Wróć na
Dagmara Smykla
|

Ukraina. Wylali alkohol. Największa akcja w historii

94
Podziel się

14 ton alkoholu zostało zniszczonych w miejscowości Winniki pod Lwowem. Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości zorganizowało największą w historii tego kraju publiczną utylizację skonfiskowanego alkoholu. Wartość wylanych napojów oszacowano na ok. 650 tys. zł.

Ukraińskie władze zniszczyły 14 ton nielegalnych alkoholi.
Ukraińskie władze zniszczyły 14 ton nielegalnych alkoholi. (PAP/EPA, Pavlo Palamarchuk)

Tony alkoholu zostały publicznie zniszczone. Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości zorganizowało utylizację skonfiskowanej podrobionej wódki. Jak podkreślają władze, to największe takie wydarzenie w historii Ukrainy.

Wylali 14 ton alkoholu. Osuszono ponad 37 tys. butelek

Na tę okazję zużyto magazyn skonfiskowanego przez ukraińskie służby alkoholu. Cały zapas stanowiły podróbki wódki, produkty kilkunastu nieistniejących marek. Wszystkie zostały nielegalnie wyprodukowane na terenie Ukrainy, ich wartość oszacowano na 4 mln hrywien, w przeliczeniu ok. 650 tys. zł.

Tak jak obiecaliśmy, zniszczymy nielegalne alkohole. Wszystkie nasze działania zostaną udokumentowane i nagrane, żeby nie było żadnych wątpliwości co do losu skonfiskowanych produktów - podkreślał w trakcie przemówienia Denys Maluśka, minister sprawiedliwości.

Zobacz też: Alkohol zamiast moczu. Pierwszy taki przypadek w medycynie

Wcześniej konfiskowane alkohole czasami trafiały na rynek. Z powodu niejasnych przepisów zdarzało się, że nielegalne produkty ostatecznie trafiały jednak na sklepowe półki. Teraz zgodnie z nowymi przepisami zniszczono cały skonfiskowany alkohol.

Zniszczenie alkoholu nadzorowała specjalna komisja. Wydarzenie zapowiedziano na Facebooku, tam też pokazano relację z utylizacji. Ukraińscy internauci nie byli jednak zachwyceni akcją. Niektórzy pytali zgryźliwie, czy minister ma za mało pracy, skoro znajduje czas na publiczne niszczenie alkoholu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(94)
Ewa
miesiąc temu
Podobno to jedyny skuteczny lek na chińskiego wirusa
xxx
miesiąc temu
Babka aż ma łzy w oczach...
Endi Kraków
miesiąc temu
Przez cały filmik przelał do zbiornika może z 10 butelek w takim tempie zajmie to 4 miesiące a i tak nie wiadomo czy alkohol nie trafi ponownie po oczyszczeniu na linie produkcyjną. Znając mentalność ukraińską pewnie właśnie tak będzie
Bastian
miesiąc temu
Mogli tym robić opryski odkarzajace miejsca publiczne jak w Chinach
Fazuzu
miesiąc temu
Do kogo ta mowa? Jakby na prawdę utylizowali - to wylali by do kanału, czy gdzieś na hałdę. A tu wszystko leci w pojemniki. Po prostu marna pokazówka. Wszystko, co zarekwirowali, pójdzie do sprzedaży na czarnym rynku, albo po prostu, pójdzie do sklepów, ale zarobi na tym nie ten, który miał zarobić, a ten, który ten alkohol zarekwirował. Dla czego tak się stało, od razu ktoś się zapyta? Ano proste jest wytłumaczenie - po prostu ktoś z władz nie dostał odpowiedniej łapówki, bo przemytnicy byli za chciwi, albo ktoś z władz dostał za małą łapówkę, to się tak zemścił, albo wchodzi nowy przemytnik na rynek i wycina konkurencję. I tyle. A łapówy i tak będą lecieć tam, gdzie leciały - w rączki władz. Ukraina pada, tam jest totalne bagno.
Najnowsze komentarze (94)
Hmm
miesiąc temu
Jak zniszczono? Wlali do wielkiego baniaka, różna wódka zmieszała się, ale nadal można to pić...
ja121
miesiąc temu
a ja kupuję w litrach a nie tonach
Abstynentka
miesiąc temu
Myślałam że ilość płynnych substancji podaje się w litrach , w hektolitrach a tu w tonach...no cóż pewnie też tak można
Mr Alkoholick
miesiąc temu
Tony alkoholu i hektolitry zagrychy,przed takim twierdzeniem część popłynęła do gardeł.
Dieter Thoma
miesiąc temu
Coś strasznego coś strasznego jak ten Dieter Thoma walczył o odległość :)
alkoh amator
miesiąc temu
to skandal tyle paliwa czeba im wyslac jedna partie wody z polmosu szkoda tych chlopow
Ddd
miesiąc temu
To dobrze że tak zrobili 😆
widz
miesiąc temu
popłakałem się
prosię czeńko
miesiąc temu
Niezłej jakości musiały być te podróbki ,że litr ich kosztował ponad 46 zł za litr a w dodatku ,że były na terenie kraju UPADAJĄCEGO finansowo . Ale upa-dlinie nie takie dziwne rzeczy działy i dzieją . Tam komika / innego pochodzenia / zostaje wybierany na prezydenta .
Mikiłaj
miesiąc temu
Czyli 80% alkoholu to podróby , pijmy szybko bo śię ściemnia !!!
Artaxerxes
miesiąc temu
Skandal i barbarzyństwo
boguś
miesiąc temu
To teraz będzie trzeba prosić sprzedawcę w monopolowym o pół kilo wódki.Tak jak na Ukrainie.Ciekawe jaki będzie przelicznik promili na wypity jeden kilogram wódy.
juras
miesiąc temu
A u nas patologia ma łzy w oczach
240255
miesiąc temu
Tam nic sie nie psuje - wszystko bedzie do odzysku...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić