Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Zapomniany magazyn wywołał wściekłość ofiar trzęsienia ziemi w Portoryko

4
Podziel się

Skandal w Portoryko. Mieszkańcy czwartego największego miasta odkryli zapomniany przez władze magazyn wypełniony żywnością i artykułami pierwszej potrzeby. Portoryko zmaga się ze skutkami najsilniejszego od ponad 100 lat trzęsienia ziemi, w pewnym momencie dwie trzecie ludności nie miało prądu.

Zapomniany magazyn wywołał wściekłość ofiar trzęsienia ziemi w Portoryko
(East News, Ricardo ARDUENGO / AFP)
bEJUTIER

Zdesperowani ludzie włamali się do magazynu w poszukiwaniu wody. Ulga mieszała się z wściekłością w portorykańskim Ponce, którego mieszkańcy odkryli zapomniany magazyn. W środku znaleźli m.in. wodę, żywność i artykuły dla niemowląt. Wszystkich tych artykułów brakuje od początku roku, kiedy Portoryko nawiedziło najsilniejsze od 102 lat trzęsienie ziemi.

Mieszkańcy Ponce są najbardziej poszkodowani w tej katastrofie. Na zdjęciach zrobionych przed odkrytym magazynem widać matki płaczące z radości po otrzymaniu paczek z pieluchami i żywnością dla niemowląt. Oprócz artykułów dla małych dzieci rozdysponowano również wodę i zapasy jedzenia.

Nie wiadomo, skąd wściekły tłum zdobył informacje o magazynie. Bloger Lorenzo Delgado pokazał w mediach społecznościowych pierwszych mieszkańców miasta, którzy przyszli po zapasy przechowywane w hali. W magazynie zapanował chaos, kiedy zdesperowani ludzie rzucili się na jedzenie i produkty dla niemowląt.

bEJUTIET

Zobacz też: Przez 6 lat mieli dodatkowe terytorium. Właśnie je stracili

Tysiące ludzi z całej wyspy poświęcały się, aby pomóc ofiarom trzęsienia ziemi. Niewybaczalne jest przechowywanie zasobów w magazynie - podkreśliła Wanda Vázquez Garcel, gubernator Portoryko.

Od 7 stycznia tysiące Portorykańczyków śpi przed swoimi domami. Tego dnia w wyspę uderzyło najsilniejsze od 102 lat trzęsienie ziemi. Żywioł zniszczył setki domów, głównie na południu Portoryko - informuje BBC. Trzęsienie ziemi zabiło jedną osobę, spowodowało też odcięcie od prądu dwóch trzecich ludności.

bEJUTIEZ

Władze zapowiedziały śledztwo w sprawie zapomnianego magazynu. Dyrektor biura ds. zarządzania kryzysowego został zwolniony, a burmistrz Ponce podkreśla, że nie miała pojęcia o zapasach. Wstępnie przyjmuje się, że woda, żywność i pozostałe produkty zostały zgromadzone przed uderzeniem huraganu Maria, który zniszczył część Karaibów we wrześniu 2017 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJUTIFu
KOMENTARZE
(4)
Polak
2 lata temu
Też tam byłem i zabierałem co sie dało. Jestem potrzebujący bo jestem Polakiem
może
2 lata temu
Pewnie magazynierzy zginęli a wiedza o magazynie wraz z nimi
unpluget
2 lata temu
od jakiego prądu ich odcieło od golfstromu?
bEJUTIFv
jamci
2 lata temu
władza zapomina o zapasach.ciekawe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić