia placu pod pomnik. Nie mówiąc o całej reszcie. Ale jego dni są policzone.
gosc
2 lata temu
Ten ryzy trampek mysli ,ze tak latwo mu pojdzie ,a kto wie czy wytrzyma cala kadencje ano wybrali sobie pustaka no to maja
jasio
2 lata temu
Sugeruje Polske tez otoczyc murem od wschodu.
Leon
2 lata temu
Niech Bóg błogosławi prezydenta Trumpa.
OKO
2 lata temu
PAMIĘTAM JAK W BERLINIE ZACHODNIM PREZYDENT USA ZWRACAŁ SIĘ DO PREZYDENTA GORBACZOWA O ZBURZENIE MURU BERLIŃSKIEGO A TERAZ SAMI BUDUJĄ MUR NA GRANICY Z MEKSYKIEM.CO ZA HIPOKRYZJA
kladno57
2 lata temu
Przecież Trump w kampanii wyborczej twierdził że to sami Meksykanie zapłacą za mur.
bEhAYEYr
Polak
2 lata temu
Panie Donaldzie, jako nieoficjalny 52 Stan USA prosimy o zbudowanie takiego samego muru wokół Polski.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić